Apr 142015
 

Abikaasa väänas pühapäeval jala välja, nii et on nüüd kodusel režiimil. Luu on õnneks terve, aga jalg on valus ja paistes, sai EMOst kargud laenuks ja nii ta siis siin nüüd on.

ÕNNEKS valmistab ema sel nädalal koolitust ette ehk teda tsiteerides “kasvatas juured alla” ja enne reedet autot ei vaja. Seega saan ma probleemideta tööl ja poes käia, lapsi aeda viia, aiast tuua… Terve talve on seda Abikaasa teinud, sest minul on KÜLM ja käikudega autot ma ei juhi ja noh, nagunii ta käib sellega tööl. Ühesõnaga tavaliselt ma olen reisija kõrvalistmel. Nüüd siis juht. Ja samas on asja hea külg see, et KUI Abikaasal on hädasti vaja ise sõita, siis automaatkastiga saab, rivist väljas on sidurijalg :)

Eile öösel, kui oleks pidanud ammu magama, koristasin ma köögikappe. Täpsemalt siis neid kahte, kus on toit :D Et ikka paremat ülevaadet saada, mida kõike oleks võimalik ära kokata. Autoremont + mõned muud kulutused = maksud saab makstud, aga peab söögi ostmiseks lisaraha teenima. Müüsin maha Poisi vana ratta, millest ta nüüdseks on välja kasvanud, Abikaasal on vist üks tööotsake sisse tulemas (pärnakad, ae, kellelgi ei ole arvutiga midagi teha vaja?), vanaraud ootab ära viimist (sh ilma veesärgita ja seest ühest kohast veidi lõhki, aga muidu üsna kena välimusega ja igati töötav Pioneer pliit, mille kohta pole senini suutnud otsustada, kas vanarauda, osta.ee 10 sendise alghinnaga oksjonile või mõni kolmas variant). Küll saame, alati oleme saanud!

Täna on vastupidiselt eilsele nii võrratu päikeseline ilm. Viisin lapsed aeda, pidin minema Säästust läbi, et Abikaasa vanaemale süüa osta, aga ole lahke, see oli täna miskipärast suletud. Nii ma siis tulin koju hommikust sööma, nüüd on kell üheksa läbi, saan Selverisse minna, siis vanaema juurest läbi, siis tööle.

Ühesõnaga tegudele!

2015-04-14 08.44.13

  2 Responses to “Imeline”

 1. Hädaolukorrad panevad mind isiklikult alati mõtlema, et on vaja omandada veel mõni oskus – esmaabi andmine vms.
  Kas sa pole mõelnud, et kui enda peres lausa olemas tavaauto, et siiski peaks oskama sellega ka sõita? Mitteoskamine on piirang ja kunagi ei või teada, millal ohuolukorras vaja võib minna.

  • No kuule, paljudel pole üldse juhilube ja elavad ka kenasti :D Sellepärast ma elangi keset linna, et ma EI OLEKS AUTOST SÕLTUV! Kui vähegi ilma on, oleme kogu perega jalgrattafännid.

   Jah, mul on praeguse ilmaga TUNDUVALT mugavam sõita ema autoga ja ma kasutan seda võimalust tänuga. Samas kui mul oleks praegu valik, kas hakata käikudega jukerdama või käia jala/bussiga, ma valiks viimase. Hädaolukorras on olemas ka minu ema, Abikaasa ema, Abikaasa õde – kõik Pärnus ja autoga.

   Olen alati öelnud, et kui tekiks reaalne VAJADUS juhtida käikudega autot, küll ma siis selle oskuse jälle käppa saaks. No näiteks kui ma saaksin käikudega tööauto või koliksin maale või mis iganes. Hetkel seda vajadust aga pole :) Praegu ma tunnen rõõmu juba sellest pisiasjast, et ma olen hakanud neid lühikesi sõite ema autoga ja tuttavatel marsruutidel (kodu, töö, lasteaed, perekond) väikestviisi nautima, ei ole enam pinges. Minu jaoks on juba see suur samm edasi :) Täna tegelikult isegi mõtlesin, et võiks millalgi ikka vaikselt Abikaasa autoga katsetama hakata. Aga praegu on seal mingi süüteluku teema, mistõttu auto peatamine on trikiga. Ühesõnaga enne maikuusse plaanitud remonti ma selle auto rooli kohe kindlasti ei istu. Ja siis… Siis vaatab. Võib-olla peaks enne ema autoga mööda Pärnut ja maanteel nii kaua ringi rallima, kuni enam kuskil pinget pole (praegu ajab kesklinna kiirem liiklus juba juhtme kokku) ja SIIS käigud ette võtma. Ma olen väga algaja juht ja mul ei ole mingit suurt häda kiirelt profiks juhiks saada. Areneda tahaks ikka, aga… Tasapisi, turvaliselt :)

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.