Sep 172015
 

Ma Rentsiga ennist rääkisin ja seega teadsin, et midagi ta sel teemal kirjutas, aga jõudsin tema postituse lugemiseni alles nüüd.

Ja tõesti, nii lihtne see ongi! Ma liitun möödaminnes mingit suvalist absoluutselt lastega mitte seotud teemat uurides grupiga, millest ma midagi ei tea, millesse mul pole olnud aega süveneda… Siis kistakse see grupp ja seal toimuv meediasse… Järgmiseks pannakse mind nimepidi kellegi blogisse kommentaariga, et mina ka selle grupi liige olen…

Ja järgmiseks kommenteerib keegi: “Issand, poleks uskunud, et Tikker seda oma lastele teeks aga ei imesta enan millegi üle”

Ja nii lihtne ongi saada tembeldatud hulluks lastemürgitajaks. No päriselt ka, ma olen siiras hämmingus.

Aga muidugi jah, asja positiivsema poole pealt – Rents kinnitas mulle isiklikult, et ei vihka ega jälesta mind ning ma olevat üks kahest kõige meeldivamast ökoinimesest, keda ta teab. Et ta kirjutas selle postituse eeldusega, et ma olen tema huumoriga harjunud. Nii et ma ei peagi veel kaljult alla viskuma :D Samas on vist siiski hea, et meie vestlus toimus enne, kui ma reaalselt selle postituse lugemiseni jõudsin, mõtlen ma praegu.

Muidugi nutan ma endiselt vahel õhtuti patja kartuses, et Rents arvab minust siiski salamisi igasugu muid ebameeldivaid asju, sest lõppeks ei loe ma ju üldse uudiseid ega viitsi olulistel teemadel enamasti midagi arvata ja kirjutan blogis täiesti avalikult oma igapäevastest pisiasjadest, mis suures plaanis kellelegi korda ei lähe. Aga noh, mingid head küljed minus siiski on. Isegi Rentsi meelest :P Ma ei ole veel täiesti kadunud hing.

Ja see on tõepoolest täiesti uskumatu, kuidas minu jaoks millestki nii ebaolulisest nagu möödaminnes mingi FB grupiga liitumine keris ennast lahti sellises mastaabis sündmusteahel. No ei oska kohe mitte midagi selle peale öelda. Inimesed, kui teil on küsimusi, siis küsige, mitte ärge eeldage. See on ainus, mida ma oskan soovitada.

  13 Responses to “Täielik hämming”

 1. Haha, Rents ise kirjutab viimasel ajal oma blogis vaheldumisi sellest, mida ta loeb, kui palju ta trenni teeb ja kui palju ta jäätist sööb. Mitte just kõige päevakajalisem ja maailma mastaabis olulisim häälekandja.

 2. Tikker, kuule. Asja positiivne külg on see, et nüüd tuli kohe mitu põnevat postitust sul siia blogisse :) Ja su kodukeemia-postitusi tuleks uue pilguga lugeda ehk? :)) (must huumor, ei saanud jätta tegemata)

  Ja mine tea, kes on järgmine meediaohver. Ma isegi ei tea, mis lehti jne ma kõike FBs mingi tol hetkel meeldinud postituse või pildi ajendil “laikinud” olen, niiet vbla olen mina järgmine “mürgitaja”.

 3. Aga mind huvitab siiski, kas see mida räägitakse on tõsi ja sa (nagu ka teised gruppi kuulujad) pidid kirjutama motivatsioonikirja, et sellesse gruppi pääseda? Ja sellisel juhul kas oli võimalik, et sa ei teadnud, millega tegu?

  • Mina liitusin selle grupiga üpris ammu. Ma ei teadnud sellest midagi, et on vaja kirjutada motivatsioonikirja ja mu meelest on see lihtsalt meedia ülepaisutatud väljend :) Minult küsiti küll enne vastu võtmist, miks ma liitusin – ütlesin, et seda gruppi mainiti ühes teises grupis teemaarenduse all, mis mulle huvi pakkus, seega mõtlesin, et uurin, mis värk on. Selle peale võeti mind vastu.

   Ma toona katsusin küll lugeda sealt mingeid seletavaid faile, aga kuna mul on alati kiire ja see teema tundus üpris keeruline, siis mul tõesti polnud asja süveneda ja hiljem juba suht ununes. Ja nüüd on see kistud meediasse kui lastemürgitajate sekt, ehkki nii palju, kui mulle sealt silma jäi, ei olnud lapsed seal üldse läbiv teema.

   Vaatasin ka eile õhtul, minu FB sõbralistist on seal grupis 12 mulle väga sümpaatset inimest. Aga ma ei tea, mul ei tule pähe neid laste mürgitamises kahtlustada :D

   Mulle tundub, et see teema on ikka VÄGA üle võlli keeratud, mingis mõttes meenutab see mulle veidi pagulaste teemat. Ma absoluutselt nõustun sellega, et laste peal ei tohiks katsetada asju, millest isegi korralikult aru ei saa. Aga samas olen ma ka seda meelt, et enamik neist, kes praegu meedias kirevad, ei tea ka sellest asjast suurt midagi, et seda sel kombel maha teha. Tembeldada kogu seda gruppi lastemürgitajateks on umbes sama, mis panna ühte patta kõik pagulased, immigrandid ja petturid – kõik pered, kes põgenevad sõja eest, kõik need, kes lähevad mingil põhjusel välismaale tööle ja kõik need, kes ennast valedega pagulasena Euroopasse smuugeldavad.

   Mina ei oska sellest asjast taas kord midagi arvata. Ma ei ole absoluutselt kindel, kas MMS on mürk või imeravim. Minu poolest võib see olla sama hästi nii üks kui ka teine. Mind lihtsalt üllatas see, kui kergelt neid silte külge pannakse…

    • Ma ütlen ausalt, ma ei viitsi lugeda. Mis on ka põhjus, miks ma ei olnud siiani seal grupis olevaid faile korralikult läbi töötanud. Mis on ka põhjus, miks ma eelistan üldiselt nii sisse võtta kui peale määrida võimalikult lihtsaid asju :) Nende puhul pole vaja mõelda, millega täpselt tegu ja kas see on ikka hea.

     Minule on jäänud mulje, et eilne meediarünnak MMSi kasutajate vastu oli ühepoolne ning neile ei antud enne selle artikli ilmumist, millest kogu pall veerema hakkas, võimalust omapoolset arvamust väljendada. PÄRAST asja suure kella külge panemist küsiti juba küll nende arvamust ka. Aga kuidas te ise reageeriksite, kui keegi ründaks teid halastamatult, küsimata enne mingeidki seletusi, paneks teid avalikku häbiposti… Seejärel lõpuks ütleks, et tule nüüd kohe ja avalda siis rahulikult oma objektiivset arvamust ka. Isegi mina, kes ma täiesti kõrvaltvaatajana selle asja vahele jäin, olin häiritud.

     Ühesõnaga – mulle ei meeldi sellised rünnakud ja minu meelest see meie meediale au ei tee. Samas tehakse seda pidevalt, igasugu teemadega, nii et imestama see mind ei pane. Õnneks olen mina tõesti vaid kõrvaltvaataja ja minu elu see pikemas perspektiivis kuidagi ei mõjuta. See blogisaba siin rahuneb kindlasti õige pea ja elu läheb edasi, nagu läks ka enne seda skandaali :)

 4. Seletada ja põhjuseid leida on lihtne. Aga lastele kloori sissejootmine on lollus. Sellel ei ole vabandust. ?
  Ma tõesti mõistan väga haige lapse vanemat, saan aru, et kui miski ei aita, siis prooviks ka ise kõik ära. Aga kõik ülejäänud?

  • Miks sa minult küsid? Ma ei tea :D

   Lauslollus on tembeldada ka teemast suurt midagi teadmata 3000+ inimest mingisse gruppi kuulumise põhjal laste mürgitamisele kaasa aitajateks.

   Kui sa soovid oma küsimusele vastust, siis leia keegi, kes oma lapsele seda reaalselt annab, ja küsi temalt. Mina tõesti ei oska vastata, sest mina selliseid inimesi ei tunne.

  • kloori jood oma joogiveega ka sisse, vähemalt enamik “linnavee” joojatest joovad :) Veepuhastusprotsess Ülemiste veepuhastusjaamas:
   1. Pinnavesi kogutakse ca 2000 km2 suuruselt alalt Ülemiste Järve ja juhitakse sealt edasi Ülemiste veepuhastusjaama
   2. Toorvesi läbib mikrofiltrid, mis eraldavad veest vetikad ja hõljumi,
   3. Vesi suunatakse basseinidesse, kus vette juhitava osooni õhusegu abil hävitatakse mikroorganismid ja oksüdeeritakse orgaanilised ained.
   4. Vee selgitamiseks lisatakse veepuhastuskemikaali – koagulanti. Seejärel läbib vesi settimisprotsessi, mille käigus eraldub veest gravitatsioonisettimise abil hõljum, kemikaalikogumid ja sade.
   5. Vesi läbib aktiivsöe-ja liivafiltrid, et eemaldada viimased osakesed ja parandada joogivee maitset.
   6. Veele lisatakse desinfitseerimiseks KLOOR ning suunatakse joogivee reservuaaridesse, kust see pumbatakse vastavalt tarbimisele linna veevõrku. (Allikas: Tallinna Vesi)

   Ja mõeldes, millist keemiat saavad vähihaiged. Kui neile tundub see keemia parem, miks siis mitte? Või paljud antibiootikumid ja arstirohud? Ma lugesin viimati infolehte – viljatus, magu võib p’sse minna, vertitsus, iiveldus, pearinglus – ma ütleks et leebem kui viimastes artiklites välja toodud MMSi kõrvalnähud.

   Ma tahan siin öelda, et pigem on rohkelt halltoone, mitte see, et üks lahendus on halb ja teine hea. Ja ma arvan, et 3/4 grupiliikmetest on vaatlejad ja ehk 1/100 annab ka lapsele, ikka enda peal testitakse.

   • Jah, muidugi. Ujulas lonksavad ka enamus lapsi mõne lonksu vett sisse. Aga sihilikult oma lapsele mahlaga tilk kloori sisse joota?

 5. Ma just kirjutasin Geale ka Facebookis, et ma olen sellest grupist ainult kolme teemat uurinud (sõbranna lapse kukkumine, psoriaas, põiepõletik) ja ühegi puhul ei tulnud MMS jutuks, vaid need mee ja taruvaigu teemad millest Tikker rääkis ja mis üldjuhul on teadusega täitsa kooskõlas ja toimivad kodused loodusravimeetodid :)

  Et sellessuhtes jah natuke kallutatud on see mürgikultuse-grupi jutt. Aga võib-olla seda ongi siis vaja, kallutatust ja üledramatiseerimist, et need vanemad lõpetaksid ASAP oma lastele kloori jootmise :P

 6. Muide, Tikker, ma ei tahtnud oma kommentaariga väita, et Sina oma lapsi mürgitad.
  Aga võib olla olen ma lihtsalt liiga skeptiline igasuguste asjade koha pealt. Hoolimata sellest, et mu sõbranna on terakeste ja õieteraapia nõustaja, pole mind ta sinna usku suutnud veenda. ☺
  Taruvaik ja mesi, seda usun küll. ☺

 7. Muarust igat sellist gruppi ei saa üldistada. Nagu sa ütlesid ka ise, seal tuli teisi teemasid kah esile.
  Kes usub alternatiivmeditsiini, kes usub valge kitli kandjaid, selles pole ju vahet. On tõestatud ammu, et platseebo efekt töötab, oma asi millesse sa siis usud.

  Aga kogu see meediakisa on ju rohkem selle ümber, et keegi tõsimeeli joodab lastele kloordioksiid ja sidrunimahla sisse ja usub, et see teeb head.

  Ma kasutan taruvaiku ja mett ja vajadusel võtan ka antibiootikume, kuid näed minu mõistus lihtsalt ei ketra seda lahti, et midagi sellist kasutada (mis nii muuhulgas pidi ravima autismi, HIVd, vähki ja mida veel).

  Mulle meeldis see artikkel näiteks http://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/murgistusteabekeskus-kloordioksiid-voib-pohjustada-poordumatuid-tervisekahjustusi?id=72474577

  Kas keegi ausalt ütleb, et see ei ole mürk??

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.