Sep 182015
 

Alternatiivsete arvamuste teemal jätkates – ma pean ausalt tunnistama, et olles olnud viimased viis aastat oma elust pigem vastuvoolu ujuja, kipun ma positiivsemalt suhtuma just alternatiivsetesse arvamustesse ja olen üha enam skeptiline peavoolu suhtes. Nii et kahtlemata olen ka mina veidi kallutatud. Vähemuse poole.

AGA. Need viis aastat on minu silmaringi tohutult avardanud. Ma olen õppinud uurima, küsima, mõtlema. Tulemuseks on tõepoolest see, et ma ei usalda enam pea mitte midagi ega kedagi :) Tänapäeva klikipõhine meedia on kõike muud, kui objektiivne arvamus, mida saab 100% usaldada. Uuringud täpselt sama asja kohta võivad anda täiesti vastupidise tulemuse sõltuvalt sellest, kes neid uuringuid rahastab.

Ma olen nõus, et ma olen liialt skeptiline ja usaldamatu, nii ühe kui teise poole suhtes. Aga tõepoolest jõuan ma pea iga asja puhul järeldusele, et ma ei tea lõpuni, kus on tõde. Seega on väga vähe asju, mida ma otseselt hukka mõistan.

Nii et ma uurin, lähtun oma sisetundest ja elan oma elu. Vahel lähen ka vooluga kaasa ja teen mingit asja “sest kõik ju teevad”, aga üldiselt ma siiski üritan pigem küsida: kas see viis, kuidas alati on tehtud, on ikka kõige õigem? Ja kui on kellegi teise jaoks, siis kas ka minu jaoks?

Igaüks võib elada oma elu täpselt nii, nagu paremaks peab, kuni teised selle all ei kannata.

Praegu on väidetavalt tegu avalikkuse huviga ja nö laste kaitsmine kaalub üles kõik muu. Väidetavalt on õigustatud kõik need minu arusaamist mööda pigem ühekülgsed artiklid ning see, et kinnisest grupist on neisse artiklitesse teise poole “objektiivseks” arvamuseks ilma küsimata ja nimesid kasutamata kopeeritud artikli autorite poolt valitud arvamusi. Ju siis ongi õigustatud. Olen igal juhul täiesti nõus, et on väga vale eksperimenteerida millegagi nii, et lapsed kannatavad.

Aga jah, see kallutatus… Praegusel hetkel kannatavad ka paljud inimesed, kel pole kunagi tulnud mõttessegi oma lastele MMSi anda, selle all, et nad on mingisse gruppi kuulumise tõttu automaatselt tembeldatud (sotsiaal)meedia poolt laste mürgitajateks või vähemalt selle julgustajateks, sest paljude arvates sinna gruppi kuulumine just täpselt seda tähendabki. Ja see on minu meelest ka täpselt sama vale. Enamik neist tembeldajatest ei tea absoluutselt, millest nad räägivad. Nad võtavad selle ühe killukese – “appi, keegi mürgitab lapsi” – ja annavad kõigile ühe rauaga.

Objektiivne ajakirjandus my ass :)

Ja ma kordan veelkord – ma ei tea, kas MMS on mürk või imeravim, mind antud hetkel isegi ei huvita see eriti. Olles nii skeptiline, nagu ma olen, on minu jaoks 50-50 võimalus, et see võib olla nii üht kui ka teist. Ükski poolt- ega vastuargument meedias ei suuda mind lõpuni veenda. On üsna tõenäoline, et iseenda peal ma sellega katseid tegema ei hakka. Kui mul peaks siiski kunagi selline soov tekkima, küllap ma siis loen hoolega igasugust infot, mis ma selle kohta leian – aga hetkel ei näe ma vajadust sellele oma aega kulutada.

Minu jaoks pole küsimus kunagi olnud selles, kas lapsi peaks kaitsma või kas MMS on mürk, vaid puhtalt selles, kuidas seda teemat on seni kajastanud ja kuidas see on mõjutanud mind ja teisi sellesse gruppi nö mitteaktiivselt kuuluvaid inimesi.

Sellepärast mulle meeldibki lihtne elu. Kui ma tarbin vaid seda, millest lõpuni aru saan, ei pea ma liigselt mõtlema :) Sestap söövad mu lapsed igal hommikul lusikatäie mett õietolmu ja taruvaiguga ning loodan, et muid “imeravimeid” meie majapidamises tarvis ei lähe.

  17 Responses to “Ma tean, et ma midagi ei tea”

 1. Liigne skeptitsism võib olla ka vastutusest hoidumine. Lihtne on öelda, kogu ajakirjandus valetab, kõik teadusuuringud on manipuleeritud jne. Kõlab nagu vabandus: kuna kõik valetavad ja manipuleerivad, ei saagi ma mingit arvamust kujundada. Sellest oleks kahju ;)

  Päriselt ka arvad, et 50% tõenäosusega saab eksisteerida mingi aine, “imerohi”, mis kõiki hädasid ravima peaks? ;)

  • See 50-50 on pigem tinglik näide. Antud juhul, kuna ma pole keemik, siis mina sel teemal ei spekuleeri. Ma tõesti eelistan mitte omada raudkindlaid arvamusi asjade kohta, millest ma lõpuni aru ei saa. On küllalt lihtsamaid asju, mida jagan paremini ja mida ma ka sellepärast julgesti kasutan.

   Ma usun, et kõik on võimalik, aga konkreetselt MMS mind hetkel küll nii palju ei huvita, et ma peaks hakkama kellelegi aru andma, kas mu usk sellesse on 10% või 90%. See tundus kunagi potentsiaalselt huvitav teema, infot lugedes aga tuli välja, et süvenemine pole nii lihtne ja kuna see teema mind kaugeltki nii palju ei huvita, et selle uurimisele tunde oma ajast kulutada, siis ma tõesti ei oska öelda.

   Sellepärast väita, et mul polegi kunagi oma arvamust ja ma hoidun vastutusest on umbes sama jabur, kui väita, et ma õhutan oma grupis olemisega laste mürgitamist. No andke abi, mis te norite :D

   • No muigama ajab, kui intelligentsed inimesed (kelleks ka sind su blogi põhjal kahtlemata pean!) ajavad juttu a la “Ei ole aega ennast informeerida, kas see MMS ( on imerohi või mitte”.
    Asi ei ole ju selles MMS-is (või XZY-is) vaid selles, et usutakse, et ongi olemas imerohud, mis aitavad nohust vähini! No niipalju võiks küll inimese füsioloogiast ja keemiast aimu olla, eks.
    Seega ühinen Annaga – Võta seisukoht, naine! Kõik ei ole udune ja kõik ei ole võimalik.

 2. Üldiselt olen sinuga samas paadis, ma usaldan enda sisetunnet ja usun nii tavameditsiini kui ka alternatiivravisse. Ei uju ma mööda- ega vastuvoolu, vaid niisama suplen oma tempos. Kuid antud loo põhjal, kus sekkub terviseamet, politsei ja lastekaitse, siis ma usun, et tegu on päriselt tõsise olukorraga ja see ei ole enam alternatiivmeditsiin, vaid hullumeelsus.

  • Võib-olla on, võib-olla mitte… ÕNNEKS ei pea mina sellega tegelema. Ja ma sellegipoolest kipun uskuma, et suur enamik selle grupi liikmetest ei jooda oma lastele mürki sisse :) Aga tõesti, ma kuidagi ei taha siin väita, nagu ma oleks millegi pooldaja. Ma olen antud juhul täiesti neutraalne MMSi teema suhtes üldiselt ja vägagi vastu mürgitamisele. Nii et kui tuleb välja, et see nii on, siis muidugi tuleb reageerida.

   Iseasi, jah, et kõik need ülejäänud, kes seda EI tee, ilmselt enamus, on kah paljude arvates automaatselt hullud lastemürgitajad :) Mispärast ma siin üldse taidlen, sest noh, ma ei pea ennast kuskilt otsast hulluks lastemürgitajaks :D

   • No minu arvates on sinu viimased postitused olnud vajalikud, sest ma ei eita, et ma ise ka imestasin nii mõnegi puhul, keda ma seal grupis nimekirjas nägin. Tõi maa peale küll, et liikmeks olemine ei tähenda automaatselt laste mürgitamist. Kui aus olla, siis võiksin ka mina vabalt selle grupi nimekirjas olla, kui oleksin sellest imerohust kuulnud näiteks lapse koolikute ajal, kui meeleheide mõistuse viis. Asjasse süvenedes poleks ma läinud tarvitamiseni, kuid kindlasti oleksin unustanud end nimekirjast kustutada. Eks see nii on paljude puhul.

 3. Ma olin ka seal grupis, kuna kaudselt teadsin paari inmest, kes kasutavad seda ja tekkis uudishimu. Seal oldud paar nädalat lugesin ja imestasin ning üha enam veendusin, et minu jaoks keemia. Ja eile sain ka mitmeid märkuseid selle kohta, et seal grupis olin. Osad neist öeldi mulle välja ja nii mõnigi on vast tagaselja hukka mõistnud. Päris nõme olukord tekkis igatahes minu jaoks ka. Südamesse ma seda just ei võta, aga veidi häiritud olen küll.

 4. Ma olen juba kaks või kolm korda tänase päeva jooksul hakanud siia kommentaari lisama, aga iga kord kustutan, kuna see läheks liiga pikaks ja vääriks omaette blogipostitust.

  Minu arust pole pime usk kummagi “usu” suhtes normaalne. Me käime ju haiglas sünnitamas (hiljutine kodusünnitus on selle kurb näide, mis VÕIB juhtuda, kui ohumärke eirata, loomulikult kui kõik näitajad on normis ja kõik juhtub suurepäraselt, on kodusünnitus ideaalne variant) või lõikusel või saame intensiivis abi, kui juhtub liiklusõnnetus. Seega tavameditsiinil on oma koht. Ka Vigala Sass ju ravis nii tavameditsiini kui rahvameditsiiniga, ei jäänud temagi ainult ühele meetodile lootma (see oli tema surmajärgses artiklis välja toodud).

  Loomulikult on igal ravimil kõrvalmõjusid. Loomulikult on osad kõrvalmõjud osadele inimestele suurema kahjuga kui teised – me oleme kõik erinevad inimesed, mis on mulle hea, on sulle võib-olla surmav (herilastemürk pidi muuseas olema hea karvanääpsu blokaator, osades riikides pidid seda botoxi asemel süstitama) ja vastupidi. Ehk et: näiteks ka vaktsineerimine, mind on vaktsineeritud ja sind on vaktsineeritud, meil ei juhtunud midagi (ja ka kahtlustan, et “meie ajal” olid vaktsiinid oluliselt mürgisemad) aga võib-olla minu lapsega juhtub. Risk on alati, küsimus on selles, millist ja mismoodi sa seda riski oled nõus võtma.

  Muidugi see kloori asi on puhas……lihtsameelsus? Mõni segab kodus ka valgendit ja äädikat kokku ning seejärel mürgitab end sisuliselt keemiarelvaga. Mõni looduslik asi on sama surmav kui mõni keemiline – tsüaniid näiteks, väga looduslik ja väga mürgine. Ehket kuigi me kõik tahame olla looduslikud, pole looduslik ka alati see kõige parem.

  Ja üldse – kust pean mina seda kõike teadma, mis on see kõigekõige parem? Ma pole keemik ega bioloog ega füüsik. Kuidas inimesed, kes internetist enda arust kõike järgi uurivad ja loevad ning “on end kurssi viinud, kui mürgine ikka on tavameditsiin” üldse teavad, kas isegi 50% sellest asjast mis üles on laetud tõsi? Iga suvaline võib ju osta domeeni, teha korraliku lehe, sinna igasugust jama üles laadida ja hakata seda tõepähe kuulutama.

  Sa teed head tööd ja sa oled vist üks vähestest loodusemadest, keda ma jälgin, sest sul on jalad maas ja sa vaagid kõik küsimused läbi, öko ja mitteöko nurgast.

 5. Tsiteerin:
  Kuid antud loo põhjal, kus sekkub terviseamet, politsei ja lastekaitse, siis ma usun, et tegu on päriselt tõsise olukorraga ja see ei ole enam alternatiivmeditsiin, vaid hullumeelsus.
  Reply

  Tikker says:
  18. September 2015 at 14:29

  Võib-olla on, võib-olla mitte… ÕNNEKS ei pea mina sellega tegelema.

  No. Aga võib-olla peaksid siiski enda jaoks asjad sirgeks mõtlema. Kui sa ütled, et see vb ikka ei ole midagi halba, siis no.. sellise uduse mulje jätad. Eiriti kui sa selliseid kaitsekõnesid pidama hakkad, siis mõtle asi ikka väga selgeks enda jaoks. Võta seisukoht, naine :D
  Ja mina olen nt peavoolu mõttes leidnud, et need ajastute populaarsemad raamatud ja muusika jms… et kui ikka VÄGA paljud inimesed leiavad, et asi on õige ja äge, siis suur tõenäosus on, et tegemist ongi õige ja ägedaga. Ei räägi ühepäevaliblikatest a la Justin Bieber või hallid varjundid. Räägin Beatlesitest ja Tammsaarest.
  Ja ravimitega on sama lugu, raisk. :D

  • Muusika ja kirjandus on hoopis midagi muud :)

   Minu seisukoht? Ma olen 100% laste mürgitamise vastu. Saan aru, et kui on vähimgi kahtlus, tuleb seda kontrollida, takistada.

   Viis, kuidas seda tehti? Oleks kindlasti saanud palju paremini, aga see poleks olnud pooltki nii kõmuline.

   Seisukoht grupi suhtes? Usun, et enamik nondest inimestest ei ole mingid (usu)hullud mürgitajad, vaid täiesti harilikud inimesed (harilik on jällegi suhteline mõiste – minu jaoks on alternatiivsema mõtlemisega inimesed ka harilikud, mõne meelest vist ei ole). Ei oska isegi arvata, kui paljud neist MMSi reaalselt kasutasid, kui paljud vaid ammutasid infot, jälgisid kõrvalt või olid samasugused üsna juhuslikud liikmed nagu minagi. Ei üllataks, kui reaalseid kasutajaid oleks vähem kui pooled grupi liikmetest… Samas võib vabalt olla, et enamik – ma tõesti ei tea. Kindlasti on mingi osa MMSi kasutajatest andnud seda lastele, kindlasti mingi osa neist ongi lihtsameelsed/rumalad, kes pole süvenenud, millega tegu. Igasuguste rumalate inimeste laste peal katsetamist tulebki keelata, absoluutselt. Aga usun, et selliseid on tolles grupis vähemus, samas kui hetkel saavad KÕIK liikmed sajaga vastu nägu.

   Minu seisukoht MMSi suhtes? Usun, et see on nii mõndagi reaalselt aidanud. Usun, et nii mõnedki väidetavalt MMSi abil kadunud hädad kadusid tegelikult mingil muul põhjusel. Usun, et olenevalt kasutusviisist võib see olla vägagi kahjulik. Aga ma tõesti ei suuda hetkel 100% uskuda, et tegu on täieliku mürgiga ja kõik, kes on seda maailmas kasutanud, on lihtsameelsed ullikesed – samamoodi nagu ma ei usu eriti, et tegu oleks imeravimiga, mis aitab kõige vastu. Ma usun, et siin ei ole midagi mustvalget, vaid 50 halli varjundit :P Aga selleks, et asjast midagi rohkemat arvata või võtta mingit konkreetset seisukohta hea vs halb, peaksin ma olema seda teemat palju rohkem uurinud. Mul ei ole huvi seda teha ja mulle hakkab vaikselt närvidele käima, et mõned tunduvad arvavat, nagu ma PEAKS seda tegema ainuüksi tänu sellepärast, et ma juhtusin pool aastat tagasi juhuslikult liituma mingi grupiga, mis nüüd kõmuliselt meediasse kisti.

   Ma olen vägagi nõus, et lapsi tuleb kaitsta. Aga mulle meeldiks, kui meie ajakirjandus oleks objektiivsem. Ja rohkem ma tõesti ei oska sel teemal arvamust avaldada :)

   • Minuarust võiks sul arvamus olla mitte sellepärast, et sa poolkogemata mingi grupiga liitusid, vaid kuna sul on nii palju lugejaid kes tahaks su arvamust teada.

    See ei ole ju nii pikk uurimustöö tegelikult. Kuid ma saan su hoiakust aru küll, väsitav on, kui see tuleb niimoodi pealesurutult.

    Ei, ma ei ole mingit magistritöö pikkust asja kirjutanud/lugenud ega teaduslikke artikleid lugenud, kuid ka pinnapealse lugemisega saab selgeks, et no on küll jama. Üks asi on uskuda, teine asi on selle uskumise jaoks taolisi vahendeid kasutada.

 6. Teate, pole mõtet lahmida. Vaadake https://www.youtube.com/watch?v=FrwZN1cPfX8 ja uurige natuke põhjalikumalt enne kui usute algse Wikipedia artikli alusel avaldatud odava hirmutamise loo järgi, kas inimesed on hullud või ei ole. Olgu öeldud, et juba selles Wikipedia artiklis on keemiaühendite mõistetes vead sees ja MMSi ei ole kohane võrrelda torusiiliga. Politsei ja lastekaitse peavad sekkuma loosse lihtsalt massinõudmise tagajärjel, nad lihtsalt ei saa ju nüüd peale sellist ülespuhutud kära vaikida. Lapsevanemad armastavad kõik enda lapsi ja ei taha neile midagi halba. Ja kui mõned inimesed eelistavad anda MMSi ja mõned eelistavad anda antibiootikume, siis keegi ei taha lapsele halba, vaid justnimelt võimalikult head

  • Issand jumal, see video peaks olema mingi tõestus või?!?

   Kas te söödate oma lastele arseeni ja tsüaniidi ka sisse, kuna need on looduslikud ja varasemalt usuti, et need on tervise seisukohast parandajad?

   Ärge tulge ka siis hiljem arstiabi nõudma, kui teie lapsed on suremas, sest te ju ilmselgelt teate kõige paremini.

 7. Sattusin üle pika aja su blogisse ja oh juudas mis siin toimub :D Kahjuks pole kohe aega, et tagurpidi lugema hakata, aga kindlasti teen seda.
  Mul on ühene seisukoht: laste peal katseid ei tehta!
  Mis aga puudutab mingis grupis olekut ja selle järgi sildistamist, siis nii ikka küll ei käi asjad. Hakkasin kohe mõttes ketrama, et huvitav kas ise olen mingis fb grupis, mis võib teistele kahtlane paista. :D

 8. Ja mina ei teagi, mis asi see MMS üldse on!
  Noh, vähemalt kuni siiani ei teadnud kuni uudist polnud ;)

  Oeh, nii hea on oma tavalist ja rahulikku elu elada, kus porgand on porgand ja peet on peet.

  Edu sulle nende vaidlustega ;)

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.