Oct 162015
 

Kevadel rõõmustasin, et Eesti siidrimaastikule on lõpuks ometi tekkinud midagi veidi tervislikumat. Aga no… Ei olnud ikka see. Oli okei, aga ei jäänud lemmikuks. Vahepeal katsetasin Pulsi siidritega. Leedri-sidruni oli hea, aga no mulle ÜLDSE ei meeldi poest valget suhkrut koju vedada, nii et hing polnud sugugi rahul.

linda ubinMingil hetkel tõi Abikaasa mulle Linda ubina. Tegi Saku oma suhkruta siidri, pidi A Le Coq kähku samalaadse toote turule tooma :) Ja vat SEE mulle tõesti maitseb. On vähem magus, kui Pilvine õun, samas mitte täitsa kuiv, mis mulle ka ei istu. Just selline paraja maitsega. Nii et praegu pole tõesti enam küsimust, kui siidri ostmine on. Linda läheb loosi :)

Muidugi mulle meeldiks proovida kohalike väiketootjate siidreid, aga kuna ma ei tea, kust neid otsida, on see seni mõtteks jäänudki. Mallukas kirjutas mingisugusest ja loosis välja kah – ma isegi kommenteerisin, aga no tema blogist midagi võita on umbes sama, mis heinakuhjast nõela otsida. Ja nüüdseks ma isegi ei mäleta, mis siider see oli.

Ühesõnaga jah. Kui ma viitsiks, siis ma otsiks üles kõik need kohalikud siidri väiketootjad ja teeks neile ettepaneku, et saatku mulle, ma maitsen ja kirjutan ja loosin. Aga ma ju ei viitsi :)

Ma nüüd rüüpan oma hüva märjukest edasi. Rimis oli soodukas €0.89 (täishind on sel vist €1.19 kandis) – ostsin reede puhul mõned pudelid. Olin selle nädala viiest tööpäevast kolm 10h letis müüjat asendamas ja ehkki ma seda väga nautisin, on nüüd küll tunne, et lesiks järgmised kaks päeva voodis, lestad laiali, ja ei teeks mitte midagi asjalikku :)

Igal juhul te võite mulle soovitada häid siidreid. Ilma lisatud suhkruta :) Soovitavalt kodumaiseid :)

  One Response to “Uus lemmiksiider”

  1. Head siidrit saad ka ise teha, interneedus on retsepte jms. pilgeni täis.:)

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.