Laupäevased toimetused

Kõigepealt märkasin lõpuks üles pildistada oma uhked kummikud, mis ma paar nädalat tagasi NS kingast ostsin. Maksid kuradi palju, ligi €40. Ja oleks ma teadnud, et oktoober nii kuiv tuleb, poleks ma neid ehk ostnudki. Aga noh, ega vihm taeva jää 😛 Voodrit neil küll pole, aga sisetald on mõnusalt paks ja pehme, mis teeb olemise tavalise kummikuga võrreldes ikka hoopis teiseks.

2015-10-24 12.05.27

Abikaasa oli lastega terve päeva ära – käisid Pärnu lähedal tuttaval pere külas õunamahla tegemas. See tähendab, lapsed ilmselt mängisid, täiskasvanud tegid mahla. Ma pidin ka minema, aga üldse ei viitsinud. Lõpuks anti luba koju jääda. Ja hea oli – sain terve päeva üksinda rahus koristada, puhas õndsus.

Kui Abikaasa oli just lahkunud, panin õues pesu kuivama ja mõtlesin, et äkki oleks ikka pidanud kaasa minema – ilm oli ilus ja päikeseline, nagu loodud väljas olemiseks. Aga siis torkas pähe, et mul on nüüd suurepärane võimalus teha korda see panipaik, mida ma koristasin põhjalikult viimati eelmise aasta juunis. Ajaga kipub teatavasti igasugu kraami kuhjuma, seega oli seis paar nädalat tagasi selline:

2015-10-10 14.12.08

Ehk kogu põrand oli valimatult igasugu kraami täis kuhjatud. Riiulid olid kusjuures enam-vähem korras, ainult üks oli sassis.

Ja kujutage ette, ma põhimõtteliselt terve päeva koristasin seda ühte pisikest ruumi. No ok, alustasin ühe paiku ja lõpetasin äkki seitsmest, nii et kuus tundi… Oli lihtsalt vaja sortida ja ära visata ja koristada ja…

Nüüd on jälle korras 🙂

2015-10-24 20.17.31

2015-10-24 20.16.29

2015-10-24 20.16.47

Kuna panipaik on eeskojas ja välisuks oli kogu aja lahti, siis sain nii veidikene ilusast ilmast osa. Samuti käisin mitu korda pakendiprügi ära viimas. Ühesõnaga õues toimetamist jagus ka.

Panipaiga koristamise käigus jõudsin möödaminnes koristada ära ka külmkapi pealse, kuhu oli kogunenud igasugu suvalist kraami ja rohkelt tolmu… Ühtlasi oli põhjust köögikappidest kõik pudelid kokku otsida ja sorteerida, need läksid ka panipaika. Nüüd on rohkem ruumi söögi jaoks 😛

Ja mingil põhjusel otsustasin veel ära koristada kõik magamistoa kapipealsed… See tähendab, kõrgelt riidekappide pealt tolmu ära pühkida ja ühe kapi otsas olevad kilekotid ära sorteerida.

Abikaasa naases õhtul 45 liitri õunamahlaga. 10 andis õele, ülejäänud 35 kuumutasime ja panime pudelitesse. Küll on hea, et ma olin just panipaiga korda teinud, nii et põrand oli tühi – mahtus sinna tooli panema, millele ronides ülemiselt riiulilt mahlapudeleid kätte saada. Õige mitu aastat pole need kasutust leidnud, nüüd siis lõpuks jälle.

2015-10-24 21.58.39

Me saime koos koduga memmekeselt päranduseks hiigelsuure poti… Ma ei teagi, miski 35-40 liitrit ilmselt. Ainus põhjus seda potti kasutada ongi siiani olnud õunamahlategu 🙂

2015-10-24 21.58.50

2015-10-24 22.37.16

Otsustasin, et katsun nüüd jälle pöörata rohkem tähelepanu säilitatud korra HOIDMISELE. Ehk valvan kullipilguga, et kaks nädala tagasi korda saanud eeskoda ning täna kraamitud panipaik sellised ka püsiksid. Ei luba enam kellelgi suvalist kraami vedelema jätta 🙂

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll to Top