Puhkuse lainel

Küll on hea, kui saab jõulude ajal korralikult aja maha võtta. Kui töö vähegi lubab, kavatsen seda edaspidigi teha. Muidugi jah, nüüd ei saa puhkuse planeerimisel arvestada mitte enam ainult lasteaia suvise pausiga, alates sügisest on lisaks ka koolivaheajad…

Igal juhul, puhkus on peaaegu läbi. Enamik sellest sai mõnusalt maha molutatud – täpselt nii, nagu plaan ette nägi.

Kui jõulupidustused olid edukalt üle elatud, lugesin esimesed kodused puhkusepäevad ohtralt raamatuid. Kui lugemisest kõrini sai, panin puslesid kokku. Kolmest laenuks toodust said kaks tehtud, kolmas on aga nii keeruline (2000tk öine suurlinnavaade ehk väga palju sarnaseid tükke), et pole julgenud ette võtta.

2015-12-29 13.21.36

2015-12-31 14.52.30

Aasta viimased päevad möödusid veemõnusid nautides.

Lapsed on ammu rääkinud, et tahavad veeparki, sestap sai mingi hetk soetatud vautšer Tervise Paradiisi perepiletiga. Kehtis aasta lõpuni, minek jäi muidugi viimasele minutile – kutsusime õekese pere ka kaasa.

Veepargis olin käinud varem vaid korra, avamisel – praegu oli sama külm, kui 10+ aastat tagasi. Torudest alla lasta mulle ka ei meeldi – vesi läks silma ja kann sai haiget. Põhimõtteliselt polnud mul seal muud teha, kui mullivannis istuda, seal ei olnud vähemalt külm. Rohkem ei lähe 🙂 Lastele muidugi meeldis, ehkki Plika oli täpselt sama külmavares kui mina. Jurmalasse tahaks küll minna, seal mul näiteks kunagi ammu külm ei hakanud. Ja torudest sai alla sõita kahekesi ja mingite asjade sees… Oli hoopis mõnusam.

Igatahes, veemõnud väsitasid Plika nii ära, et kodus jäi ta õhtupoolikul niiviisi magama:

2015-12-30 16.14.25

Päev hiljem käisime Tervise saunades, sest meil olid kupongid, millega pilet maksis vaid €4. Seekord jätsime lapsed maha ja käisime õekese ja tema mehega. Rahvast oli nii palju, et saime viimased kapid – veidi hiljem järele tulnud Abikaasa pidi üldse kõigepealt võtme vabanemist ootama. Aga iseenesest olid kõik inimesed kompleksi peale üsna hästi ära hajutatud, ainult mullivann oli pidevat üle rahvastatud. Ja mitte et ma suurem asi saunasõber oleks, aga vähemalt oli soe 😀

Mulle tundub, et mulle meeldisid Tervise saunad isegi Estonia termidest rohkem, aga nondes sai nii ammu käidud, et täpsemalt jällegi ei mäleta. Kuna termide kinkekaart ootab realiseerimist, siis varsti ilmselt läheme ja värskendame mälu.

Siis on veel Estonia uus spa, mille pilet maksab €12 (ja nädalavahetusel POOLE rohkem) – seal tahaks ka korra ära käia, kiideti. Ja Tervise Paradiisis on ju nüüd ka uus saunakompleks, aga kuna sinna saavad eraldi pileti osta vaid hotellikülalised, jäävad need meil proovimata. Koos veekeskusega on see pilet liiga kallis, et niisama saunu üle vaatama minna – ja vaevalt, et seal midagi nii erilist on.

Õeke ööbib muidu mujal, aga aastavahetuseks tulid nad perega siia ja jäid sujuvalt üheks päevaks veel, nii et alles täna õhtul läksid jälle “oma koju”. Aastavahetus möödus vaikselt, mängisime kaarte, ootasime kesköö ja ilutulestiku ära, alkoholi joomise tuju polnud mul üldse, varsti läksime ära magama. Vanadus, vanadus…

Uue aasta esimesed päevad möödusid Cashflow’d mängides. Abikaasa on vana kala, meie ülejäänud polnud kordagi mänginud. Alguses täitsime pabereid ja tundus hullult segane, siis leidsime õnneks äpi, mis arvutused meie eest ära tegi, mängimine läks kohe poole kiiremaks ja meeldivamaks. Ja kui Abikaasa oli esimese mängu käigus veidi nõu andnud, siis edasi oli juba selge ja lihtne. No liiga lihtne, ma ütleks. Kui päriselus ka nii lihtne oleks 🙂 Selle mängu järg, 102, pidavat vist realistlikum olema – ma ei tea ainult, mis kujul see täpselt on ja kuidas praeguse mänguga ühildub… Peab uurima. Sama mängulaud ja teistsugused kaardid äkki? Aga mäng on iseenesest väga mõnus ikkagi ja kindlasti mängime seda veel palju. Samas €150 see mu meelest küll väärt pole… Ma maksin €30, see oli üsna paras summa 🙂

2016-01-02 18.47.10

Täna käis Külli oma perega külas. Mul torkas pähe, et näitan talle ja õekesele oma ära andmist ootavate asjade kuhja, äkki leiavad miskit kasulikku… Ja kujutage mu rõõmu, KAHEKSA KOTTI rändas koos nendega minema! Peamiselt lasteriided, veidi minu riideid ja laste mänguasju:

2016-01-02 15.48.25

Aga ära anda on ikka veel rohkem… No vähemalt on nüüd rohkem motivatsiooni asjaga tegeleda. Äkki homme?

2016-01-02 15.49.06

Eelmise aasta kulusid lõin kokku, peaks mingi ülevaate tegema miski hetk, saaks blogisse ka kirjutada, kellelgi oleks kindlasti põnev lugeda.

Fotomajandusega tegelesin täna õhtul, aga olen nii väsinud, et ei viitsi pildipostitusi tegema hakata. Homme ehk, saaks viimased vana aasta fotod ka kaelast ära.

Eile ja täna olen mängimise vahepeal isegi üsna usinalt koristanud ja mitu masinatäit pesu pesnud. Kõik rätikud ja voodipesud vahetasin ära, lastele sai juba täna õhtul vann ära tehtud, nüüd on homme selle võrra vähem kohustusi. Põhimõtteliselt vist ongi kõik vajalik tehtud, nii et homme võib veel lebotada ja siis hakkabki jälle pihta tavapärane tööelu.

9 thoughts on “Puhkuse lainel”

 1. 150 eurot??? Päriselt?
  Muide mul on veeparkidega sama kogemus, et Eesti nö veekates on nii külm, aga jurmalas oli soe. Ma arvan, et põhjus ka see, et Eesti veeparkides on peaaegu alati need torud jms tavalise ujumisbasseiniga samas ruumis ja seal toimuvad ka trennid ja üldse ujutakse sportlikus mõttes..

  1. No otsisin näiteks Rahva Raamatust üles. Peaaegu €150. Aga see on muidugi eestikeelne. Ja äkki ka juba uuem ja realistlikum versioon? Ei tea. Mul on vähekasutatud ingliskeelne. Ja ilmselt ongi parem, sest äpp on ka inglise keeles, samuti ju mängisime seda mu rootslasest õemehega jne.

    1. Vaatasin oma äppi, seal on gameboard valikud classic ja 2014. Mul on classic, Rahva Raamatu eestikeelsel versioonil ja seal sinu lingi all on 2014. Ehk siis uuem variant. Ma ütlen, ma täpselt ei tea, aga Abikaasa ütles, et see, mis meil on, on versioon 101, mis ongi kõige vanem ja algelisem ja aktsiaturg on seal täiesti mõttetult turvaline. Aga 102 pidavat olema realistlikum. Kas see uuem mängulaud siis ongi nüüd see versioon 102 või äkki oleks võimalus lihtsalt osta juurde uuemad kaardid, sest tegelikult kõik need tehingud on ju just kaartidel kirjas… Minu meelest pole erilist vahet, millist mängulauda kasutada. Sisemisel rattal ongi ainult valikud, mis kaardi võtta saad ja välimisel ringil on erinevad ärid ja unistused, mille puhul pole ka mu meelest suurt vahet, millised need täpselt on… St minu meelest peaks peamine erinevus olema kaartides. Keegi targem võiks sattuda siia kommentaare lugema ja meid valgustada 🙂

     Aga juhul, kui sa osta tahad, siis see sinu link on 2015 edition, seega peaks olema kõige uuem versioon.

     1. Hakkasin mõtlema, et Abikaasa mängis senini ju peamiselt arvutist, sellel mängul on online versioon ka. Seega võib vabalt olla, et 101 ja 102 (ja veebis jäi silma ka 202) on pigem arvutimängu erinevad versioonid. Ja et lauamänge reaalselt ongi kaks – vanem ja uuem. Mul on vanem… Aga tasuks ilmselt osta pigem uuem, mis on loodetavasti realistlikum. Ma usun, et praegu vast ongi müügil vaid uuem versioon, vanemat saab kasutatult ja seega ma maksingi selle eest nii vähe 😛 Aga noh, eks need ole ikkagi üsna sarnased ja vana versioon on ka väga mõnus, ainult aktsiaturg on jah selline… Liiga lihtne.

 2. Me käisime ka hiljaaegu Tervise Paradiisis. Külm nagu ei olnud ja ägedam tundus ka, kui 10+ aastat tagasi, aga ma pole ka suur torude fänn – üks kord mäestikujõest allatulekut ja aitab küll. Ma oli enamuse ajast üldse välibasseinis, seal vähemalt polnud mingeid rahvamasse 🙂 Kuna olime hotellis, siis käisin tiiru saunakompleksis ka – mõnus, aga ei midagi erilist. Rakvere Aqua Spa on minu jaoks jätkuvalt kõige ägedam.

 3. Pärnus on väga lahe Viiking spa, seal oli küll soe ja eriti mõnusad saunad ka 🙂 Torusid pole, aga mina neist ka suuremat ei hooli.

 4. Vaatasin Su asjadekuhja, jäi silma üks suur sinine asi, kas see on tekk ja kas selle peal on muumipildid? Kui jah, oleksin huvitatud, mul siin üks vastavanimeline tegelane…
  Vasta meilile kui saad… Ma siia satun siiski suht harva ju…

 5. Pingback: Head asjad #59 – vee- ja saunakeskused – Tikri Päevaraamat

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll to Top