Jan 312016
 

Enamik mehi ei armasta poodides käimist, siin pole midagi uut. Abikaasa on aga ses suhtes kohe eriti tõrges ja ma ei viitsi eriti peale käia ka. Millalgi jaanuaris mul isegi õnnestus temaga Kaubamajakas üks tiir teha, sest tal olid kõik püksid läbi ja seega nõustus otsima… Mitte midagi ei leidnud.

Täna mõtlesin, et Humanas on viimane päev, peab minema. Tuli muidugi välja, et siiski nädal aega on veel uue kaubani, aga läksime ikka.

Enne Humana uksest sisse astumist jäi silma Teksapoe silt. Kiire pilk kellale kinnitas, et nad on veel pool tunnikest lahti, nii et läksime kõigepealt hoopis sinna. Abivalmis müüja otsis kohe Abikaasale sobivad suurused välja ja üsna kiirelt lahkusimegi täiesti normaalse püksipaariga, mis maksis €30. Suht okei hind, ütleks ma.

Humanast ei leidnud Abikaasa midagi, mina tahtsin pikemalt tuulata, nii et saatsin ta lastega minema. Skoorisin kolm seelikut, kampsuni ja salli, kõik kokku €12.50.

Siis teatas Abikaasa, et tal on pesu ja sokke vaja ning oli seega täitsa vabatahtlikult nõus H&Mi minema. Haarasime sealt meile mõlemale kolmikpaki musti mahepuuvillaseid boksereid, Plika leidis teistsuguse Elsa pildiga juukseharja ja nurus selle välja – sest noh, see oli nunnu ja lasteaias kapis võib ju teine hari olla… NÜÜD seda kirjutades tuli meelde, et tal juba on üks väike hari seal, mille olin täiesti unustanud, nii et okei, ei oleks pidanud ostma, aga hea küll :D

Uitmõtte ajel ütlesin, et piilume korra New Yorkerisse ka, äkki leiab sealt mingid normaalsed sokid (sest me oleme pirtsakad ja enamik sokke ei kõlba). Täiesti möödaminnes leidsime hoopis Abikaasale jope. Mina lihtsalt vaatasin, et kuule, täitsa sinu stiil, proovi selga… Ja oli isegi õiget suurust ja isegi käised olid pikad ja Abikaasale sobis ka ja alla hinnatud oli ka, nii et sama sujuvalt sai see ära ostetud. Maksis €50 asemel €30, superluks. Tal praegune jope on juba üsna vana ja uuendus kulus täitsa ära.

Praegune müts tal uue jope juurde muidugi üldse ei sobi, aga kuna see on juba ka suht närune, siis võiks vabalt välja vahetada. Muidugi olid kõik mütsid, mida müügil nägin, eriti jõledad, nii et ma ei tea, kust normaalse saab. Tumepruuni oleks vaja, aga kõik olid hallid või mustad. Ja jubedad soonikkoest ja üles keeratud äärega, no nii koledad kui üldse veel olla said.

Waldorfkooli jõululaadal müüdi ägedaid mütse, Abikaasa tahtis sealt ühte osta, aga see, mis talle meeldis, oli väike. Meile räägiti, kust leida naisterahvast, kes neid mütse koob, nii et põhimõtteliselt isegi lootust on. Kui nüüd keegi viitsiks päriselt sellega tegeleda :)

Lõpetuseks läksime ikkagi veel Kaubamajakasse, sest ma tahtsin hiinakat ja sealt ka korra kiirelt mütse vaadata – mütsi ei leidnud, küll aga täitsa juhuslikult Reservedist meeste mustad mahepuuvillased bokserid, nii et sai veel üks kolmikpakk ostetud, puhtast uudishimust. H&Mi omad maksid €15, need €13 – tahtsime võrrelda, kas on mingit vahet. Peale vaadates väga pole, eks näis.

Ühesõnaga täiesti juhuslikult ja plaanimatult leidsime Abikaasale teksad ja jope. Hommikul käis ta üle pika aja juuksuris, kaks paari uusi tööjalatseid sai ta just sel nädalal uuest töökohast… Nüüd on täitsa viisakas värk :D

Peale riidepoodide käisime veel ehituspoodides – tahtsime osta tulekustutit, postkasti, uut suitsuandurit (praegune “sööb” patarei kuu ajaga tühjaks ja kukub piiksuma, ei ole normaalne) ja kruvikohvrit Legode jaoks (idee sain Postimehe artikli kommentaariumist). Ei ostnud mitte midagi, sest postkastid ei meeldinud, hakkasime kahtlema, kas tahame ikka pulberkustutit, aga muud seal näha polnud, otsustasime netist uurida ja suitsuanduri tellin vist hoopis Swedbanki preemiapunktide eest. Kruvikohvreid vaatasime, aga polnud kindel, palju meil neid Legosid täpselt on, seega otsustasime kõigepealt kodus ära sorteerida ja siis uuesti mõelda. Ja homme teised ehituspoed ka läbi käia, mis täna juba kinni olid.

Õhtu möödus niisiis Legosid sorteerides. Kui nüüd aus olla, siis ma ei oska küll öelda, milline see kohver olema peaks :D Need suuremad jupid, mis tulid suurest loovkastist, võib ilmselt jättagi ühtekokku, ei pea tingimata kõiki sorteerima… Aga igasugu väiksemad jubinad, need tahaks küll paremini ära paigutada, et oleks kergem leida. K-Rautas oli üks täitsa nunnu värviliste sisudega kohver, aga kardan pärast tänast õhtut, et lootusetult väheks jääb neid kastikesi seal sees… Teisi variante oli muidugi ka, aga see häda ongi, et tegelikult on neid erinevaid juppe ikka väga palju, osad võtavad hästi vähe ruumi ja osad oluliselt rohkem… Osta või kaks kohvrit :D Mis oleks vist juba overkill. No vaatame veel, täna käisime ainult Bauhofis ja K-Rautas – Ehituse ABC, Espak, Remont&Viimistlus ning Decora on veel väisamata.

2016-01-30 17.20.29

2016-01-30 17.20.37

2016-01-31 02.22.13

2016-01-31 02.20.08

2016-01-31 02.20.38

  12 Responses to “Riided ja Legod”

 1. Meie peres on legode sorteerimine täiesti mõttetu tegevus ja ainult lapsevanemate rõõm. Lapsed ei viitsi eales neid juppe “õigetesse” lahtritesse panna ja üsna varsti on taas kõik segi. Heal juhul püsib natuke kauem korras see karbike, kus erinevad legomehed. Aga mul on ka keskmisest suvalisemad lapsed korrahoidmise ja süsteemsuse poolest.

 2. Meil on Maritiga sama kogemus. Kruvikohvreid on meil kokku 3+2Legi originaalämbrit+1 tööriistakast+veel mõne hoianumad. Segamini on asjad ikka:)

 3. Meil ka kõik segamini. Ainsad sorteerimsihuvilised on lapsevanemad. Lastel on täitsa suva. Vajalikku jupi on nii otsida muidugi raskem, aga ka mulle tundub, et pidev sorteerimine võtaks oluliselt kauem aega kui vajaliku jupi otsimine kogu kupatusest. Mingid kastid võiks muidugi olla. Meil on üldkast, Lego Technic juppide kast ja vahelduva eduga ka mehikeste kast, aga see kipub segunema teistega. Ja muidugi ei püsi legod mungi võimuga kastides, ikka on nad mööda elutuba ja lastetuba laiali. Kõik kapipelsed ja riiulid ja sahtlid on ka täis. Age-ajalt mees vihastab ja ütleb, et ta ei liba enam ühtegi uut lego majja, aga noh… Legod on peamised asjad, millega poisid (8 ja 3) mängivad. 11 a tüdruk enam ei mängi, aga veel mullu samal ajal mängis. Aeg-ajalt kallatakse suur kast elutoa vaibale laiali, siis lööb tüdruk ka kampa.

 4. Pulberkustutit on pärast kasutamist jube jama ära koristada (ütles mu mees kes oli kunagi tuletõrjuja :) ja tema seda ei ostaks.

  • Just-just, raske koristada ja rikub elektroonikat, sestap ka meie pulbrist vaimustuses pole. Aga CO2 olevat Abikaasa sõnul ohtlik (võimalik külmakahjustus)+ taassüttimise oht. Vahtkustuti tekitab puitpindadele niiskuskahjustusi, aga tundub siiski parim. Milline teil endal on?

   • Meil endal ei ole kunagi kodus tulekustutit olnud. Siin ei ole inimestel kodudes kombeks tulekustutit omada. Me oleme ka väga väikese tulekahju riskiga kodu. Me ei suitseta, meil pole lahtist tuld või vana elektrisüsteemi jne. Küll on meil (ja ka paljudel teistel) aga suitsu ja gaasiandurid.
    Ma loodan, et ma selle jutuga nüüd meile tulekahju külla ei kutsu, aga noh meil on üks väike tuletõrje station kohe üle tee nii, et abi oleks väga lähedal.

    Ma aga ei oska sulle soovitada milline tulekustuti sobiks teile, sest kuigi Pete ütleb siis mis on tulekustutamiseks kõige parem siis mulle tundub ei teil sellist ei eksisteeri, või pole kodus ise kasutamiseks lubatud. Võimlik, et see mida tema mainis on vaid tulerõrjujate käsutuses. (Teda pole praegu kodus nii, et ma ei saa täpselt küsida millest jutt käis)

 5. Meie poisil on legod k6ik yhes kastis. Leiab ylesse vajaliku, kui vaja.
  Kahjuks lastel ei seisa need täiskasvanute systeemid nii korras, nagu me tahaks.
  Mulle sobib ka nii, yhes suures, peaasi, et neid jala all ja mujal vedelemas pole.

 6. Ohohh, ma pole isegi kunagi mõelnud, et tulekustuti võiks puumajas olla. Noh, autos on mingi väike, sellega saaks kiiruga vast midagi kustutada ja samas, jõgi on kohe mõne meetri kaugusel majast :D Suvel on nt veepump 24/7 jões, saab alati kiiruga vee kätte.

 7. Meil on legode jaoks kolm kruvikasti. Kui ma alguses arvasin, et võiks olla ka kuidagi süsteemis, siis nüüdseks on ikka suvaliselt erinevates lahtrites. Samas minu meelest on nii ikka parem kui päris üks kast – vajalik tükk paistab paremini silma ja kuidagi ilusam näeb välja.

 8. Legodel vajavad sortimist ainult technic’i jupid. Neist peab olema ehitamiseks perfektne ülevaade (no et 7-beam on olemas ja 8-beam ei ole) ja on lõpmata mugavam, kui eri sorti jupid on eraldi. Hammasrattad, teljed jne. Ilma selleta ei ole technicist ehitamine põhimõtteliselt võimalik.

  Tava-legode puhul on aga suva. Meil on “olendid” eraldi ja mõnikord viitsivad lapsed mingeid nööpe ka omaette sortida, aga see on vaid lõbu pärast, mitte vajadusest.

 9. meil on legode jaoks üks suur tekk. reegel on see, et legod selle teki pealt minema ei valgu. hea mugav on koristada ka – tekk neljast nurgast kokku ja eest ära. muud sorteerimised on olnud kõik ainult hulk peavalu :)

  meil on pulberkustutid. kõig eohutumad. ja kui sa elektroonikat kustutama pead, sisi on se enagunnii tuksis. vehet ei ole, kas vesi, pulber või süsihappegaas.

 10. Ei ole kurb, vägagi praktiline ja õige minu hinnangul!

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.