Oct 292016
 

Pesu pesemine on olnud alati 100% minu teema. Eks see kuulub nagunii koristamise alla, aga mulle lihtsalt meeldib ka, nii et pole näinud mingit põhjust Abikaasat sellesse kaasata. Kui on vaja olnud, olen tal muidugi palunud pesu ise pesema või kuivama panna, aga võimalusel teen seda ise, rõõmuga.

Meil on hetkel kestnud üsna pikalt periood, kus ma pesen pesu pea igapäevaselt (see, tunnistan, on küll äärmiselt tüütu). Plikaga on see faas õnneks seljatatud, aga Poisiga ootame endiselt kuivi öid. Masin, mis abiks, äratab ta piiksumisega küll lõpuks üles, aga tema uni on nii sügav, et voodipesu vajab selleks ajaks juba vahetamist. Nii on tavaline, et hommikul enne tööle minekut pesen masinatäie pesu (lina, padi ja tekk – tekikotist ja padjapüürist olen ammu loobunud, sest need sinna juurde enam ei mahuks) ning panen kuivama.

Sel nädalal ma millalgi palusin Abikaasat, et ta paneks ise pesu pesema – kuna Plikal on vaheaeg, kasutasin juhust ja põõnasime temaga veidi kauem, aga oli vaja, et pesu aegsasti lõpetaks, et saaksin selle enne tööle minemist kuivama panna.

Täna hommikul magasin kaua. Abikaasal on teisipäeval ülikeerulise tarkusehamba välja tõmbamisest endiselt valud ja palavik, ühesõnaga väga kehv enesetunne. Kuna tal uni varahommikul valu tõttu ära läks, oli ta vahepeal üleval, tegi tule ahju ja pliidi alla… Mingi hetk tuli tagasi voodisse, siis ajasin mina ennast lõpuks voodist välja.

Ja siis ta mainis mulle, et pesu on masinas, pangu ma kuivama. See pesu, mille ma olin öösel kell üks Poisil ära vahetanud ja väsinult kööki toolile jätnud. Ja ma saan aru, et see oli nii pisike asi – panna see pesu masinasse, valada sahtlisse pesugeel, keerata ja vajutada paari nuppu…

Aga see tekitas minus nii tohutut rõõmu ja tänutunnet, et ta MÄRKAS seda teha. Mis siis, et keegi seda temalt ei oodanud, et tal oli nii kehv olla. Ta märkas ja tegi seda.

Sellised asjad valmistavad mulle alati kõige rohkem rõõmu. Pisikesed teod, mis näitavad tähelepanelikkust ja hoolimist.

  5 Responses to “Väikesed asjad, mis loevad nii palju”

 1. Te olete kindlasti igasugu asju proovinud, aga kas ka seda, et mingil ajal teda ise üles ajada ja lasta tal ära käia? Mina olen oma poistega nii teinud, et peale öise mähkme ärajätmist (u 2-aastaselt) panen lapse igal öösel enne, kui ise magama lähen, potile. Selleks ajaks on laps paar-kolm tundi maganud ja aeg on tavaliselt paras. On olnud ka hiljaksjäämisi, aga see on oluliselt vähem tüütu kui igaöine vahetamine. Kuna noorem poiss, kes sai just 4, magab peamiselt kõhuli, siis on surve põiele suurem ja teda ööpissitame siiani. Igapäevase linapesu vältimise nimel olen vamis teda veel aastakese pissitama.

  • Me oleme seda proovinud ja linade kuivana hoidmise mõttes toimib, kui õigel ajal jaole saada, AGA probleemi põhjust – liiga sügav uni, nii et signaal pissihädast ei jõua ajuni – see ei lahenda :)

   Seega eelistan kasutada masinat ja pesta pesu, eks lõpuks ikka aitab. Plika oli ka peaaegu seitse, kui temaga asja kontrolli alla saime. Tema käib nüüd nari ülemiselt korruselt öösiti vetsus nagu miška :) Küll ükskord saab Poisiga ka korda :)

   • Ma enam ei mäleta, aga kas sellel masinal ei ole peal mingit nuppu kus piiksumise tooni muuta? Seda on ka teistel juhtunud, et laps harjub ühe heliga ära ja see enam ei ärata teda öösel ülesse ja sellega ka kaob siis kogu masina mõte ära. Ma nüüd enam ei mäleta kas ma lugesin seda kuskilt mujalt, või oligi just sellel masinal võimalik piiksu häält teiseks muuta.
    Kui ei ole, siis ära üldse mõnda aega masinat kasuta, sest sellel ei ole mingit mõtet. Poiss harjub lihtsalt selle piiksumisega ära ja ei ärka varsti enam ka pika piiksu peale ülesse. Jäta paar kuud vahe ja proovi siis uuesti. Siis ehk toimib paremini ja poiss ka ise valmis. Tema koostöö kogu selle asja juures on väga oluline ja tal peab endal ka tahtmine kuivaks saada olema.

    Aga vähematl hea et Plikagi kuivaks sai. Kahe lapse voodipesu oleks ikka hullult väsitav iga päev pesta.

    • Poisiga on asi pigem selles, et ta ei ole veel selle peale üldse korralikult üles ärkama hakanudki :) Me proovisime seda mingi aja varem, aga üldse ei toiminud, jäi vahe sisse, nüüd teine katse ja nüüd juba midagi mõikab. Tasapisi…

 2. Meile poiss ka väga sügava unega. Proovisime seda masinat paar korda aga see lihtsalt ei äratanud teda üles. Lõpuks lahenes mure ise praktiliselt päevapealt paar kuud enne seitsmeseks saamist. Enne kasutas lihtsalt mähkusid sest ma ei jõudnud neid linu iga päev pesta.

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.