May 062017
 

See oli 2014 alguses, kui ma hakkasin lapsi ühes kohas mõõtma ja neid mõõte sinnasamasse üles märkima. Oi, see uks on räpane ja kole, aga info saab kätte, see on peamine. Kui remonti teeme, peab kõik kuskile “teisaldama”. Tahaks teha natuke puhtamalt ja ilusamalt, mitte läbisegi, vaid kaks kõrvuti tulpa – üks Poisi, teine Plika jaoks. Vanused võiks kah kuupäevadele juurde kirjutada, siis oleks kõige lihtsam võrrelda. No ma ju olen see statistika ja numbrite pede :)

Viimased aastad olen katsunud mõõta lapsi neli korda aastas – nende sünnipäevadel ja poole aasta sünnipäevadel – siis ongi umbes-täpselt 3-kuused vahed.

Täna sai Plika kaheksapooleseks, Poiss on kuus ja kolmveerand. Plika on 133cm pikk ja kaalub 26,5kg, Poiss on 125cm pikk ja kaalub 25,5kg. Jalanumber, mille vahe on ajaga üha väiksemaks muutunud, ongi nüüd esimest korda täpselt üks – jalalaba pikkus 20cm, kingasuurus 33.

Plika on kiitsakas, nii et aluspükse ostan talle alati number väiksemaid ja igasugu püksid-seelikud, mida ei saa kummiga reguleerida, on talle laiad. Ka jalalaba on tal kitsas, nii et näiteks baleriinade puhul kipuvad need tal pigem jalast ära kukkuma.

Poiss on tugevama kehaehitusega, standardsuuruses riided istuvad üldiselt kenasti – ehkki püksid ja õueriided sobivad pikkuse poolest enamasti pigem number väiksemad (mu meelest need pikkuse numbrid pükste puhul tihti ei päde – 116cm õuepüksid olid veel sügisel täiesti parajad, nüüd kevadel hakkavad lühikeseks jääma ja on muidugi täitsa auklikuks kantud kah). Jalg on tal pigem keskmisest laiem, nii et paljud jalatsid ei sobi. Läbi häda leidsime lõpuks pidulikud kingad, mida nõustus jalga panema – need aga on suurus 34 ehk ohtralt varvaste liigutamise ruumi. Parem ongi, sest nii vähe läheb vaja, jagubki sedamoodi kauemaks. Kuna istuvad kindlalt jalas ja ei loksu, siis ma sellel varvaste liigutamise ruumil miskit miinust ei näe, ainult pluss :)

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.