1300 külastust päevas

Arenes täna vestlus, lühendan veidi selguse mõttes:

sa oled tuntud blogija

ma ei ole ju nii tuntud

oled
kamoon
MULLE tuleb sinu blogist iga päev SADU klikke
seega sajad inimesed LOEVAD su blogi

einoh, muidugi loevad, ehkki ma usun, et täitsa arvestatav osa kasutabki teadlikult minu blogi RSS lugejana
aga sajad lugejad ei ole minu jaoks küll mingi tuntus
ma ei ole mallukas ja marimell ja britt ja henri

oled
ma olen jumala kindel et briti ja henriga on sul sama palju lugejaid
nad on vaiksemad
ja tagasihoidlikumad
ja vanemad

ma ei taha olla kuulus

aga sa oled
see on minu jaoks fenomenaalne
et sa EI TAHA olla kuulus
ja ei kirjuta põnevatel ja elulistel teemadel
rahulik pereelu
ja sajad või tuhanded loevad
aastaid

Eesti on väike ja blogimaailm veel väiksem, nii et tõsi, ma usun – paljud blogijad vanuses 30+ teavad, et on olemas blogija Tikker. Ma ei julge isegi öelda, et enamus. Samas arvan ma, et enamik neist minu blogi ei loe, sest see on igav igapäevaelu.

Ma usun, et mõned noored ja popid blogijad ilmselt ka teavad, et on olemas blogija nimega Tikker, aga ma olen täiesti kindel, et mitte keegi neist ei loe mu blogi, sest ma olen vana peer. Mu blogil pole FB lehte, ma ei korralda loosimisi, ma ei turunda ennast kuidagi, ma ei osale EBA-l, ma ei viitsi eriti teisi kommenteerida, ma ei loe peaaegu ühtki “poppi” blogi.

Aga numbrid näitavad, et selle lehe päevane külastatavus on 1000-1300 kandis.

Ja ma ikka arvan, et ENAMIK neist käib siin lihtsalt mu blogrolli kasutamas, mitte minu enda postitusi lugemas 🙂 Sest kommentaariumis valitseb enamasti sügav vaikus.

Tõsi, ma ei ole seda tüüpi blogija, kes iga postituse lõpus mõne küsimuse esitaks, samuti vastan ma kommentaaridele ainult siis, kui on esitatud mingi küsimus või mul on endal midagi asjalikku öelda. Enamasti, tõsi, ma ju kirjutangi niisama noppeid ja mida ongi kellelgi kommenteerida, kui ma leian parasjagu vaadatavast sarjast ridamisi tuttavaid nägusid teistest sarjadest või koristan järjekordselt terve päeva ja tulen pärast blogisse rõõmustama, et kodu on korras.

Ritsiku blogi lugesin just hiljuti otsast lõpuni läbi, tema kirjutab teemadel, mis panevad kaasa mõtlema ja rääkima. Vastupidiselt minule. Ma lihtsalt ei oska põnevatel ja elulistel ja sügavmõttelistel teemadel kirjutada. Või noh, vahel harva ikka tuleb ette, aga enamasti on ju… Igav igapäev, tihti ei sedagi.

Kaalusin korra võimalust blogroll mõneks ajaks täitsa ära kaotada. Lihtsalt selleks, et näha, palju päevaseid külastusi siis alles jääb. Ja samas ka SEE number ei näita mu meelest mitte kui midagi, sest paljud ei kasuta RSS lugejat ja käivad seega lihtsalt kontrollimas, kas uusi postitusi on tulnud.

Ühesõnaga mul on tunne, et kuna ma kirjutan nii vähe ja igavalt ning mul on värskuse järgi uuenev blogroll, siis ei, ma ei ole kuulus, lihtsalt mu leht on paljude jaoks mugav võimalus teisi blogisid lugeda. Et mina ise ei ole kuulus ja minu vastu ei tunta eriti huvi.

Ja mitte kuskilt otsast ei taha ma uskuda, et mul on sama palju lugejaid kui Britil või Henril. No ei usu. Keegi kuskil kirjutas ka numbritest, Mallu äkki, ma ei viitsi otsida, et vaadata, mis seal oli, aga kindlasti näitab nende statistika kordi suuremaid numbreid.

See kõik on lihtsalt nii kummaline. Ilmselgelt, kuna ma avalikult kirjutan, siis teatud edevus minus on. Aga kuulsaks ei oska ma ennast kuskilt otsast pidada.

Huvitav, kui palju moodustavad blogilugejatest teised blogijad, kui palju “tavainimesed”. Mis see protsent olla võiks? Kui erinev see erinevatel blogijatel olla võiks?

Paar korda olen lugejaküsitlust korraldanud, 86 vastust olen kõige rohkem saanud. Nii et sada erinevat lugejat mul on, seda ma usun 😀 Ja võib-olla paarsada veel teavad, et ma olen olemas ja on kunagi mõnda postitust lugenud. Samas usun, et VÄGA paljud, kes on mind mingil ajal lugenud, ei tee seda enam ammu, sest ei paku pinget. Kunagi olin ma huvitav, enam mitte.

Aga kuidas teada saada? Kuidas saada teada, mis peitub nende 1300 päevase külastuse taga? Kui palju on nende hulgas erinevaid inimesi, kes loevad päriselt minu blogi, mitte mu blogrolli kaudu teisi?

Mida üldse tähendab kuulus, blogimise mõttes? Kui lihtsalt “tean jah, et üks Tikker blogib, ise ei loe”, see on üks asi. Seda ma kuulsuseks ei pea. Olen bloginud 12 aastat, seega täitsa tõenäoline, et nimi tuleb tuttav ette. Kui palju on neid, kes loevad ja on seega mu eluga päriselt kursis – nii vähe, kui seda siin viimasel ajal jagan… See on teine asi. Just see pool huvitab mind.

Miks ma sellest üldse mõtlen? Peamiselt sellepärast, et ma üritan aru saada, kui suur filter tuleks peale panna, kui miskit kirjutan. Nagunii ei saa enam peaaegu millestki rääkida. Ja noh, samas… Kui ma mingi suuremat sorti draamaga hakkama saaks, küll siis jutud leviks ja tuleks lugema ka need, kes tavaliselt ei loe, sest igav. Nii see ju käib 🙂 Ilmselt on ikka targem madalat profiili hoida.

10 thoughts on “1300 külastust päevas”

 1. Mina olen su blogi lugeja olnud väga kaua, umbes 10 aastat (lugemist alustasin, kui olin põhikoolis). Enam ei mäletagi, kuidas ma siia sattusin aga nädalas paar korda käin ikka “kontrollimas”. Miks ma loen (jah, loen, blogroll ei ole miu jaoks tähtis)?:
  1) Pereelu, laste kasvatamine, waldorfkool jne – kuigi olen noor ja alles pere loomas, siis on hea selliste teemadega kursis olla.
  2) Remondi/maja teemad – soovin soetada tulevikus ka mõne remonti vajavat maja, seega igasugused mured/rõõmud on alati teretulnud.

  Mina olen “vaikne lugeja”, kommenteerimisi on selle aja jooksul olnud vist 1-2 korda.
  Mulle meeldib su blogi, kuna siin ei ole reklaame ja konflikte :).
  Miskipärast su blogi kuidagi rahustab ja annab mõnusat aurat. 🙂

 2. Kuidas ma uuniiiistan sellest päevast, mil mu nimi ei kuulu enam säärastesse näidisnimekirjadesse “ma ei ole mallukas ja marimell ja britt ja henri” (pole mingit pistmist sellega keda võrdluseks lisaks mainitakse). No ja kui see päev võiks tulla niiviisi, et ei peaks blogimist ennast ära lõpetama ega privaatseks panema 😛

  Aga mina käin küll siin lugemas just ikka su enda pärast. Blogirull mind väga ei köida. Mida loen, neid aadresse tean peast ja toksin aadressiribale. Teine asi muidugi sellised unetud öötunnid, mil tahaks midagi uut avastada 🙂

 3. Mina olen ka vaikne lugeja. Alustasin siis, kui su poiss oli umbes aastane. Ilmselt ma tema tõttu lugema jäingi, sest ta on minu poisiga enam-vähem ühevanune, tüdruk on mul mõni aasta vanem kui sinu oma. Hiljem rõõmustasin ergastavate koristamispostituste üle, elasin kaasa Norras kodutarvete ja mööbli otsingutele ning toidu- ja remonditeemadele. Ühest küljest on kõik lihtsad asjad ja ei midagi erilist, aga teisalt olen sõltuvuses.
  Blogrollist olen üht-teist leidnud küll aja jooksul, aga loen blogisid Feedly kaudu ja kellegi blogis blogrolli pärast käimine tundub hirmus ebamugav ja vähetõenäoline. Küllap ikka su enda pärast käiakse. 🙂

 4. Tere.
  Avan iga päev blogi, et uut postitust leida. Päevas paar korda ‘refreshin’, sest kasutan ka blogrolli.
  Väga head kirjutised – piisava pikkusega, mõnusa ladususega, paras töö kõrvale lugeda. Ei taha intriige, reklaami nagu mõnes blogis. Tahan rohkem kassipilte :=). Korra vist olen eelnevalt kommenteerinud.
  Terje

 5. Tikker, mina käin siin küll sinu pärast. Kiikan siia vahest korra kahe nädala tagant, vahest mitu korda päevas – nii nagu vaja on. 😀 Blogrolli viskan ka pilgu ja kui pealkiri ahvatlev tundub, siis loen sealt. Kahjuks enamus minu lemmikblogijaid on avaliku kirjutamise lõpetanud ja neid sealt enam kätte ei saa.
  Loen püsivalt sellest ajast, kui sa esimest korda Londonis elasid. Varasema lugesin ka tagant järele mõistagi ära. Väga huvitav on sinu arengut olnud jälgida. Olen sinust ca 10 aastat vanem ja seega mõne eluetapi pidevalt ees ja jube tore on samastuda ning mõne teema puhul ka vastanduda. Näiteks mulle tundub, et sul oleks viimase aasta jooksul olnud väga huvitavaid ja sügavaid isiklikke teemasid lahata, aga selleks hoolid sa oma kaasinimestest liiga palju.
  Nii, et pliis, jätka oma igava igapäevaeluga, see on väga huvitav.

 6. Alustasin lugemist puhtalt sinu enda pärast, kust tee siia leidsin, ei mäleta. Umbes seitse aastat olen lugenud ja ma arvan, et ülepäeva käin piilumas, kas on midagi uut. Enne sind olin lugenud ainult ühte blogi. Kommenteerinud olen nii paarkümmend korda, aga erinevate nimede alt, ei teagi, mitme.
  Su blogroll on ka muidugi ülihea, sealtkaudu olen leidnud hulga blogisid mida veel lisaks lugeda. Paljudesse liigun just sinu lehelt edasi, nii et mina olengi üks blogrolli klikkija. Aga siia tulen ikkagi ainult sinu lugude pärast. Blogroll on boonus.
  Ja endiselt soovitan sul paar reklaami sisse tuua, tahaks midagi tagasi ka anda selle pika lugemisnaudingu eest.

  Minu jaoks sina oledki kuulus blogija, issand, kes siis Tikrit ei tea!? Päriselt kõik ei teagi või?
  Lemmikblogi number üks nagunii, salgamatult. Pole üldse vahet, millest sa kirjutad, lihtsalt ON hea.

 7. Mina olen kommenteerinud vist… umbes üks kord. Aga lugenud aastaid.
  MItte feedi, vaid sinu pärast.
  Mulle meeldib, et sa oled nii inimene. Intelligentne, äge ja ajad alati oma asja, hoolimata sellest, mis eluetapp käsil on. Isegi kui see “oma asi” on uue oma asja otsimine.
  Mulle meeldib su exceli-tabelite OCD ja koristamistuurid ja nendega imetabaselt haakuv eluline asjaolu, et pead ennast ikkagi pigem mugavaks ja laisaks.
  Mul ei teki sinu blogi lugedes tunne nagu sa elaksid mingit uskumatult glämmi elu, mis mulle FOMO tekitaks. Ma samastun ja see on mõnus.
  Lisaks sellele olen ma just tänu sinu blogile – mida ma tegelikult ka kunagi kellegi teise blogis kommenteerisin – muutunud oma koduelus võrreldamatult rohelisemaks, sest sul on igasugu öko-teemadega hästi insipireerivalt terve suhe.

 8. Kah selline vaikne lugeja, juba aastaid lugenud. Kui on uusi postitusi, siis loen läbi, aga vahetevahel pean tunnistama, et tulen lehele ainult blogrolli pärast, no kui samal päeval mitmendat korda.

 9. Madiken Kütt

  Noored ja popid blogid.. Heh.. Turunduskäkid, mitte blogid 😛 kõik, kes nimetavad kinnimakstud reklaampostitusi “arvustuseks” (õpi žanreid krt) või “koostööks”, või arvavad, et on eetiline kirjutada alles postituse lõppu, et tegemist on reklaamiga… On minu jaoks täielik cancel. Mina loen küll suurima hea meelega pärisblogisid nagu sul, ja usun, et teised loevad ka. Minu blogis on ka vähe kommentaare, kui lugejatelt küsin kes olete vastavad vähesed, kuid külastusi kui kirjutan keskmiselt 1000 ringis, kuigi teadlikult kirjutan vähe, kasutan parooli jms, ja mul ei ole mingit rss feedi või muid linke. Nii et vabalt on sul ka nii.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll to Top