Apr 162021
 

LV13. Tuntud muinasjutu uusversioon.

Naomi Novik “Välja juuritud” (Tänapäev 2016, 458lk)

Fantaasia ei ole reeglina üldse minu teetassike ja vabatahtlikult ma ühtki selle žanri raamatut kätte ei võta ? Antud juhul aga soovitas seda mulle üksteisest sõltumatult mitu sõpra ning lisaks sobis väljakutse teema alla – seega tundus täitsa kohane teha erand.

Ja ma olen meeldivalt üllatunud – see lugu tõesti köitis mind! Mitte et see oleks mu nüüd fantasy-usku pööranud, seda mitte – ei tunne kihku haarata järgmise sama žanri või kirjaniku raamatu järele, aga eraldiseisva lugemiselamusena igati nauditav.

Ma ei osanud mitte midagi oodata, aga üsna algusest peale läks väga põnevaks – ja nii tore oli jälgida peategelaste arengut. Põnevust ja kaasaelamist jagus küllaga kuni raamatu lõpuni – lõpp ise oli nunnu ja jättis sisse hea tunde.

Tõlge ja toimetamine tundusid ka üle prahi. Ma pole küll kaugeltki ekspert, pigem lihtsalt alateadlik keelepede. Mitte midagi ei häirinud, see on minu suust juba suurim kiitus ?

  3 Responses to “Naomi Novik “Välja juuritud””

  1. Lugesin sinu soovitust jälgides selle raamatu läbi. Selle raamatu situatsioonipüstitus oli paeluv, aga armulugu vägivalduri ja tema ohvri vahel kahjuks kustutas selle raamatu väärtuse.

    Soovitan sulle hoopis Frances Hardinge “Valede puu” – pseudoajalooline krimiromaan killukese fantaasiaga nooretele.

  2. Tänan südamest kõikide imetoredate raamatusoovituste eest! Olen nüüdseks tänu sinu blogile lugenud “Britt-Marie oli siin” ja “Mees nimega Ove”, “Salapäevik, Hendrik Groen 1/4 aastat vana”, “Minu Hispaania” ja kõik nad on väga kosutavad olnud! :)

    • Oo, rõõm! Puhas rõõm! Häid raamatuelamusi tuleb ikka jagada :) Mul on plaanis tagantjärele kõik postitused ikka ilusti ära teha… Lihtsalt pole jaksanud :)

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.