Nüüd võivad jõulud tulla

Eilsele vastukaaluks oli täna absoluutselt asjalik päev.

Hommikul voodis uneledes kuulsin, kuidas miskit vastu katust rabistab… Novat siis esimene lumi 😀 Mis alguses oli pigem rahe, aga hiljem täitsa helbed hõljusid.

Nagu pühapäeval ikka, käisime esimese asjana jõusaalis – tükk aega oli allkorrusel privaatjõusaal, me like! Vanapaberi ja taara viisime ära, Selveris käisime… Kodus lappisin kuivatitäie pesu kokku ja juba kell kaks 😀 sõime hommikust. Siis istusin natukeseks maha, et kulud kirja panna, aga kella kolmest läksin kappe koristama ja… Täitsa lõpp, õhtuni koristasin! Tagumise esiku kapid said kõik korda, pakkisime juba ära andmise asjad autosse ära, siis tuli meelde, et elutoas on ka üks kapp ja üks sahtel, mis koristamist vajavad… No jätkasin siis, sorteerisin muuhulgas ära hunniku telefonide kaitseklaase ja taguseid, panin neile kleepsud peale, et mis mudelile sobivad ja näe, sai veel ära andmiseks asju juurde.

Lisaks oli mul plaanis kapikoristuse kõrvalt dušinurk puhtaks küürida – katlakivi ja seebijäägid, üsna jube. No mitte nii jube, kui eelmise aasta sügisel, aga meil vahepeal oli seal pirn, mis vähem valgust andis, kui Kaaslane selle siis normaalse pirni vastu vahetas, nägin jälle, kui räpane kõik välja näeb 😀 Tegin pinnad märjaks, pihustasin katlakivieemaldi peale, läksin kappe koristama… Mingi hetk tuli meelde, lasin uuesti vett peale… Siis unustasin täielikult ära 😀 Õhtul peale kaheksat alles meenus, Kaaslane oli vahepeal isegi jõudnud duši all käia ja ei saanud midagi aru 😀 Igatahes, lasin siis jälle kõik veega üle ja kõik tuli üsna kergelt metallnuustikuga hõõrudes maha, ei pidanud erilist vaeva nägema ega tunde küürima. Ütleks, et 10 minutit ja korras. No vb oli 20, ma ei tea, ega ma ei vaadanud. Põhiline, et lihtne tundus seekord 😀

Nii et nüüd võivad jõulud tulla. Täpsemini siis alustuseks kuusk – palusin kolmandat aastat metsaomanikust sõbrannalt, lubas tuua.

Uhh… Ma ju ütlesin, et kui ma ennast kokku võtan, siis see on paari tunni töö. No ok, kuue tunni töö 😀 Aga ikkagi, ainult pool päeva! Ise ka ei usu, et tehtud! Nii kaua lükkasin edasi seda, nüüd lõpuks ometi tehtud! Imeline tunne on!

Postituse lõpetuseks mõned kasspildid ikka kah, kuidas siis muidu.

Me ostame ikka aeg-ajalt kassidele kana (pool)tiibu – alati, kui Selverist poole hinnaga leiame. Tänased olid väikesed, iga kassi kaussi sai 2-3 tükki. Hiljem vedas Siim kõigi teiste kasside näritud kondid keskpõrandale kokku 😀

2 thoughts on “Nüüd võivad jõulud tulla”

  1. Siim on täpselt nagu meie Maša. (Tema on hall ju?). Eriti magaval pildil. Issand, kapikoristus, palun, tule, sorteeri mu kapid ära. Ma mõtlen selle peale juba aastaid … Ja kuhu te Pärnus äraavtavad asjad viite? Mul oleks seal ka viia.

    1. Jaa, Siim on hall 🙂

      Kui on müüdavad asjad, siis Uuskasutuskeskus. Korralikud asjad, mida müüa ei saa, aga kasutada küll… No nt lasterikaste perede liit (neil on praegu selline süsteem, et on koht, kus kõik – mitte ainult lasterikkad pered – võivad käia, maksavad 5€ ja võivad võtta nii palju kui vaja) või Paikuse päevakeskus, nendesse kohtadesse olen viinud. Ja muidugi FB “annan ära Pärnus” grupid.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll to Top