
Tähendab, kõik sai alguse sellest, et ma lugesin mõni aeg tagasi Epu blogist, et neil on kirjastuses soodushinnad. No ja siis ma mõtlesin, et tahaks ka üht-teist. Ei jõudnud ma selle mõttega veel miskit asjalikku ettegi võtta, kui Epp juba kirjutas, et neil on Prima Vista kirjandusfestivali laadal lett.
Niisiis pidin ma täna sealt korra läbi hüppama, mõned raamatud soetama ja koju tulema.
Nojaa. Kõigepealt hoidsin ma ennast ausalt tagasi ja ostsin ainult kaks raamatut – sest no TEGELIKULT on meil hullem säästurežiim peal ja sellist luksust nagu raamatud ei tohiks endale üldse lubada. Aga kui raamatud maksavad ainult 25 krooni, siis ju võib. Siis oleks lausa kuritegu ostmata jätta 😛
Nojaa, aga Petrone Printi kõrvallett oli Elmatari oma ja Öölase sarjas on ka teatavasti hunnik raamatuid, mis mul veel puudu. Nii sai ka sealt paar 25-kroonist raamatut ostetud.
Nojaa, ja siis ma vaatasin veel natuke ringi ja sain paari teise kirjastuse kõige odavamate raamatute kastidest ka igasuguseid jaburaid asju – lõppkokkuvõttes lahkusin 14 raamatuga ja 235 krooni vaesemana.
Enda kaitseks võin öelda, et ma ei maksnud ühegi raamatu eest üle 25 krooni – ehkki nii Petrone Printis kui Elmataris oli küllalt neid, mida oleks veel tahtnud ja mis olid tunduvalt odavamad kui poes. Ühe raamatu sain suisa viie krooniga, siis oli viis kümnekroonist ja kaks 15-kroonist ja… Ülejäänud 25.
No ja nii mul nüüd ongi sihukesi huvitavaid raamatuid nagu “Lapse esmaabi” ja “Füüsika kodusõppijaile” ja “Vene keele grammatika” ja “Laisa plika terviseraamat” ja erinevad jutukad ja… Plikale ka mõned. Need on küll kooliealistele mõeldud 😛
Nojaa, ja kui ma otsustan, et peaks siiski midagi veel ostma, siis laat on ju homme ka 😀 Elmatari letis oli näiteks vähemalt viis mind huvitavat 50-kroonist raamatut, mis poes maksavad kõik ligi sada…
Aga raamatukogu fuajees müüdi Dumas’ “Kakskümmend aastat hiljem” kasutatud variante 700-1000 krooni eest. Ma pidin p*rseli kukkuma. Ühest kohast öeldi, et võiks 500 peale lasta, aga no andke andeks… Selle raamatu täpselt samasugune uus variant maksab alla 300 krooni. Kus on mõistus?