raamatud

Jaanuar 2024 raamatud

1. jaanuaril lugesin läbi kaks viimast Sandhami mõrvalugude osa, 2. jaanuaril “Minu Malaisia” – ja ülejäänud kuu ma praktiliselt ei lugenudki. Jaanuari neljandaks raamatuks sai 23. jaanuaril lõpetatud “The Last Party”, mida ma voodis enne magama jäämist lugerist vähehaaval lugesin. Kokku 1427lk. Väga nõrk! 😀

Lugemata viisin raamatukokku tagasi ilmselt kaks korda sama palju raamatuid. Lehitsesin ühte ja teist, mitmetest lugesin lõigukesi, üksikuid peatükke… Aga lihtsalt ei kõnetanud nii palju, et oleks viitsinud otsast lõpuni läbi lugeda.

Pooleli on mul hetkel kolm raamatut – kaks all ja üks öökapil. Viit raamatukogu raamatut pole jõudnud veel alustadagi. Ühe poolelioleva pean kiiremas korras läbi saama, sest nädala pärast on tähtaeg ja järjekorra tõttu pikendada ei saa. “Meie taaskasutus” – oh, see on väga äge raamat! Täiega inspireeriv. Eks kirjutan pikemalt, kui loetud.

Eile pidin ennast täiega kokku võtma, et raamatuarvustused gruppi ära kirjutada ja ülearu säravad need just ei saanud. Küll aga tundsin, kuidas harjumus natuke tagasi tuli ja kui tore on selle grupi aktiivne liige olla. Selle kuu eesmärk on loetud raamatuid arvustada kohe, kui läbi saan – mitte kuu viimasel päeval, mil palju on juba ununenud. Täna juba otsisin suletud ruumi krimkasid ja panin sobivate raamatute pilte albumisse üles.

Igapäevase fotode sorteerimise ja blogimise harjumuse olen juba päris kenasti suutnud külge harjutada, järgmiseks siis tuleb tagasi raamatute arvustamise lainele saada. Ehkki ma pole selles kunagi kõige osavam olnud. Tuleb harjutada! 😀 Sarnaselt igapäevasele fotodega tegelemisele on jooksvalt raamatustatistika pidamine ning läbi loetud raamatute kaanepiltide salvestamine tunduvalt valutum, kui üritada seda teha aasta lõpus nelja viimase kuu kohta 😛 Järjepidevus on võti, mu sõbrad! Ja kui on harjumus, pole see üldse keeruline! Pidevalt asjaga tegeledes ei võta see üldse palju aega ka.

Otsustasin koguda sel aastal lugemise väljakutse grupis odavat populaarsust kassipiltidega. Viis kassi, patt oleks neid mitte ära kasutada! 😀 Kuna lugerist lugesin ainult kassivabas magamistoas, tuli olla loominguline. Kasutasin ära Mustut, kes minu süles eriti magamas ei käi. Hmm, kui tagasi mõelda, siis vanasti sattusid küll nemad Paksuga ka mu raamatupiltidele (ei pea ju tingimata süles magama, piisaks sellest, kui siinsamas diivanil) – nüüd on põhilised ikka Säde ja Siimu, nagu allolevad pildid tõestavad. Nemad lihtsalt on mul pidevalt süles. Siim praegugi seda postitust kirjutades 😀

2023 raamatud

88 raamatut – 61 inglise ja 27 eesti keeles – 31964 lehekülge. Keskmiselt 7 raamatut kuus, 88 lehekülge päevas. No selline pigem tagasihoidlik tulemus minu puhul, aga järelikult oli muud tegemist 😀

jaanuar 5 2556
veebruar 13 5061
märts 1 308
aprill 13 4935
mai 7 2512
juuni 4 1572
juuli 10 3387
august 5 1712
september 2 532
oktoober 3 1506
november 8 2689
detsember 17 5194

Žanritest 31 naistekat, 28 krimi/põnevus, 11 sellist romaani, mis on vähe kvaliteetsem kraam kui naistekad, 3 noortekat, 1 lasteraamat ja non fiction kokku 14 ühikut – pisut enesearengut, pisut Mihkel Rauda :D, pisut populaarteadust ja… Nipet-näpet veel.

Maksimumhindega 5 hindasin 12 raamatut – praegu neid vaadates ei oska miskit suuremat öelda, järelikult ei olnud ükski neist maailma raputav, aga tol hetkel siiski oli vau-efekt (Ovet lugesin teist ringi – oli endiselt hea muidugi, aga maailma raputas esimesel korral ära :D). Kõige rohkem oodatud olid kahtlemata Lucinda Riley seitsme õe sarja viimane osa ning Cormoran Strike’i seeria viimane – see vast oligi eelmise aasta mõjusaim lugemiselamus, sest olen suur fänn ja no ÜLIpõnev oli.

Esimest korda jätsin Goodreadsi väljakutse nö täitmata – 2022 oli eesmärk alguses 150, mille kohendasin hiljem väiksemaks, aga nüüd otsustasin ennast kasvatada ja 100 ikkagi jätta sinna… Sama panin ka selleks aastaks. Minu lugemiskiiruse ja -armastuse juures alla selle käsi ei tõuse panema 🙂

Lugemise väljakutsega läks eelmisel aastal kehvasti – oli küll plaanis osaleda, aga vaid veebruari lõpuni püsisin reel ja sealt edasi oli ikaldus, järsku lihtsalt enam ei tahtnud. Sel aastal teen kindlasti kaasa krimi ja põnevike väljakutse, see on nö “lumme kusta” 😀 – 1 põnevik kuus teemasse valida pole mingi probleem. Suur väljakutse… Ma arvan, et üritan ja vaatan, kuhu välja jõuan. Selles mõttes on väljakutse hea, et sunnib mind natuke oma mugavustsoonist välja ja leian raamatuid, mis muidu ette ei satuks, nii mõnedki ülihead lugemiselamused olen sel kombel saanud. Jama on aga siis, kui on mingi nõme teema, mis üldse ei huvita, nt mingi konkreetse kirjaniku teosed – no Jane Austen ja… Mingid muud vanaaegsed 😀 😀 😀 Sry, not my cup of tea. Ma pole küll veel suure väljakutse teemadesse põhjalikult süveneda jõudnud, aga esmapilgul tundub, et miskit väga hullu ei paista, seega ehk saab tehtud 🙂

Terve kuhi raamatuid ootab lugemist, enamik neist raamatukogust, alumised neli mu enda omad. Viveca Sten ja Minu Karlova on praeguseks loetud, puhkust veel viis päeva ees, selle ajaga jõuab küll 😀

Detsembri raamatud

Möödunud aasta parim lugemiskuu – 17 raamatut, 5194lk. Puhkusest oli kasu 😀

Kuu alguses lugesin kaheksa imalat jõuluromanssi, siis sai isu täis ja ülejäänud kuu möödus krimi lainel. Viveca Sten on üle prahi, Marie Force “State…” sari on ühtaegu imal romanss ja põnev krimi – kuna tegelased on siiski sümpaatsed ja nunnud ning (sarkastilist) nalja saab kogu aeg, siis väga naudin. Selles sarjas on hetkel kuus osa, aga samade peategelastega oli eelmine “Fatal…” sari, kus oli 16 osa, nii et tänuväärne lugemine, kui sellist sorti kraam meeldib 😀 Sarjad on hea turvaline valik.

No ja muudest raamatutest täpselt kaks – Merit Raju uusim raamat ja Minu-sarja Karlova… Mis jäigi eelmisel aastal ainsaks Minu-sarja raamatuks, olin kevade poole mõned uuemad laenutanud, lehitsenud ja lugemata tagasi viinud, sest ei olnud tuju. Viis uuemat on praegu ootel, vaatame, kas sealt istub miskit paremini…

Novembri raamatud

Kaheksa raamatut, 2689lk – selline üsna keskmine kuu. No selge on see, et 100 aasta lõpuks kokku ei tule. Hetke skoor on 76 ja kolm raamatut on korraga pooleli, millest ühte pole veel Goodreadsi lisatud ja kuna tavainimene enam ise lisada ei saa, siis ma ei viitsi ka jaurata ja kuskil lugemise väljakutse grupis paluda… Äkki lisandub iseenesest, saan tagantjärele ära märkida.

Tervis on praeguseks täitsa ok, terviseameti koroonakalkulaator lubab ka homme tööle minna – normaalne elu FTW. Ainuke haiguse järelnäht on iiveldus – sellega olen vahel ikka kimpus. Loodetavasti kaob kiirelt, üsna tüütu on 🙂

Scroll to Top