raamatud

2020 raamatud

2020 pidi olema stressivaba lugemisaasta. Kas just stressivaba, aga võib siiski rahule jääda 😀 Lugesin kokku 108 raamatut ja 36113lk. See teeb keskmiselt kaks raamatut nädalas ja 100lk päevas. Pole mingi probleem õhtul enne magamaminekut nii palju lugeda 🙂 Ehkki vahel jah olen väsinud ja loen vähem… Vahel jälle loen rohkem. No ja ma loen päeval ka, mitte ainult õhtul voodis 😀

Igatahes. Eesti keeles lugesin 60 raamatut ja 16969lk. Inglise keeles lugesin 48 raamatut ja 19144lk.

Kõige rohkem lugesin sel aastal põnevikke – täpsemini 37 raamatut. Muide, ma olin siiani kogu aeg rääkinud, et ma loen krimit, aga tegelikult, tuleb välja, on tegu jah põnevikega. Eesti keeles pole häid liigitusi ja inglise keeles on ka mitmeid erinevaid, aga no laias laastus minu arusaamist mööda on suspense, mis jaguneb omakorda mystery, crime ja thriller (ja neil on veel omakorda omad alajaotused). No näiteks siit võite lugeda pikemalt, kui huvi on. Mulle meeldib mystery ja vahel ka thrillerid, kui need pole liiga sünged ja on piisavalt realistlikud (üleloomulikud võimed ja maailma hukatusest päästmine pole reeglina minu teetassike). Ja mulle meeldib, kui paha isikut saab ikka lõpuni arvata, mitte ei ole algusest peale selge, kes ta on. Samas Coulteri FBI seeria on mu lemmik ja seal mind need thrilleri jooned eriti ei häiri 🙂

Naistekaid lugesin 21 raamatut. No seitsme õe seeria panin ka naistekate alla, ma ei tea, äkki ei peaks 😀

Minu-sarjast lugesin 17 raamatut, lisaks Petrone Printilt veel mitu Epu raamatut.

No ja siis oli veel “päris” ilukirjandust (Backman, langustid ja nipet-näpet veel), elulugusid (Michelle Obama, Schwarzenegger, Westoveri “Educated”), noortekaid, enesearengu teemat ja lõpetuseks ka selliseid raamatuid, mida ei osanud kuskile panna (no see Mihkel Raua suhteraamat näiteks :D).

Tegin FB jaoks kollaaže, panen need siia ka – enam-vähem üritasin midagi pingerea sarnast teha, Goodreadsi hinnetest pisut edasi minnes. Ega see kerge polnud ja väga vaieldav on kõik ka. Aga esimesel pildil on KÕIK loetud raamatud kronoloogilises järjekorras, edasi mu kõige-kõige lemmikumad ja siis natuke vähem lemmikumad, kuniks viimasel pildil on sellised, mis võite lugemata jätta 😀 Pildil klikkides näete suuremalt. Kes mul FB-s, seal on samad kollaažid koos kommentaaridega 🙂

Järgmiseks aastaks ma esimese hooga ei oskagi mingeid eesmärke seada. Panen äkki 110 raamatut näiteks. Osalen vb mõnes lugemise väljakutses 🙂 Vaatame seda asja 🙂

Praktilise poole pealt katsun igakuiseid kokkuvõtteid tehes jooksvalt kõik raamatute pildid endale juba arvutisse salvestada ning žanri ka kohe Exceli tabelis ära määratleda, et aasta lõpus oleks kokkuvõtteid teha pisut kiirem kui täna 😀 Ja äkki panna ka Excelisse Goodreadsi hinde kõrvale oma hinne, mis ei pea olema täisarv?

FB lugemise väljakutse grupp, kuhu mind just vastu võeti, tekitab igatahes tunde, et ma loen vähe 😀 😀 😀 Seal on selline 200 raamatut ikka täitsa harilik, vähemalt esmamulje põhjal – ehkki loogiline on see, et oma aastakokkuvõtteid jagavad just need, kes on rohkem lugenud. Ma arvan, et ma katsun sel aastal mugavustsoonist väljapoole lugeda ehk võtta ette ka neid raamatuid, mis esmapilgul ei tundu minu teetass. Ma tean, millised põnevikud ja naistekad mulle meeldivad, nii et seal vist pole väga vaja “kastist välja” lugeda, aga just kõik need teised žanrid…

Detsembri raamatud

14 raamatut, millest pooled puhkuse ajal. 4724lk.

Alustatud Lõpetatud Autor Pealkiri Hinne Lk arv
30.11.2020 02.12.2020 Helen Pollard The Little French Guesthouse 4 344
03.12.2020 03.12.2020 Helen Pollard Väike Prantsuse külalismaja. Tagasitulek 4 384
04.12.2020 10.12.2020 Helen Pollard Summer an the Little French Guesthouse 4 358
10.12.2020 14.12.2020 Beth O’Leary The Switch 5 320
14.12.2020 16.12.2020 Beth O’Leary The Flatshare 5 372
17.12.2020 20.12.2020 Lorraine Wilson Poppy’s Place in the Sun 3 401
20.12.2020 21.12.2020 Mihkel Raud Võtku homme mind või saatan 4 304
23.12.2020 23.12.2020 Triin Lellep Minu Pariis 4 240
25.12.2020 26.12.2020 T.A. Williams Dreaming of Verona 3 320
26.12.2020 27.12.2020 Robert Bryndza The Girl In the Ice 4 396
28.12.2020 28.12.2020 Holly Smale Mina, nohik: nohikust tšikiks 3 320
28.12.2020 28.12.2020 Merit Raju Sõltumatu naine. 5 sammu rahalise vabaduseni 5 304
30.12.2020 30.12.2020 Justin Petrone Minu Viljandi 4 296
28.12.2020 31.12.2020 Alex Michaelides The Silent Patient 3 365

Prantsuse külalistemaja trioloogia oli väga nunnu ja soovitan.

Beth O’Leary oli kahtlemata detsembri meeldivaim avastus – “The Switch” oli täpselt nagu “The Lido” – ja “The Flatshare” ka suurepärane. Sellised… Naistekad, aga sügavama sisuga. Minu absoluutsed lemmikud. Ootan põnevusega selle autori järgmiseid raamatuid.

“Poppy’s Place in the Sun” ja “Dreaming of Verona” olid sellised naistekad, mis tundusid potentsiaalselt väga head, nagu külalistemaja trioloogia ja olid ka mõlemad ladus lugemine, aga… Midagi jäi puudu. Liiga pinnapealne. Ühes raamatus oli veits ärritav, et peategelane üldse olla ei suutnud ja paljalt mehe vaatamisest regulaarselt peaaegu orgasme sai, teises lihtsalt ei toimunud terve raamatu jooksul peategelaste vahel peaaegu midagi, sest meespool nuttis oma surnud naist taga ning naispool leppis oma saatusega ja andis talle aega, kuni LÕPUKS mees raamatu lõpus aru sai, et võiks nagu oma eluga edasi liikuda ja uue naise võtta küll 😛 Lugege midagi paremat, ärge hakake aega raiskama.

Kuna mulle meeldivad nii noortekad kui modellinduse köögipool, siis oli juba ammu soov lugeda Geek Girli seeriat (“Mina, nohik – nohikust tšikiks”) – no esimese sain läbi, rohkem ei soovi ja Plikale ka ei soovita. Autor olla oma elust võtnud kogemusi, aga minu jaoks tundus kuidagi liiga üle võlli see kõik. Kogu see koolikiusamine ja kõik need äpradused ja kuidas KÕIK ON TUKSIS… No võib-olla kellelgi ongi. Olen tänulik, et mu lastel mõnus kool ja nad saavad endaga normaalselt hakkama 😀

Minu-sarja Pariis ja Viljandi olid mõnusad ladusad puhkuselugemised. Ei jätnud kustumatut muljet, aga olid täiesti sümpaatsed.

Võtsin üle pika aja ka mõne põneviku ette. “The Girl in the Ice” oli ühe Minna poolt kõrgelt hinnatud sarja esimene raamat ja arvan, et loen sealt edasi ka, meeldis piisavalt. “The Silent Patient” oli nii üles haibitud raamat – no ja oli tõesti põnev, ma tõesti ei osanud sellist lõpplahendust ette näha… Aga mna, kes ma olen õnnelike lõppude ja inimeste headuse fänn… No ei jätnud see lõpp mulle head tunnet sisse ja sellepärast panin ka hindeks 3, hoolimata kogu põnevusest 😀

Merit Raju mulle väga meeldib ja investeerimise teemad on mul hetkel aktuaalsed, nii et mulle tema “Sõltumatu naine” väga meeldis ja oli kasu ka. Aga see jah pigem sobib algajale. Osad asjad, mis seal teha soovitas, olid mul juba eelnevalt läbi mõeldud, aga sain väga palju kasulikku ja toetavat ka.

Mihkel Raua suhteraamat oli huvitav ja kohati üsna muhe lugemine. Küll jah… Krõbeda sõnastusega, nii et keda see häirib, ei soovita 😀 Seal oli palju selliseid kohti, kus ma oleks tahtnud Kaaslasele näidata ja küsida “no kas on ka päriselt nii või, kas mehed ongi sellised?” Vb sunnin teda kunagi lugema, kui ta haiglast koju jõuab 🙂

Pildikesi igapäevaelust, vol 1

Palusin teha lastel pingerea oma koolitundidest – Poisi oma vasakul, Plika oma paremal. Ennetavalt ütlen, et vanade ametite kohta saate lugeda siit ja süüdi oli kevadine distantsõpe, mis tähendas, et koolis käimise ja õpetaja huvitava jutu kuulamise asemel pidi Poiss lihtsalt väga palju kirjutama. Ta ei ole just suur kirjutamise fänn 😀

Kevadel mul riidest maski polnudki – kasutasin ühekordseid noil harvadel juhtudel, kui oli kohustuslik, üldiselt püsisin kodus ja ei roninud toidupoes inimestele külje alla. Nüüd on poed lahti ja maskid kohustuslikud… Kaaslane tellis siis meile ka mingi valiku, see on mu lemmik 😀 Kõrvarõngastega on ainult jube tüütu – vanasti valisin neid riietuse järgi, nüüd sobita veel maskiga kah 😀 Selles mõttes oleks ühevärviline must mõistlikum… Aga noh, vahet pole, ma eriti väljas nagunii ei käi 😀

Üritasin üksvahe õhtuti väga kohusetundlik olla ja kui peale kümmet veel arvutis, siis sinist valgust blokeerivate prillidega. Noh, praegu on kell veerand kolm öösel ja mis te arvate, kas mul on need prillid ees või ei… 😀 😀 😀

Saadan ikka Kaaslasele vahel taolisi pilte, mille peale ta kommenteerib, et teen ilma temata romantikat. Nojah, absoluutselt iga päev teen. Pime aeg ju, küünlad on must be 😀

Annika avastas ükskord, et meil on ukseavas selline ämblikuvõrk. See võrk on seal muuseas siiani… Maitea, puhas kunst, mis ma lõhun – ees ei ole 😀

Mõtlesin millalgi, et köögis võiks olla kriiditahvel, kuhu kirjutada… No isegi mitte menüüd, pigem just kõik toidud, mis tervele perele maitsevad – muidu on ikka nii, et pooled pole meeles ja siis teeme kogu aeg ühtesid ja samu asju. Mõeldud – tehtud. Oli täpselt üks koht seinal, kuhu see tahvel sobis, leidsin sobivas mõõdus ja väga soodsa hinnaga Charloti e-poest, tellisin nende Pärnu poodi, puurisin ise kruvid seina ja panin tahvli üles. Ja olin enda üle uhke, sest mu esimene mõte oli küll “ah, ma ei viitsi, palun Eksabikaasat” – aga no ma olen siiski iseseisev naine, eks, ja saan kõigega ise hakkama, kuni mees kodunt eemal 😛

Kirjutasime siis kõik üles, mis pähe tuli, panin selle pildi FB-sse ja küsisin sõpradelt-tuttavatelt, mis on nende laste poolt heaks kiidetud toidud. Arenes VÄGA aktiivne diskussioon, lõpuks oli pildil üle 100 kommentaari.

FB küsitluse abiga sai tahvlile palju asju juurde kirjutatud – osad neist sellised, mida nagunii oleme ise ka teinud, aga ei tulnud alguses meelde, osad aga meie jaoks täitsa uued, nagu näiteks pad thai:

Too nimekiri sai tehtud 07.12 ja tänaseks oleme jõudnud ära teha kõik punase tärniga märgitud, kusjuures ükski toit ei ole seni kordamisele läinud. Detsembri lõpuks saab ehk ringi peale? Aastavahetuseks võiks ju sushit teha isegi… Ehkki sushi tegelikult on minu jaoks rohkem selline… Snäkk. Seal tahvlil peaks olema sooja õhtusöögi ideed. Nii et mingi hetk, kui selle menüü ümber kirjutame, jätan selle seal ilmselt hoopis välja. Igatahes on mul väga hea meel nii tahvli ostmise idee kui FB-st saadud soovituste üle 🙂

Samal teemal jätkates pildike meie külmkapi uksest. Mõlemad on üsna hilise aja lisandused ja sobivad külmkapile ideaalselt 😀 Meil on siin pidevalt mõni iginälgur, kes näpuga suu poole näitab ja mina olen näljasena väga pahur, nii et see vabandus on ka igati adekvaatne nii mineviku kui tuleviku teravate ütlemiste eest 😀

Mõtlesin alguses küll ahju kõrvale mingi kena korvi soetada puude jaoks, aga jõudsin siis järelduseni, et on siiski vaja rohkem puid ära mahutada (eelkõige pliidipuid, mida meil tunduvalt rohkem kulub, sest ahju kütame harva) – nii sai kõige optimaalsema mõõduga puudehoidik välja valitud ja ära tellitud. Ja siis sai 3D puslet kokku panna 😛

Käisime ühel nädalavahetusel Birgitil külas, Plika sai puidupõletiga kunsti teha:

Juhtumisi märkisin oma selle aasta 100. raamatu Goodreadsis loetuks just äpis – ma arvan, et arvutis poleks sellist konfetisadu tulnud 🙂

Järjekordne romantiline hommikusöök, sedapuhku Mihkel Raua seltsis 😀

Kui pad thai puhul õigustas ennast kalakastme ja tamarindipasta ostmise risk, sest lastele see toit maitses ja seega hakkame edaspidi regulaarselt tegema, siis misopastat ma ei leidnud Maximast üldse ja Delice’is oli ainult 400g pakk, mis maksis üle 4€. Ostsin selle siis ohkega ära ja mõtlesin, et loodetavasti lastele meeldib… Pildil on ramen nuudlisupp, kuhu seda miso läheb 2spl… Ja ütleme nii, et lapsed ei arvanud sellest midagi… Mulle täitsa maitses, aga vaevalt et ma seda niipea uuesti teha viitsin – ehk siis, kui Kaaslane on kodus. Nii et mul on nüüd see miso… Googeldasin enne ostu, et kui seda õhukindlalt külmkapis hoida, peaks üsna hästi säilima. Ja sügavkülmutada võivat ka, ehkki ma väga ei viitsi, seega pigem hoiaks külmikus ja loodan, et ei lähe halvaks… 😀

Novembri raamatud

Pikem blogivaikus olnud jälle – luban, et vaatan varsti pildid läbi ja üritan järjele saada… Muud toimetamist olnud, muuhulgas täna õhtul sain ühele poole VIIMASE jõulukingi tellimisega – ma olen nii uhke enda üle, et varakult valmistusin. No piparkooke ja kaarte teeme ikka detsembris lisaks, aga need vähesed “sisulised” kingitused, mis ma kindlalt tegema pean perekonnale, on olemas. Juhhei!

Oktoobris arvasin, et novembri lõpuks on 100 raamatut täis – aga tuli välja, et november polnud üldse lugemiskuu 😀 Viis raamatut siiski lugesin.

Alustatud Lõpetatud Autor Pealkiri Hinne Lk arv
01.11.2020 11.11.2020 Lucinda Riley The Moon Sister 4 717
11.11.2020 23.11.2020 Lucinda Riley The Sun Sister 5 870
02.11.2020 29.11.2020 Heiki Pärdi Eesti argielu. Teekond moodsasse maailma 4 248
29.11.2020 29.11.2020 Kaire Vilgats, Dagmar Oja Ilusad suured tüdrukud 2 160
29.11.2020 30.11.2020 Katrin Pauts Minu Praha 3 216

 

Seitsme õe seeria viies ja kuues raamat – mõlemad head, aga “The Moon Sister” mult päris maksimumi ei saanud. “The Sun Sister” jällegi meeldis mulle VÄGA – ehkki paljud just ütlevad, et neile mitte. Nüüd ootan põnevuse ja kannatamatusega viimast osa, mis peaks välja tulema järgmise aasta alguses.

“Eesti argielu” – see oli lahe raamat, kust sai teada, kui räpased eestlased olid veel mitte väga ammu tagasi ja mis tingimustes elasid 😀 Aga mul polnud parajasti üldse sellise kirjanduse tuju ja siis venis… Lugesin siiski läbi, et saaks raamatukokku tagasi viia.

“Ilusad suured tüdrukud” – no mulle väga meeldib Vilgats ja mind ajab täiega pöördesse see idiootne piitspeenikese modelli iluideaal, mis nii paljudes naistes ebakindlust tekitab, seega mõtlesin, et kindlasti lahe lugemine… Neeh… Vilgats ja Oja on toredad, aga see intervjuu formaat minu jaoks üldse ei töötanud raamatus. Eeldasin palju enamat.

“Minu Praha” – see raamat oli ühest küljest piinlik, teises küljest naljakas, kolmandast küljest kulmu kergitama panev. Et noh, jah.

Ja ongi kõik 😀 Olen totaalselt ilukirjanduse lainel ja ükski tõsisem raamat ei isuta. Aga detsembris on plaanis paar investeerimisalast raamatut siiski läbi lugeda.

Kuu Raamatuid Lk arv
Jaanuar 10 3149
Veebruar 9 3098
Märts 3 1095
Aprill 10 3189
Mai 18 4779
Juuni 8 2589
Juuli 7 2478
August 7 1933
September 7 2576
Oktoober 10 4292
November 5 2211
Detsember
Kokku 94 31389

 

Kaks nädalat jõulupuhkust, ma ootan sind hunniku raamatute ja pusledega 🙂 Samas kui 2019. aasta blogipostituste tagantjärele kirjutamine, mida ma suure suuga lubasin, ei tundu eriti ahvatleva ideena hetkel. Samas ma arvan, et siiski võtan selle ette – no näiteks nii, et iga päev ühe kuu 🙂 Siis saabki kenasti puhkusega ühele poole.

Scroll to Top