virin/urin

Piimauputus

kui ma oleks teadnud, et Delivermilkile andmete saatmine tähendab seda, et need lähevad kohe edasi Milk&More’ile, siis oleks ma piima otse nende kodulehelt tellinud. Igatahes nad hoopis helistasid mulle ja tellimus sai sedapidi esitatud. Lugesin nende kodulehelt, et see online tellimise võimalus on nagunii suhteliselt uus asi, nii et kõigil, kes kasutavad siiani offline accounti (ehk siis suhtlus telefoni teel), on võimalus üle minna online accountile – kui ennast online registreerida, peab lihtsalt mainima, et oled juba klient ning pärast esimest online tellimuse esitamist su offline account suletakse.

No ma siis tellisin ka üleeile esimest korda online. Neil oli veel pakkumine, et siis saab külmakasti tasuta, mis on soojemal ajal vägagi vajalik asi, sest piim tuuakse ukse taha kuue paiku, ära toon selle alles üheksast.

Nojah, täna oli muidugi ukse taga kast kahekordse piimakogusega ja ei mingit külmakasti. Olin nende FAQst ka lugenud, et vahel ei jõua inf õigel ajal kohale, nii et offline ja online tellimused tulevad topelt – sel juhul tuleb neile lihtsalt helistada. Abikaasa siis helistas… Ja no raha meilt nende kaheksa ülearuse pudeli eest ei võeta. Aga tagasi neid ka keegi viima ei hakka.

Nii mul siis ongi nüüd 15 pinti ehk kaheksa ja pool liitrit piima. Mis ma teen sellega??? Lisaks on veel üks pudel hapuks läinud piima ja purk üle aja läinud koort – nendest peaks veel pannkooki tegema (tänastesse sai teist sama palju halvaks läinut juba sisse pandud).

Sildi järgi peaks piim küll kinnisena nädala säilima, aga kogemus ütleb, et esmaspäeval tellitud piim kõlbab kolmapäevani, neljapäeval on juba tilgastanud. Ses mõttes on suva, et ma ju saan iga kahe-kolme päeva tagant uue laadungi, polegi vaja nädalat säilitada, aga tänasel puhul tuleks kasuks…

Abikaasa on hakanud viimasel ajal igal õhtul õlut jooma (mis on omaette teema, aga mitte sellest ei tahtnud ma rääkida), nii et sellepärast on meil piima ka ülearu ja nädalavahetusel läkski 2,5 pinti halvaks. Online tellimusse jätsin juba väiksemad kogused, eks siis näis, kas läheb paremini.

No… Kui piimasuppi teha ja veel pannkooki (koogi juurde ju õlut ei joo, piima läheb meeletus koguses 😛 )… Ja reedene tellimus väiksemaks muuta (sest reede õhtuni on need tänased piimad veel okei), siis vast ei jää miskit üle ega lähe raisku. Loodame, et rohkem jamasid ei korraldata ja reedel enam topelttellimust ei tule.

Kuidas mind väga kurjaks ajada

Uue läpaka ostmise mõtted on meie peres juba pikemat aega õhus. Abikaasa oma on suhteliselt vana ja võib suvalisel ajahetkel otsad anda, minu omal on mitmeid ärritavaid omadusi, millest mõned oleks küll väikeste upgrade‘idega kaotatavad, mõnedega seevastu ei anna suurt midagi teha.

Kuna me sattusime eile PC Worldi ja näppisime seal erinevaid läpakaid, siis hakkasin eile õhtul endale netist sobivat välja vaatama. Eks näis, kas ja millal see ostetud saab, aga vähemalt et oleks teada, mida vaja, eks 😛

£249 eest säästuläpaka ostmine ei õigustanud ennast – kusjuures igasugustes arvustustes seda üldiselt pigem kiidetakse, lihtsalt me oleme Abikaasaga liiga nõudlikud kasutajad. Seekord otsustasin seada piiri £500 kanti – mida vähem, seda parem, aga oluliselt paremate näitajate puhul olin nõus ka veidi kallima variandiga, kuni lõplik ülemine piir alla £600 jääb.

Üldiselt ma ei teinud seekord kõigi firmade kohta väga põhjalikku uuringut – praakisin PC Worldis olemasolevate mudelite põhjal enamiku välja ning jõudsin järeldusele, et seekordseks õnnelikuks väljavalituks on mõni Aceri Timeline seeria isend – need paistsid vastavat kõigile mu tingimustele ning nende kohta oli netis palju kiitvaid arvustusi. Kirsiks tordi peal nende enda reklaamjutt keskkonnasõbralikust läpakast, mis minu kui ökopede kõrvu liigutama paneb – lihtinimesele tähendab see lihtsalt paremat akut. Väidetavalt peavad need vastu kuni 8-9 tundi, reaalis pigem 5-6, öeldakse arvustustes. Utoopiline, võrreldes mu praeguse 1,5 tunniga 😛

Celeroni, 15″+ ekraani ja 2kg+ kaaluga masinad jäid kohe välja, nii sai list jälle väiksem. Ülejäänute puhul vaatlesin erinevaid näitajaid ning üritasin mingile otsusele jõuda.

Suuruse poolest ei ole mul erilist vahet, kas 11,6″ (1,4 kg), 13,3″ (1,6 kg) või 14″ (1,9 kg) – kuna praegune on 13,3″ ning vist ca 2,4 kg ning tihti ma oma läpakat nagunii kaasas ei tassi, oleksid kõik piisavalt kerge(ma)d. Kuna olen praeguse ekraanisuurusega suhteliselt harjunud ja rahul, siis eelistaksingi pigem 13,3″ või 14″ – nende plussiks on veel see, et 14″-l on alati olemas DVD-seade, mõnel 13″-l ka – asi, mis pole jällegi hirmus vajalik, kuna ma seda harva kasutan, samas siiski mugav, kasvõi alguses, et recovery CD-d kõrvetada, vastasel korral tuleks kuskilt selle tarbeks väline DVD-seade muretseda. 11,6″ tundub siiski sutsu väike, mis siis, et kindlasti harjuks ära – silmadele ilmselt ka kahjulikum.

Kõvakettad on kõigil reeglina 250GB, mis on täiesti okei – praegune 120GB on mitu korda täis saanud, sest olen liiga mugav ja ei viitsi asju ära kopeerida. Ühel mudelil oli 160GB, osadel ka 320GB – minu jaoks erilist vahet pole.

RAMi on reeglina 3GB, mõnel üksikul 2, kallimatel 4. Aspire seerial DDR2, Travelmate’i seerial DDR3. Uurisin, mis neil vahet, tulemused eriti ei üllatanud – muidugi on DDR3 parem, eelistan seda.

Prosedest. Nagu mainitud, siis Celeroni praakisin kohe välja, see on ammu teada p*sk. Intel Pentium dual core ning core 2 solo ja duo kohta uurisin netist võrdlusi ning pärast Abikaasa ja Markoga arupidamist sai üheseks otsuseks kaks esimest välja praakida – seega jäid kõrvale Pentiumiga Aspire’d ning võitjaks tuli taas kord Travelmate. Core 2 duo puhul uurisin omakorda SU4100 ja SU7300 erinevust – eriti ei pidavat vahet olema, aga shoppi jooksutavat viimane siiski paremini, seega siis 7300.

(SU, T ja P vahet uurisin enese harimiseks ka, ehkki reaalset vahet polnud, minu huviorbiidis olevatel on kõigil SU)

Minu jaoks väga oluline mälukaardilugeja on kõigil olemas. Netis väidetakse kõigil olevat 5in1, samas kui PC Worldis 1810 varianti näppides oli sel küll ainult SD pesa – aga põhimõtteliselt jällegi vahet pole, sest nii minul kui kõigil mu sõpradel-tuttavatel on SD kaardid. Ok, mõnel üksikul on ka CF, aga seda 5in1 nagunii ei loe, nii et vahet pole. Olympust ja Sonyt pole õnneks kellelgi 😛

Op süsteem – üldiselt mulle sobib, et tänapäeval müüaksegi ainult sellega, säästab mind raha kokkuhoiul piraatlusega tegelemise ahvatlusest. Eelistatuim variant otse loomulikult Win 7, kõne alla tulid ka Vistaga isendid, mil 7 upgrade tasuta kaasas.

Mis veel… Bluetoothist ma pole kunagi puudust tundnud, ehkki selle olemasolu omaks vahel harva teatud eeliseid. LED-valgustusega ekraan on sümpaatne, see oli ka enamikel olemas. Muud jubinad olid minu jaoks täiesti teisejärgulised.

Pärast kõige ülalmainitu arvesse võtmist jäid valikusse põhimõtteliselt kaks mudelit – Travelmate 8471 ja 8571. Ainsad erinevused selles, et esimesel neist on 14″ ekraan, 3GB RAMi ning core 2 duo SU7300 prose, teisel vastavad näitajad 13,3″, 2GB ja SU9400. Siinkohal jäin natuke hätta, sest hind oli sama ja ma ei suutnud kuskilt netist leida ega oma aruga välja mõelda, kumb kombinatsioon (3GB/SU7300 vs 2GB/SU9400) oleks mõttekam. Kaldun arvama, et ilmselt siiski pigem esimene.

No igatahes… Jõudes pealkirjani. Pärast mitut tundi mõnusat surfamist ja uurimist ning peaaegu et lõpliku otsuse langetamist avastasin ma, et päris alguses mõningal pealiskaudsel uurimisel tehtud järeldus, et kõik Acerid on normaalse UK klaviatuuriga (mis üldse julgustas mind asjasse süvitsi minema), on sügavalt vale. Vähemalt piltide peal on kõik Travelmate seeria omad selle lollaka US klaveriga, kus shifti ja z vahel pole <>| klahvi ning ‘* klahv ei asu mitte enteri vasakus alumises nurgas vaid kuskil üleval. Ja sellist klaverit ma siiralt vihkan. Kui fn ja ctrl nuppude vahetuses olemisega harjub kergesti, siis nonde kahe klahvi puudumine häirib mind sügavalt (jajaa, mul on olnud mõlemat sorti klaveriga läpakad, nii et ma räägin isiklikust kogemusest).

Ah sa raisk, noh! Ma olen NII tige! Ma muidugi kirjutasin neile, et uurida, äkki ikka on mõni Travelmate normaalse UK klaveriga ka… Või äkki on võimalik vahetada? Aga see oleks kindlasti lisaväljaminek ja mõttetu k*pp. No ja teine variant oleks osta mõni odavam Aspire seeria mudel (kusjuures neil on ka ainult osadel norm UK klaver, mitte kõigil) – näiteks see, mille pärast ma üldse Aceritele rohkem tähelepanu pöörama hakkasin. Hind on ju väga hea ja välimus nunnu, aga sutsu liiga väike, DVD-seadeta ja kehvema prosega.

Urr.

PS. Kas keegi arvutitark ütleks mulle, mis teema selle puuduolevate nuppudega klaveriga täpsemalt on? Kas see on UK klaviatuur? Siinmaal müüakse samas mõlemaid võrdselt, nii et see teine peaks ju ka põhimõtteliselt UK oma olema. Ma tahaks teada, kas neil on mingid kindlad liiginimed, et ma ei peaks kogu aeg seletama puuduvatest nuppudest, vaid saaks nendest rääkides neil kuidagi kergemalt vahet teha.

EDIT: Mulle jäeti Wiki link, see on tegelikult nii elementaarne, et oleksin pidanud ise selle peale tulema 😉 Niisiis mulle meeldib UK klaver, aga siin müüakse paralleelselt palju ka US varianti, millel on klahvide asetus kahes kohas veidi teistsugune ja mulle vastuvõetamatu.

Wikist pärit näitlik pildimaterjal kah. Üleval hea UK, all paha US. Sellele, mis klahvidel kirjas, pole muidugi mõtet tähelepanu pöörata, eesti klaviatuurikleepsud läheks nagunii peale.

UK_US

No kurja küll

Ostsime täna Plikale poti, aga tal on nii pisike tagumik, et ta lihtsalt kukub sinna sisse. Selle potiga, mis vanaema talle Eestis ostis, oli vist umbes sama lugu – igatahes ei tahtnud ta seal peal istuda, nii et ei tulnud sest harjutamisest miskit välja. Kas see ongi normaalne, et paljud potid on aastastele suured või on Plika lihtsalt eriti pisikese tagumikuga?

Ma nüüd ei teagi, kuidas potti osta, mähkme ja riietega peale proovimisest pole ju ka kasu… Aga juba ühene on, hirmsasti tahaks harjutama hakata.

See tänane, mille ostsime, on sihuke toolilaadne – auguga tool, millel pott sees ja sellel on kaas ka veel küljes. Kui kaas peal on, istub hea meelega. Nojah, mõtlesimegi siin ükspäev just, et talle oleks mingit väikest tooli või pinki vaja…

CIMG9366

Aga üldiselt – häda ja viletsus. Lugesin nüüd lõpuks natuke foorumist ka selle kohta (üldiselt ei viitsi sihukesi kohti külastada) ja sealt jäi mulje, et osad lapsed polegi valmis potil käima enne, kui kahe-kolmesed on. Ja asi ei paistnud seal olevat vanemate liigses laiskuses… No ma loodan, et Plika puhul on probleem siiski liiga suure potis ja leiame talle lõpuks õige. Endal on küll tunne, et olen juba hiljaks jäänud selle värgiga 😀

Hambaid me tal ka ei pese. Ostsime kunagi selle kummist julla, millega harjutada, aga kunagi ei tule meelde ja täna näiteks jälle üritasin, ei lasknud, hakkas lihtsalt närima. Oleks vist aeg tavaline hari ja lastepasta osta, vähemalt foorumist jäi küll sihuke mulje. Oeh… Kas ma olen vastutustundetu lapsevanem või mis?

Kesköine irin

Mina ei saa aru, mis sunnib intelligentset inimest tegema tööd, mille sisuks on kirjutada toimetaja etteantud teemadel provokatiivseid ja/või mõttetuid idiootsusi, mida ta ise kindlasti ei mõtle või mis talle endale kohe kindlasti korda ei lähe, aga mis tema mainele vähemalt minu silmis küll suuresti kahju teevad. Masu? Nojah, vahet pole, see on ainult minu arvamus ja minu arvamus ei loe sellele inimesele mitte midagi.

Ma kirjutasin ennist kaks ülipikka nimelist ja kritiseerivat teksti, aga kustutasin need siis üksteise järel ära, sest tundusid liigse lahmimisena. Ei taha samale tasemele laskuda.

Vihjeks arvamuslood ühel naistele suunatud lehel. Esimese lingi saatis kunagi sõbranna, teisele sattusin just natuke aega tagasi poolkogemata (ei saa öelda, et täiesti kogemata, ma ju klikkisin, eks) läbi Ekspressi. Meelega ei pane linke. Rohkem enam ei loe ka.

Kurb lihtsalt, muud midagi. Minul oleks küll vastik tunne, kui peaksin rahateenimise eesmärgil oma nime alt sellist väljamõeldud kräppi kirjutama. Need üksikud asjalikud mõtted, mis lahmimise sees peidus on, lähevad sel viisil paraku kaduma. Elagu rämps online-ajakirjandus, mis elatub klikkidest.

Hullumaja

Ma ei tea, miks ma arvasin, et pakkimine võiks seekord kergemalt minna… Ma ei viitsi enam isegi seletada. Äratus on hommikul kell kuus, siis Pärnusse, siis Tallinna, siis…

Blaah.

Aga teie vaadake parem Andrese tehtud imeilusaid pilte. Sain plaadi ka kätte ja korra läbi vaadata, kui oleks aega nüüd korralikult süveneda ja imetleda…

Kui aega saan, panen siia rohkem pilte.

Scroll to Top