virin/urin

Böö

Täitsa lõpp, noh. Mul on hommikust saati täiesti väljakannatamatu tuju. Ilma igasuguse konkreetse põhjuseta. No okei, ilm ehk.

Lihtsalt ärkasin üles ja tundsin, et kõik on nõme. Duši all käimisest ja kohvi joomisest polnud mingit kasu. Isegi Nanny viimane osa, mis eile õhtul pooleli jäi, ei teinud tuju paremaks. Lihtsalt istusin teki all keras ja tundsin, kuidas ma EI TAHA riidesse panna ega liigutada ega üldse midagi teha.

See kestab siiamaani.

Ma peaks tööd otsima, aga ingliskeelne CV on veel lõpetamata ja unustasin faili kuskile üles panna, et sellele tööajal ligi saaks. Peaks lennujaama helistama, aga ei viitsi. Peaks… Tegema ei-tea-mida, aga ei taha mõeldagi, mis see MIS olla võiks.

Peaks uurima, kuidas ma lennuväljalt Londonisse saan. Ma kardan sügavalt, et ma eksin ära ja ei tea kuhu minna või mis iganes. Vastu mulle keegi ei tule, see on fakt.

(Ja kui järele mõelda, siis ma pole kindel, kas keegi mind Eestiski ära saatma tuleb, see on ju tööpäev. Sweet…)

Nii… Pohhui on. Halvas mõttes. Ma lihtsalt ei JÕUA midagi teha. Kõikehõlmav ükskõiksus. Mis siis, et ma lähen üheksa päeva pärast Londonisse ja enne seda tuleb palju asju korda ajada. Keda huvitab?

Mul on 300-kroonine bowlingu kinkekaart, mis tuleks enne laupäeva ära kasutada. Ma ei viitsi mõelda, kellega ma sinna minna tahan. Seda peab tegema õhtul pärast tööd. Eee…

Ja Dakiga pidime veini jooma, seda tahaks kindlasti teha. Lihtsalt ei jõua mõelda, et peaks mingi aja kooskõlastama ja…

Ja siis on mul neljapäeval sünnipäev. Mõtlen, et kas peaks midagi tegema või. Noh, et… Ma ei tea. Hambarsti aja panin hommikul kella kaheksaks, sellest piisab?

Ja siis tahaks veel hirmsasti tantsima minna korra. Aga millal? Aga kuhu? Aga kellega? Ma arvan, et see jääb ära. Kuigi nii väga tahaks.

Ja siis on see kuradi pidu. Sellest peaks vist mõningatele inimestele teada andma, sest mul on sõpru, kes ei loe mu blogi. Aga ma ei viitsi isegi mõelda, kes need on. Mitte et ma oma sõpru ei armastaks. Üldse ma olen avastanud juba ilgelt palju inimesi, keda ma lootsin näha, aga ei saa seda mitte, sest nad on tööl või välismaal või kus iganes. Maido MSNi nimi oli viimane, sain sealt teada, et ta on kuskil… Noh, välismaal. Aprilli alguseni. Tore, tore. Nadja on tööl. Külli on tööl. Piia on vist ka tööl.

Teate, ma ei viitsi üldse tegeleda. Ma mõtlen, kes üldse tuleb. Ja siis seda, et mis me teeme. Ja siis seda, et ma peaks tõenäoliselt mingit alkoholi ja sööki muretsema. Ja siis seda, et ma üldse ei viitsi mõelda, mida ja kui palju.

Ma ei viitsi, ma ei viitsi, ma ei viitsi.

S*tt. Ilma igasuguse põhjuseta.

Isegi juua ei taha.

Ma suudan praegu välja mõelda ainult ühe asja, mida ma tahan. Seda… Ka ilmselt ei saa. Las ta siis olla.

Ma ei meeldi endale ka, tänan küsimast. Aga siin vinguma ikka peab – ehk hakkab kergem.

Kurat ja põrgu

Või tsiteerides klassikuid: vanakurat ja põrguhaud.

(Dumas “Kolm musketäri” otse loomulikult)

See kohver, mida ma tahtsin, oli ära ostetud! Oli siis vaja oodata seda kuradi sünnipäevasoodustust (10% allahindlust tavalise 5% asemel) – nüüd pean homme ei tea kust hakkama uut kohvrit otsima. Nagu ma viitsiks sellega tegeleda??? Tramaivõi. Kuradi pseudoprobleemid.

Tundus kohane mure pudelisse uputada.

(Ostsin selle veini puhtalt sellepärast, et pudel nägi ilus välja. Maitse on paraku keskpärane. Aga no pole hullu vist)

Ühtlasi panen lõpuks üles pildi, mille tegin juba eelmise nädala pühapäeval vanalinnas. Nunnu, kas pole.

Aga ma nüüd lähen ja olen seltskondlik.

No kurat

Tahate teada, mille peale Tikker hommikuti väga kergesti vihastab? Kui tal midagi süüa pole.

Ehk siis. Mulle (erinevalt paljudest teistest) meeldib hommikul süüa. Just siis, kui ma olen rahulikult üksi kodus ja mul on aega duši all käia ja pärast arvuti taga istuda ja kohvi juua. See on… Traditsioon. Kuskil mujal ööbides pole mul tavaliselt hommikuti üldse isu, hea kui kohvigi tahan. See selleks, eks. Sest PRAEGU olen ma kodus.

Esiteks avastasin ma, et mul on ainult kaks viilu saia alles (arvasin, et ikka neli vähemalt).

Teiseks kõrvetas röster need ära, ehkki kuumus on täpselt sama, mis alati.

Kolmandaks avastasin, et mul on suhkur nii otsas, et tavalise 2,5 lusika asemel jätkub seda kohvi sisse nii 1,5… Ja mulle lihtsalt EI MAITSE kohv, kui see piisavalt magus pole.

Neljandaks hakkasin jälle hajameelsusest kohvile koore asemel piima kallama. Seekord sain küll oma veast enne aru, kui kõik lõplikult rikutud ja enivei maitseb see mittemagus kohv s*tasti, et vahet pole vist.

Viiendaks sattusin ma jälle ühe armuvalus teismelise blogi peale ja tahaks karjuda. Kas ma olin ka tõesti kunagi selline? Kardan küll. Jumal olgu tänatud veelkord, et siis blogisid polnud. Eks ma oma isiklikku päevikusse midagi kirjutasin, aga vähemalt ei jõudnud see teiste silmade ette.

Mulle ei meeldi, kui hommikud koledasti hakkavad.

Urr.

Kiida teenindajat

(Ehkki sama hästi võiks selle sissekande pealkiri olla “sellised asjad juhtuvad ainult Tikriga” või “Lepp on lootusetu” vms)

Nii palju asju tahaks välja elada, et kohe ei teagi kust alustada.

Olen terve tänase hommiku konkreetselt ringi JOOKSNUD.

Alustuseks oli mul kell kaheksa hambaarst Sadama Medicumis. Vaatasin kaardi pealt, et see peaks asuma umbes D-terminali kõrval (ja seda külastan ma vähemalt kord aastas, kui Rootsis käin…), lasin aga 100% orienteerumisvõimetu inimesena ennast eksiteele meelitada Annika väitest, et tema käis RAUDSELT täpselt samas kohas arsti juures ning otsisin veerand tundi tagajärjetult tema juhatuste järgi õiget maja taga (rubriik “sellised asjad juhtuvad ainult Tikriga”). Ma polegi nüüd päris kindel, kas ta käis Ahtri hambaravis või veel kusagil kolmandas kohas, küll aga ekslesin kokku pool tundi x-kohtades ja jõudsin kohale vaid tänu umbkeelse kojamehe juhatusele.

Note to self: sa võid olla orienteerumisvõimetu, aga kaart ei valeta. Usalda edaspidi pigem ennast.

Niisiis jõudsin arsti juurde veerandtunnise hilinemisega.

Nüüd on teenindaja kiitmise koht.

Õigemini. Kõigepealt ma edastaks oma kustumatu tänu Krissule, kes soovitas mulle arsti nimega Ethel Sepp. Tõsiselt, mul oli täpselt sama tunne kui Krissulgi – ma arvasin seni, et minu hambaarst(id) oli(d) head. Ja nüüd… No ma ei lähe enam mujale, tegelikult ka!

Ma üldse imestan, et mind veerand tundi hiljem veel jutule võeti, aga kõik olid väga lahked ja meeldivad, adminn ja arst ja õde ja… Pean veel järgmisel neljapäeval tagasi minema. Ja ma teen seda hea meelega. Hinnad olid ka okei. Super ühesõnaga.

Kuna hilinemisahel oli käima lükatud, jäin samamoodi hiljaks ka noortekabinetti. Sealne arst oli ka tore nagu alati (see on neil üldine tendents, olen käinud nii Pärnu, Tartu kui Tallinna noortekates ja ühtki ebasümpaatset töötajat pole veel õnnestunud kohata) – nuuks, et ma kahe aasta pärast 25 saan ja enam “noor” pole.

Ja otse loomulikult jäin lõpuks hiljaks ka tööle. Siinkohal siis rubriik “Lepp on lootusetu” – helistasin talle 20 minutit enne kümmet, et küsida, kas ta ikka jõuab õigeks ajaks… Khm, jah. Tulemus? Mina helistan Evelinile, et teatada, et me ei jõua kumbki õigeks ajaks, tema peab käima pika tiiru ümber maja, et eesuks ise lahti keerata (seda saab ainult väljast teha), mina hilinen 10 minutit, Lepp 20, ette kassasse jõuab ta alles 35 minuti pärast. Halleluuja.

Jah, ma tean, et ma olen varemgi selle üle vingunud ja teen seda veel. See EI OLE normaalne, et mina olen 99% ajast pool kümme kohal ja Lepp jõuab 75% ajast kohale punkt kell kümme. See EI OLE normaalne, et iga jumala kord, kui mina juhtun paar minutit hiljaks jääma, pean ma Leppa eelmine päev ette hoiatama ja AINULT siis on lootus, et ta tuleb õigeks ajaks (mis tema puhul tähendab ikka 10.00). See ei ole normaalne, et mina pean alati helistama ja sebima ja korraldama. See EI OLE normaalne, et täiskasvanud inimene, kellele makstakse tööl käimise eest palka, ei suuda aru saada, et klienditeenindaja peab olema oma faking vormiriietuses ja uuendatud kassas punkt kell kümme hommikul, mitte jõudma alles siis tööle ja veetma aega oma saapapaelte lahti harutamise ja kohvi keetmisega.

Ühesõnaga ma lihtsalt vihastasin ennast jälle haigeks.

*hingab sügavalt sisse*

Kaheksa tööpäeva veel ja siis ei pea MINA enam sellepärast vihastama. Edu Stenile ja Taunole.

Aga jätkates rubriiki “kiida teenindajat”, peaks siiski pikemalt rääkima ka Kaubamaja taga asuvast Norman Optikast, kus ma käisin juba eelmisel reedel. Põlise lühinägelikuna on mul erinevate optikapoodidega nii- ja naasuguseid kogemusi – alustasin Eagle Visionis, läksin soodsama hinna pärast Normanisse, vihastasin nende peale mingil hetkel kurjasti ning läksin hea teeninduse pärast tagasi Eagle Visionisse (lähemalt võid lugeda siit), kus aga viimati nii mõttetu teeninduse osaliseks sain, et ma seekord jälle Normanis üritasin (Londonisse vaja ju suuremaid varusid soetada ja hind seega oluline).

Blah… Teate, ma tüdinesin praegu kirjutamisest ära.

Lühidalt: Normanis olid väga ägedad ja sõbralikud teenindajad, kes tõesti tegelesid minuga. Seda sorti läätsedel, mida tahtsin (suht odav ja hea) olid tarneprobleemid ning lõpuks tellisin silmagi pilgutamata kõige kallimad, sest optometristi jutt oli suht veenev ning tegelikult olen alati tahtnud neid kuulsaid kuu aega järjest silmas hoitavaid läätsi proovida. Ühtlasi pakkusid nad mulle välja võimaluse, et saavad mulle läätsi Londonisse ka saata kui vaja ja mulle tehti lõpuks ka kliendikaart (mille ma idee järgi oleks pidanud vist juba aastaid tagasi saama).

Et noh. Edaspidi lähen igatahes sinna poodi tagasi. Loodan, et nad püsivad sama ägedad.

Ma läksin eile õhtul ekstra vara magama, et täna hommikul vara tõusta ja asjalik olla, aga magasin sisse ja olen esimesed kaks tundi nii palju ringi jooksnud, et jalalihased on valusad ja kogu olemine uimane (Lepa peale vihastamine väsitas ilmselt sama palju kui jooksmine).

Ideeliselt võiks/peaks täna öösel läbi viima aktsiooni joome-hommikuni-ja-siis-otse-tööle, aga kui asi päeva jooksul paremaks ei lähe, siis ma küll ei tea… Näis.

Aga selline tunne on küll, et KOHE tahaks jooma hakata.

S*tt.

Ja kell pole veel isegi kaksteist…

18 päeva…

Tramaivõi. Täna uut postitust kirjutama tulles avastasin Bloggeri esilehelt mingi nupukese selle kohta, et kõik blogi pildid on nüüd koondatud ühte Picasa albumisse (see nupp on seal kindlasti juba nädalaid, aga ma ei loe neid harilikult). Mõtlesin siis uudishimuliku inimesena vaatama minna, kuidas minu album välja näeb. Logisin kenasti sisse, nõustusin kasutajatingimustega ja… Mu blogipiltide albumi kaanepilt oli SEE. Nagu tõsiselt. Tramaivõi. Huvitav, mille järgi Blogger seda valib (hm, faili nime järgi vist, pildi nimi on 1). Noh, mitte et mul miskit selle pildi vastu oleks ja nii, see on tõenäoliselt üks paremaid, mis minust ja A-st üldse olemas, aga no see on nii igivana minevik… 😀

Kahe ja poole nädala pärast lendan Londonisse. See on näruselt lühike aeg. Aga mul pole veel absoluutselt mitte mingit *tunnet* – kardan, et seda ei tulegi. Enne, kui ma olen lennukis. Nii kaua lihtsalt töötan ennast pooleks ja ajan kõiki pisiasju korda ja…

Kõik on veel nii lahtine. Töö- ja elukoha kohta Londonis ei tea – esmaspäevaks peaks selguma, aga seda lubas tüüp kaks korda varemgi… Mis teha. Ootame, vaatame.

Korteri asi, mis pidi ometigi kindel olema, on ka veel mingil määral lahtine, sest Annika võttis nõuks üürilepingu kallal bitchima hakata. Sellest ma saan aru, et ta tahab ennetähtaegse väljakolimise etteteatamisaega kolme kuu pealt ühele muuta ja see on ilmselt täiesti läbirääkimiste küsimus. Aga see, et ta vingub mingite remondi- või ma ei tea mis kulude kallal, mida ta enda arust maksma ei pea, ajab mind ausalt öelda ahastusse. Jah, ma tean, et see on kokkuleppe küsimus, kas üürnik peab selliseid asju maksma või ei. Kaks aastat, kõik aeg enne teda maksime me seda ilma mingi kobinata – kokkulepe oli selline, pealegi on meil põhiüür nagunii soodne. Aga Annikale on omane igast pisiasjast, millele enamik inimesi ei mõtlegi, hiigelsuur probleem tekitada. See on KURNAV. Kui mina oleks omanik, siis ma ütleks sellise jutu peale: “Okei, ma maksan remondikulud ise, aga tõstan siis 500.- üüri.” Üldiselt – eks Annika pea ise neid asju ajama… Aga nii kaua, kuni üürileping pole tema nimele ümber tehtud, ei saa mina rahu! Kõige mustema stsenaariumi kohaselt on alati võimalik, et Annika pole nõus mingeid asju maksma, omanik pole nõus lepingus miskit muutma, Annika kolib lihtsalt minema ja minu nimel on üürileping kolmekuulise etteteatamisega väljakolimisel enne lepingu lõppu.

Ma tean küll, et Annikal on ikkagi elukohta vaja ning et omanik on normaalne ning et ilmselt läheb kõik hästi, aga see on lihtsalt nii kohutavalt nõme, kui sulle öeldakse, et jah, ma tahan siia elama jääda ning siis paar nädalat hiljem, et oi, ma ei tea, see leping on ikka nõme. Grr.

Okei, positiivsust, eks. Nagunii kõik laheneb.

Eilne õhtu kulges ka tavapäraselt. Viimane vestlus MSNis lõppes lubadusega minu poolt, et täna küll mingit pidu ei tule. Niigi olin kella kolmest saadik veini joonud ja suht vintis. Sain Marisega kokku, et ta mu välja valitud kohvri üle vaataks ja heaks kiidaks. See ei võtnud just eriti palju aega. Siis tegi ta ettepaneku Mauruse pubis väikese hõõgveini juua. Päris huvitav koht. Ja õhtu lõpetasin Krissuga levikas. Vähemalt läksin viisakal ajal koju. Nii enne kahte. Ei mingit pidu, hah. Lootusetu.

Muuseas jõudsin teravmeelsele järeldusele, et peaksin harjutama napisõnalisust. Milleks öelda asja kolme sõnaga, kui ühest piisaks? Seda tuleb veel õppida. Ma räägin vahel liiga palju. Võeh.

Mingisugune rahutus on hinges. Tunne, et midagi on kuskil valesti. Aga ma ei suuda defineerida, mis täpselt. Noh, loodame, et läheb lihtsalt üle.

Scroll to Top