Pähh

Ma ei saa Kaja blogi kommenteerida, juba teist või kolmandat korda. Kirjutan kommentaari, nime, maili, veebiaadressi ja spämmikaitse tähed nagu nõutud, panen sisesta ning mind visatakse blogi avalehele, aga kommentaar postituse alla ei ilmu. Help! Ma olen päriselt ka kurb. Kaja on äge ja ma ikka tahaks vahel sõna sekka öelda. Kunagi varem on mu kommentaarid läbi läinud küll, aga see oli vist Eestis. Kas Londoniga on mingi kamm?

Urr.

Aga tegelikult tuli mul tahtmine Kajast natuke pikemalt rääkida.

Kaja on minu blogimaailma suurim eeskuju. Ilmselt sellepärast, et ma tunnen temaga ütlemata võimatut sarnasust… Ühtekuuluvustunnet. Ma ei tea, millal täpselt või kuidas ma tema blogi lugema sattusin, aga algusest peale ma selle läbi lugesin ja nüüd on see üks mu regulaarsetest.

Ühtekuuluvustunne tuleb ilmselt sellest, et me õppisime ühte eriala – ehkki tema töötab sellel edukalt ja minule üldse ei meeldi. Et meil on mõlemal hiigelsuur lühinägelikkus… Ja mis peamine – et meie iseloomud, väärtushinnangud ja maailmavaade on väga ühesugused.

Ma ei ürita üldse väita, et ma olen sama äge inimene nagu tema, ma pole veel pooltki nii kaugele jõudnud – aga ma imetlen kõike tema saavutatut siiralt ja loodan, et ühel heal päeval olen ma samasugune.

Mis puutub noisse kommentaaridesse, mida ma kirjutada tahtsin…

Elu koos jobuga – ma ei arvanud Kaja eksist enne tolle Ekspressi artikli läbi lugemist suurt midagi, ehk vaid seda, et nad olid tõesti liiga erinevad. Aga selle artikliga tõmbas Jüri endale minu jaoks vee peale – tembeldaski ennast jobuks. Kaja vastus sellele oli imetlusväärne – taktitundeline ja parim, mis selles olukorras üldse olla saab. Samasugune, nagu mina loodaks taolises olukorras suuta vastata.

Ja mis puutub tema viimasesse sissekandesse blog.tr.ee-st, siis mina olen täpselt samal teemal korduvalt mõtisklenud. Ma ei ole õnneks nii kuulus, kui Kaja (või Daki või Epp või Marta), sest ma ei ole sotsiaalne blogija ja/või tänu oma ametile Eestis keskmiselt tuntum inimene, aga mu blogi loetavus on keskmisest kahtlemata suurem, nii et mingi päris nurgatagune koht see enam pole. Ja minus tekitab endiselt kõhedust mõte, et minu isiklikust elust kõnelevad postid on blog.tr.ee avalehel.

Jah, ma olen edev inimene, aga siiski. Ka mina hakkasin kirjutama puhtalt sellepärast, et ennast välja elada ja sõpru oma elus toimuvaga kursis hoida – kirjutasin lihtsalt niisama – ning ehkki see kontseptsioon on ajaga veidi muutunud, edevust on lugejaskonna kasvamisega veidi juurde tulnud, siis mulle on vist siiski olulisem, et mu blogi jääks mingil määral anonüümseks.

Ma mõtlen jälle tõsiselt oma blogi Blogtreest maha võtmisele, ehkki Kaja postituse kommentaaride põhjal järeldan, et selle tegemine ei pruugigi nii kerge olla, nagu eeldasin.

Vaatame…

7 thoughts on “Pähh”

  1. mina ka ei saa juba mitu kuud kaja kommenteerida. olen kogu aeg mõelnud, et saadaks talle meili sel teemal, aga ikka on meelest läinud. nii et probleme pole sinus. samas osad inimesed saavad kommida, nagu näha.

  2. Sama probleem siin. Mulle ka Kaja blogi meeldib, lihtne ja inimlik. Olen tahtnud vahel kommenteerida lugusid lastest, meil on sarnaseid asju. Aga ei saa mitte kuidagi. Äkki seotud sellega, et me oleme blogspotis ja neid ei lasta läbi? wordpressi kasutajatel ei tundu probleeme olevat…

  3. Gea, aga äkki sa siis kirjutad? Sest Kaja blogis ei paista olevat avalikku e-maili aadressi ja EMT omale ei tahaks ometi blogiprobleemidega kirjutada… Tundub, et sul on mingi muu kontakt veel, mida mul pole – muidu kirjutaks ise, ausalt 😉

  4. Mina kirjutasin talle sama probleemi tõttu nädalake tagasi, arvates ka, et välismaised IP-d kogemata keelatud või midagi, aga selgus, et miskipärast ei saa teda firefoxiga kommida. Proovisin IE-ga ja asi tõesti töötas.

  5. No see on eriti tagurlik! Kas ma TÕESTI pean hakkama kommenteerimiseks IE-d kasutama? Võeh.

    Ja ma SAIN kunagi Firefoxis kommenteerida, raudselt sain. Ikaldus.

  6. Pingback: Ka nii võib juhtuda » Tikri Päevaraamat

  7. Pingback: Ilus avastus » Tikri Päevaraamat

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll to Top