Nov 082007
 

Kats says:
sa ju tead, mis eestis hinnad on viimase paari kuuga teinud, jube lihtsalt
250 g hapukoor maksab peaaegu 8 eeku nt, piimaliiter 9

Nagu mis mõttes maksab liiter piima 9 kr??? Vereimejad!

Ma olen veidi üle poole aasta Eestist ära olnud ja piima hind on selle ajaga peaaegu kahekordistunud. Peaks vist tagasi tulema ja korra majja lööma :P

Kui ma Eestis elaks, siis oleks igasugune hinnatõus kahtlemata pehmem ja valutum, aga üle poole aasta sellist reportaaži kuuldes võtab hinge kinni küll.

  6 Responses to “Šokk”

 1. 9 krooni on kilepakis piim? kui ma õieti mäletan, siis tetrapaki piimad on Eestis koguaeg 9 v 10 v isegi 11 krooni olnud. Taanisse jõudes augustis oli 1,5 % piim siin 4,95 v 4,75 taani krooni – seega umbes 10 eeku. Momendil on tõusnud juba 5,95 juurde. Enamasti on võimalik hankida ka Arla enda nime all piima (teine on tihti ka Arla, aga toodetud Netto supermarketiketi tellimusel ja sedavõrra odavam), millel on keeratav plastkork ja mis maksab kuskil 1-2 taani krooni rohkem kui tavaline papist otsaga tetrapakk.

 2. Ega ma ei küsinud tõesti, kas kile- või tetrapakk… Tetrapakk Kaubamaja toidumaailmas võis indeed juba pool aastat tagasi 9.- maksta. Aga mul on miskipärast siiski tunne, et jutt käis kilepiimast. Ja noh, hapukoor maksis ka minu Eestis elamise ajal veel 4-5 kr, nii et…

  Asjalood on halvad!

 3. kilepakk ikka. tetrapakk on kallim enivei.

 4. Arvasingi. Mõte on selles, et Eesti tetrapakk maksis rohkem sisuliselt (v võrdselt) Taani tetrapakiga, ehk siis – Eesti piimakombinaadid on röövlid!

  Vähemalt piima osas on Taanis parem elada, kuigi kahjuks piim on muidugi lahja võitu, võibolla on hind odavam selle ühe kaotatud piimarasvaprotsendi pärast.

  Hapukoor – mul on seda hõrgutist 20 ja 30 % pakkidena külmas eelmisest nädalavahetusest, mil mind külastati :)
  Taanis oleks sellega muidu ikaldus.

  Aga Tikker, kuidas vanal heal inglismaal piimaga on lood?

 5. Inglismaal on lood sellised, et piim on peamiselt kanistrites, mida on suuruses 1, 2, 4 ja 6 pinti. Panin kunagi pildi ka – sellel on siis näha 1, 4 ja 6 (1 liiter on 2,11 pinti).

  Punases (skimmed) piimas on rasva 0,01%, rohelises (semi-skimmed) 1,9%, sinises (whole milk) 3,9% – need numbrid pole ehk 100% õiged, aga jämedalt peaks umbes nii olema.

  Mina ostan rohelist, sest see on rasvasisalduselt Eesti omale kõige sarnasem, mulle liiga rasvane ei maitse. Samas – tööl on valik vaid sinise ja punase vahel, seal joon alati sinist, sest vett juua ka ei taha (ja seda skimmed milk paraku on). Ja pole ka täispiimal häda miskit :)

  Tegelikult sõltub mõne piima imelik maitse pigem… Piimast endast, mitte selle rasvasisadusest. Töö juures nt on piim enamasti täitsa hea, aeg-ajalt aga imelik. Suvalistest off license‘itest suvalist piima ostes võib ka veidra maitsega saada, see on juba õnne küsimus.

  Aga noh, mina olen rahul. Hea üldse, et normaalset piima on – Prantsusmaal säilivat kõik piimad mitu kuud ja neid hoitavat köögipõrandal. Jube!

  Ahjaa… Hinnad on sellised, et Tescos (kohalik Prisma või Rimi, ütleme) maksab 6-pindine (3,4 l) semi-skimmed £1.96 (45 kr), mis teeb liitri hinnaks veidi üle 13 kr.

  Aga kuivõrd palka ma saan siin üle kahe korra rohkem, kui Eestis, siis eriti ei kurda ;)

 6. pärnu vanal turul maksab piim 11.- Nuta või naera…

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.