Jul 282008
 

Mul on täna jälle selline mitte midagi tegemise päev. Eelnevatest erinev ehk selle poolest, et Mees on ka nüüd lõpuks siin, minuga koos, mitte Londonis ega folgil ega kuskil kolmandas kohas. Ja ehkki me pole täna peale ajutiste söögi- ja seksipauside midagi reaalselt koos teinudki, piisab mulle hetkel ka sellest, et ma näen teda enda kõrval magamas ja saan tekki peale panna, kui tal külm peaks hakkama vms. Meil pole lihtsalt olnud tükk aega sellist kahekesi olemise päris kohustustevaba päeva.

Igatahes magab ta endiselt folgiväsimust välja ja mina lõbustan ennast, nagu tavaliselt sellistel puhkudel, arvutis. Ja nagu sageli sellistel puhkudel, blogimaailmas.

Lõpetasin just eelmises postituses mainitud blogi lugemise-lehitsemise ja ei leidnud võimalust seda Google Readerisse panna (help?).

Tuli meelde Kessu hiljutine postitus, kuidas ta Google Readerist ära tüdines ning otsustasin oma blogrolli ka vahelduseks käsitsi läbi klõpsida.

Siit tulenevalt küsimus: kuhu kadus täiesti ette hoiatamata Karikate Emand? Seda blogi enam ei eksisteeri ning ma ei viitsi hetkel ka mingit taustauuringut teha. Äkki keegi omab mingit infot kadumise (kolimise?) põhjuste kohta?

Muidu ma miskit väga üllatavat ei leidnud. Daki uue kujunduse olin paar päeva tagasi Vaska arvutitegemisi piiludes juba ära näinud (ma küll üritasin talle Google Readerit pähe määrida, aga nagu näha, pole see õnnestunud).

Avastasin päris mitu suhteliselt surnud blogi, kus viimane postitus pärineb poole aasta või aasta tagant. Mitmete puhul ei oska isegi arvata, kas järgmine võiks veel millalgi tulla. Teiste puhul tean, et millalgi vast tuleb, aga…

Tekkis tahtmine blogrolli kuidagi organiseerida. Panna ettepoole aktiivsemalt kirjutajad vms. Kõige ette ehk mõned mu kõige lemmikumad blogid. Kõige lõppu ehk need, kelle kohta tean, et uuendusi enam ei tule, aga vanad postitused on netis alles ja minu jaoks on see blogi siiski oluline olnud.

Ja siis ma mõtlesin veel sellele, et kuigi mulle Google Readeri kujundus ka üldse ei meeldi, on see vähemalt must kiri valgel taustal ning… Et mulle ausalt öelda ei meeldi paljude blogide kujundused nagunii. Mõned üksikud meeldivad tõesti, mitmed on täitsa normaalsed, aga teised jälle mu meelest sama mõttetud kui Google Readeri enda kujundus ning osad veel hullemad (mhmh, vihje kõigile hele kiri mustal taustal blogidele – mu silmad lihtsalt EI KANNATA seda, sry).

Ja siis ma mõtlesin veel sellele, et kategoriseerimisel võiks/peaks ju peale kirjutamise aktiivsuse arvestama ka blogi sisu. Tean väga hästi, et ühed mu blogrolli asukatest kirjutavad paremini kui teised… Mõndasid loengi puhtalt sellepärast, et nad kirjutavad nii hästi, teisi peamiselt sellepärast, et tahan sõprade-tuttavate eluga kursis olla ning võõrale ei pruugiks need blogid üldse huvi pakkuda… Ja nii edasi.

Ühesõnaga ma jõuan lõpuks selleni, et kategoriseerimine oleks liiga keeruline. Las jääda see üks ja ainus kategooria: blogid, mis on mulle olulised. Blogid, millel ma püsivalt silma peal hoian. Olgu siis ühtedel või teistel põhjustel.

Ja Google Readerit kasutan ka edasi. Lihtsalt liiga mugav on. Eks vahel tuleb muude uuenduste nägemiseks “päris” blogidesse ka kiigata.

Aga mu kõrval on liikumist, lähen nüüd ära “päris”ellu :P

  5 Responses to “Blogimõtteid”

  1. Tere! Karikate emanda uus nimetus “lihtne elu” aga juba mõnda aega pole ma teda leidnud. Täna on MAASIKA nimepäev. Sellekohased tervitused! Üks vanaema Paidest tervitab!

  2. Tähendab jah, blogi aadress oligi lihtne-elu.blogspot.com… OLI. Seda ma teadsin.

    Ja Maasika nimepäeva tunduvad just vanaemad avastavat – Maasika oma vanaema oli ka hommikul laua peale tervituskirjakese jätnud.

    Aitäh! :)

  3. Karikate Emand tundis, et sai blogimisest selleks korraks küllalt. Kirjutasin talle, kui ta ära lõpetas (millalgi kevadel), ja ta arvas, et võibolla proovib mõne aasta pärast jälle. Aadress on tal alles, seega kui meeles seisab, võid mõne aasta pärast proovida…

  4. väikene customize, add page element ja blog list ja ongi ilusti olemas blog roll, mis ise end korras hoiab (toimib küll, enamasti)

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.