Sep 242008
 

Võtsin ennast lõpuks kokku, et eilsest ka põhjalik ülevaade kirjutada. Nii toimekas päev oli, et lahkusin kodust kell üheksa hommikul ning jõudsin tagasi pool kümme õhtul (okei, kümme minutit olin vahepeal ka, aga see ei lähe arvesse, eks, ma ainult viskasin kotid diivanile ja vahetasin riideid). Aga alustagem algusest…

Saime Murakaga kolmveerand kümme Croydonis kokku ja traditsioonile kohaselt otsisime kõigepealt kohviku. Whitgift Centre’is on neid oma kümne ringis, kolm-neli jõudsin üle vaadata ja ära põlata, kuni jõudsime BB’s-ni. Sinna me jäime, lõhn oli lihtsalt LIIGA hea, et kuskile edasi liikuda – nad nimelt küpsetavad oma muffineid koha peal. Neljandale tsoonile omaselt olid hinnad meeldivalt madalad ning coffee+muffin deal maksis kõigest £2.60 (võrdluseks – Tinderboxis maksid nii muffin kui kohv mõlemad umbes kaks naela). Ahjusoe muffin, kuum latte ja hea seltskond – mida enamat hing veel ihaldada võiks?

Tunnikese pärast olime enam kui valmis poode ründama. Minu esmane ja kõige olulisem soov oli leida endale lõpuks ometi kaelaehe, mis sobiks mu sinise pluusi juurde – viimati Croydonis käies avastasin ägeda ehtepoe (Bijou Brigitte – soovitan soojalt. Pole kõige odavam, aga siiski suht soodne ja võrratult mitmekesise valikuga – kui teile meeldivad suured ägedad mitmevärvilised ehted), aga ei julgenud proovimata midagi osta, seekord oli pluus seljas ja missioon võis alata.

Kujutan ette, et võisime seal poes ka peaaegu tunni veeta. Okei, nii kaua ehk mitte, igatahes proovisin endale vist mitukümmend erinevat ehet kaela. Ja lõpuks leidsin ka! Maksis küll raip tervelt £15, aga no mis seal ikka. Mulle meeldis. No ja kuna ma juba seal olin, siis leidsid tee minuni ka kaks punast peavõru ja üks äge patsimumm. Üle 20 naela raiskasin kokku.

Siis käisime korra Mothercare’ist läbi, nägin oma little devili kostüümi ära. See on mingist sametisest riidest, täielik halloweenikas. Ma lootsin, et veidi tavalisem. Peab kohe mõtlema, kas ma üldse ostan selle. Igatahes vaatasin niisama ringi ja ei julgenud esiti midagi osta – avastasin, et pole ikka päris kindel, mida vaja ja hinnad on piisavalt kallid, et mitte eksperimenteerida.

Selle mõttega seadsime sammud hoopis Primarki poole, sest sellest odavamat ei ole ja kõik sealt leitu võib julgesti ära osta. Soojenduseks valisime hoopis endale riideid – minu ainus eesmärk oli leida võimalikult odava raha eest soojem jope või mantel, kuhu mu kõht lõpuni sisse mahuks ja millega Eesti novembris külm poleks. Pärast kümne erineva variandi proovimist ma lõpuks ühe enam-vähem rahuldava leidsin ka. Selline villane lühike mantel, vooder on ja mõnus kapuuts, mis seest nii pehme ja karvane. Lühem küll, kui ma ideaalis tahtnuks, rohkem jope stiilis, ja värv polnud ka just KÕIGE parem (tumesinine, helesinisega läbi kootud, ruuduline), aga kuna kannan seda vaid kuu-kaks, ei olnud tõesti mõtet rohkem kulutada – kust veel £15 eest sooja mantli saaks, ah? Kõige suurem suurus – 18 ehk 46 – kõhule on veel ruumi küll ja käised olid tänu suurusele mõnusalt pikad. Õlgadest on sutsu lai, aga ei ole hullu.

Ja siis ma leidsin endale veel ilusa punase kõrge kaelusega sviitri (£6) ja musta nunnu poolkäistega sviitri (£5). Ja neli paari sukkpükse – ma ei saanud ostmata jätta, ainult £1 maksid, noh… Mustriga võrksukki peab ikka ostma, kui nii odavalt antakse, need kuluvad alati ära.

Lõpuks liikusime alla, lasteriiete osakonda. Ja sealt ma päriselt ostsin ka oma esimesed titeriided. Valisin lihtsalt selle järgi, mis mulle endale meeldis ja võtsin suuruse selle järgi, mis mulle ilmastiku põhjal loogilisem tundus (ehk siis pole mõtet osta suveriideid 12-18 kuud suuruses, sest Eestis on sel ajal sügis ja talv). Ühtki vastsündinu asja ma ei ostnudki, sest esiteks nägid need igavad välja ja teiseks on Primarki 0-3 kuud Maideni sõnul nii suured, et vastsündinu sinna ära upub. Vaatab siis hiljem mujalt äkki…

Primarkis läks kokku vist pea kolm tundi. Selleks ajaks näpistas jälle nälg ning seadsime sammud… Jajah, mäki poole. Kõigi nende kesköiste mäkitrippide mälestuseks Mustamäe-aegadel. Aga ma olin võrdlemisi tervislik, võtsin ainult oma lemmikburgeri Big Tasty ja pudeli piima ;) Jajah, siinmaal saab mäkist piima ka.

Siis käisime veel TK Maxxis, aga pärast Primarki tundus see üüratult kallis ning tulime suht kiiresti midagi ostmata tulema. Nexti lasteosakonnas oli ägedaid asju, aga hinnaklass jäi Mothercare’i kanti ja otsustasin teine kord tagasi tulla, sest kallimate asjade ostmine nõuab hoolikamat planeerimist.

Lõpuks tahtsin veel Woolworthi lasteriiete osakonda vaadata, sest seal peaks pea Primarkiga võrdsed hinnad olema, aga tee peale jäi raamaturiiul… Kus oli suur väljamüük kolm raamatut £5 eest, terve hunnik Mary Higgins Clarki ja veidi Jackie Collinsit. Nii ma siis ostsin oma viimase raha eest hoopis 12 raamatut ja titeriided jäidki nägemata. Ega ma ikka normaalne pole :) No aga £1.33 raamatu eest! Ja just need kirjanikud, keda ma päris endale osta tahtsin. No ma ju pidin!

Ja siis oligi kell märkamatult peaaegu viis saanud. Käisime postkontoris marke ostmas ja kirju postitamas, klõpsisime kähku paar fotot ja oligi aeg lahku minna.

Jõudsin koju täpselt nii kauaks, et kotid ära visata ja soojemalt riidesse panna – siis jälle välja ja rongile. Beebikool ootas.

Seekord oli loeng tunduvalt lõbusam kui eelmisel nädalal – rohkem praktikat. Kohal olid matid ja sünnituspallid, praktiseerisime erinevaid asendeid. Ja sünnituspall, ma ütlen teile, on üks ütlemata äge asi. Siin on need haiglates igas sünnitustoas olemas, Eesti koha pealt pole ma nii kindel. Teab keegi, on Toomel sünnituspalle? Ma nagu kuskilt Eesti foorumist lugesin, et naised ostvat neid palju sünnitusele kaasa – sellest võiks järeldada, et koha peal ei ole… Igatahes kavatseme me ühe siit kaasa osta – pole eriti kallis, saab £15-20 eest kätte koos pumbaga. Mehele hakkas nimelt meeldima – ta arvas, et kodus võiks ka üks selline olla :P

Ja siis me rääkisime veel igasugustest lõdvestusviisidest ja kõikvõimalikest asjadest, millega saaks enda olemise sünnituse ajal mugavamaks teha. Jäime valuvaigistite juures pooleli, järgmine nädal läheb siis sealt edasi.

Aga need titeriided nüüd ikkagi. Minu eilne saak on siin.

6-12 kuud/74 cm, £1 ehk ~20 kr

6-12 kuud/74 cm, £5 ehk ~100 kr (põhimõtteliselt on komplektis kaks asja, teksakleit ja pikkade käistega pluus)

12-18 kuud/80 cm, £4 ehk ~80 kr (6-12 kuud suurus oli nii vähe väiksem et ostsin siis juba pigem suurema, saab ehk sutsu kauem kanda)

12-18 kuud/80 cm, £2.50 ehk ~50 kr

18-23 kuud, £4 ehk ~80 kr (no see oli lihtsalt nii nunnu ja nii MINULIK, ei saanud ostmata jätta :D)

Sellised asjad siis, kiitke või laitke ;) Põhimõtteliselt on sildid ju küljes ja tšekk alles, nelja nädala jooksul saab kõike vahetada-tagastada ka. Aga ma ise olen täitsa rahul, NUNNUD on. Muig.

Eestis ootab mind kaks Marise kingitud body, mis peaks olema vist suuruses 1-6 kuud. Ja pudipõllesid on kokku seitse hetkel.

Nüüd ma olen ikkagi kahevahel, mida ja kui palju veel osta. Ma tõesti ei taha üle osta, eks! Ja arutult raha raisata. Ma pigem ostaks vähem ja siis pärast lapse sündi vajadust mööda juurde… Aga kui hinna- ja valikuvahe on Eestis ja Londonis tõesti nii suur, siis peaks ikka siit miskit veel muretsema.

Andke nõu, noh! Ja rääkige mulle Eesti hindadest ka. Seni on mulle ainult seda öeldud, et bodyd maksavad Eestis nii 75-100 kr ringis. Aga mingid pluusikesed või… Soojemad asjad? Oeh. Ma tõesti ei tea. Pigem ostaks Eestis kasutatult kuskilt, loodetavasti saan kellegi vanu asju ehk päris niisama ka… Et ma ostaks siit veel midagi uhiuuena ja kallima hinnaga, peaks see ikka väga põhjendatud olema.

Muudest asjadest juhiti mu tähelepanu imetamisrinnahoidja vajalikkusele, need kavatsen kindlasti siit muretseda. Aga mis veel? Ma olen nõutu.

  12 Responses to “Ultraproduktiivne päev”

 1. Piltide järgi võib näha et enamus riideid ju vaata et 2 aastasele lapsele. Nendega ei ole sul kyll midagi palju peale hakkata kui oodata aasta 2 enne kui saad neid kasutama hakata.
  Inglismaal on yks väga tuntud beebi spetsialist GINA FORD kes on ka palju häid raamatuid sel alal kirjutanud.
  Yhes tema raamatus (The Contented Little baby Book) on ta ära toonud nimekirja mis riidesemeid vastsündinud lapsele oleks vaja enne sündi muretseda. Suurusega on natuke raske kuna on raske teada kui suur voi vaike vastsundinud on. Tema soovitas hinnalipikud riietele kylge jatta juhuks kui peaks liiga vaikeseks voi suureks osutuma et siis poes ymber vahetada aga see sinu puhul ei kehtiks.
  Nimekiri on siin
  6-8 Vests
  4-6 Nightdresses or Sleepsuits
  4-6 Day outfits
  2-3 Cardigans
  1 Snowsuit for a winter baby
  2-3 Socks
  2 Hats
  2 Mittens
  3 Shawl
  1 Jacket

  Kas su GP ei andnud sulle selliseid varvilisi rasedate informatsioon ajakirju, voi siis kui sa haiglas esimest korda kaisid end registeerimas? Ma sain vahemalt 3 erinevat, yks paksem kui teine ja tais paris huvitavat lugemist

 2. No minu silmamõõt on olematu, pole eriti väikeste lastega kokku puutunud. Mina vaatasin silte ja see info on blogis kirjas ka. Piltide pealt ei saa ju öelda, kui suurte riietega tegu? :D

  Aga kui vastsündinu Primarki 0-3 kuud asjade sisse ära upub, siis iseenesest on täitsa võimalik, et ülejäänud riided ka veits suuremad on kirjadest…

  Raamatuid ma sain küll, isegi lugesin kunagi. Aga siin on ikkagi see konks, et miskit ma loodan Eestist kellegi käest saada, tervet seda nimekirja ei tahaks kokku ostma hakata. Oeh. Keeruline.

 3. tead, tule eestisse ja tee üks kaltsukatiir – päris sibulatele on päris nunnusid ja üsna vähekasutatud asju müüa ja üldse mitte koleda hinnaga. oma väiksemale jupile ostsin ainult kojutoomisriided uued. muu kraam sai kaltsukast välja tuustitud.

  ja siis turul müüb üks tädi oma õmmeldud titeriideid, msi on ka täitsa lahedad.

  kaltsuka ülikõva pluss on see, et asi jääb selliseks nagu ostes. tutikate riietega ei saa kunagi teada, mis kuju, suurus ja värv neil olema saab peale pesu. ostsin poole aastasele titele sviitri ja iga pesuga see muudkui venis ja venis, nii, et kolmene sai ka veel kanda. eriti öko :p

  noh ja kui juhtudki hiljaks jääma, siis saad haiglast alati E poodi uusi asju ostma saata kiirkorras :)

 4. See kaltsukamõte mulle täiega imponeerib, kui aus olla. Esiteks lükkaksin niiviisi kogu asja paar nädalat edasi :D Teiseks olen ma rohelise mõtteviisiga ja kasutatud titeriided oleks mu südametunnistusel ikka tunduvalt kergemad.

  Ma vist nii teengi. Aga sellegipoolest võib mulle soovitada asju, mida Eestist ja/või kaltsukast tõenäoliselt ei leia. No igast asju!

 5. Paris titele ikka kaltsukast riideid pole motet osta, ehk siis, kui juba aastane….
  Ise soovitan kaia labi BOOTSist, seal on ka infot ja super asju just vastusundinule, mida meil siin Eestis erit pole. Just vaikseid sargikesi, mutsikesi ja sokikesi! Motle iseenda peale ka- Boostis on igasugu rinna pehmendus kreemid, kui need valutama hakkavad imetamise ajal ja samuti sellised plastikust piima kogumis kapslid, mis saab rinnahoidja sisse panna, et piim ei tilguks!
  Ka kindlasti tasub osta moned kreemikesed beebile ja naiteks on seal spets beebi kyyne loikamise kaarid jne jne- astu kindlasti Bootsist labi – seal on ka materjali voi kysi poemyyja kaest. Samuti tasaub vaadata Marks Spencerisse- korrlikku rinnahoidjat alguseks-kui rinnaga toidad! Hoian poialt, et koik ok laheks!

 6. Ma ostaks vahemalt 5 jumpsuiti pikkade varrukate ja saartega, eest trukkidega (moned on tagant ja neid on voimatu lapsele selga panna). Ooseks ei ostaks ma mingeid eraldi riideid vaid magamiskoti, meil on olnud kaigus paris mitu Grobagi mis minuarust on geniaalsed. Nad ei ole eriti odavad, aga lase kellegil endale uks kinkida :) (voi vaata eBayst)

  Ja kui kuskilt normaalse valimusega rinnahoidja leiad, anna teada – ma ei ole suutnud veel uhtegi soetada. Austraaliast ostetud roosad pitsilised kandsin kahjuks ribadeks ja siin on vaid mingid beezid oudused saadaval :)

 7. http://www.hot.ee/esielli/
  üks abiks leht.
  Soovitaksin sulle osta Inglismaalt talvekombe ning võimaluse korral ka kevad-suve oma ka. Eestis on talvekombe ca 600 kr, õhemad on odavamad. Talvekombe suurus võiks olla 62 (sa tundud pikem tütarlaps olema, minu talvel sündinud lapsele jäigi see üsna suureks), s.o. 0-3 suurus ilmselt. Sellesse 62 suurus kombesse mahub kuni 68 (järgmine suurus) laps.
  Titeriideid ma ei soovitaks kaltsukast osta, sest bodid, sipukad ja asjad on suured kuluartiklid ning muid riideid ta väga ei kanna (kui üleriided välja jätta) ning väga kulunud asja ei tahaks oma vastsündinud tita ihu vastu panna. Vanaema või sa ise võiks kududa mõne kampsuni.
  Mothercare´l on ilmselt mingeid alesid pidevalt ning neil on väga hea kvaliteediga (hästi pehme ja pesus ei lähe halliks) bodid ja nn jumpsuitid. Sellised mitu tükki pakis. Neid soovitaks erinevas suuruses ühe paki kaupa osta.

 8. Mina ostaks sokke, Eestis tunduvad väga kallid olevat. Ja alternatiiviks selle punasele kostüümile võib kududa sellised püksid ja mütsi.

 9. minu meelest on väga mõttekas pisikestele beebidele kasutatud riideid osta, 90/60 kraadiga puhtaks pestes ei ole mingit probleemi ju sellega, et värskele puhtale õrna nahaga titele vanu asju selga paned. sellistest asjadest kasvatakse ju nii kähku välja, et ribadeks kandmiseks peavad ikka 5-6 last samu bodysid kandma. aga nende 74-80 riiete kohta mis sa ostsid: need on esimesed suurused, mida ikka mitmeid mitmeid kuid kanda saab. omast kogemusest kirjutasin, et k6ik 56-68 lähevad paari kuuga jälle kappi tagasi, aga 74 ja 80 saavad mõned suisa 6 kuud kantud (mu tütar kandis 80 vanusest 10-16 kuud).
  ja minu isiklik arvamus on, et ca esimesed 3 kuud on ainult tite kiusamine iga õhtu pidzaamadesse ümber riietamine. väga pisikestele beebidele üldiselt ei meeldi see suur ümberriietamine ja solgutamine (eriti talvel kui palju kihte vaja on) ning seega võiks õhtuste “voodissemineku rituaalide” ja pidzaama selgapanemisega ikka paar kuud oodata.

 10. Mina soovitaks sokke osta Gapist.Nii vastsyndinule kui ka vanema ea omasid. Need on vaga hea loikega ja pysivad siputaval lapsel hasti jalas. Need on kyll ysna kalli hinnaga aga see eest peavad vastu igaviku.
  Gapis on odavusmyyke tihedamalt kui teistes poodides ja sealt saab hea kvaliteediga asju odavamalt veel kui Primarkist. kahjuks kuna oled siin veel vaid vahe aega siis ei oska oelda kas neil seal ka praegu midagi alla hinnatut on. Mina ostan sealt sageli 2 paari sokke £1.

 11. Verivärske ema kogemus: vastsündinud on ikka täitsa erinevate mõõtudega (nt. jalalaba on minu neiul pikem, kui tema pikkuses sipukatel tavaliselt). Et lapsed kasvavad mühinal, jõuavad liiga palju ette ostnud emade asjad sageli vaid paariks korraks selga (ununevad kappi kui laps on õiges suuruses) ja lõpetavad üsna uutena kaltsukates. Tartus on Kuperjanovi tänaval nt. üks lasteriietele spetsialiseerunud kaltsukas, kust leiab ka täiesti kasutamata asju kaltsukahindadega (sekka sattunud ka Nexti asju näiteks).

 12. njah… las se vanaema koob (pole ammu teda sellega tegelemas näind)! a memme kootud riided olid ika yle prahi!

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.