Sep 252008
 

Ma olen viimase kahe kuu jooksul kümnete kaupa korterite kuulutusi läbi vaadanud ja tean seega üsna hästi, mis seis Tartu kinnisvaraturul valitseb. Viimasest pundist olid mu lemmikuteks kaks korterit, mõlemad kesklinnas ja mõnusas ümbruses ning 50 ruudu kandis, kuid mõlemal olid omad vead. Üks neist, muidu väga armas ja hubane, oli dušinurgaga köögis (no dušš peaks ikka vannitoas olema ja üleüldse me tahtsime vanni ka) ning vanas majas, mis võib küllaltki suure tõenäosusega talvel külm olla. Teine oli väga korralik ja ilus, isegi rõduga, aga tänu sellele oli ka hind krõbe – nii krõbe, et isegi alla kaubeldes oleks tõenäoliselt liiga kalliks jäänud.

Otsustasin eile hilisõhtul igaks juhuks ka KV lehele vaadata. siiani olin vaid city24-s surfanud, sest seal on parem otsingusüsteem (saab korraga valida ükskõik mitu linnaosa, KV otsing võimaldab kas tervet linna või ainult üht linnaosa) ja ma eeldasin, et need kuulutused on nagunii kõik enam-vähem samad.

Aga võta näpust. Kohe kõige värskemate kuulutuste hulgas torkas silma üks samal päeval lisatud täiesti omanäoline pakkumine.

Odavama otsa üürikorterid on enamasti lihtsalt koledad. Vastavalt väikesele hinnatõusule on terve hulk ilmetuid. Siis tulevad juba enam-vähem korralikud ja ilusad, aga need on sel juhul ka (liiga) kallid. Ja sisekujundus, isegi ilusatel korteritel, on alati nii igav, mittemidagiütlev. Isegi kui sellega on vaeva nähtud, siis pole mingit särtsu ega omapära, üritatakse meeldida võimalikult paljudele maitsetele.

Aga see korter, mille me leidsime, see oli hingega. Lisaks sellele, et tegu oli hea asukoha, normaalse hinna, värske remondi ja pakkumisega otse omanikult, oli sel täiesti oma stiil. Minimalistlik ja lihtsate vahenditega tehtud, aga lõpphea tulemusega. Palju ilusaid ja hästi kokku sobitatud värve, mõned osavalt siia-sinna lisatud detailid, mis andsid lõppmuljele vunki juurde. Vannituba, mis tavaliselt on jõletute plaatidega kaetud või täiesti valge ja steriilne, oli väga stiilne – heledates toonides, aga peeglitega huvitavaks tehtud. Köök, vanematele paneelikatele omaselt pisike, mahutas kõik vajaliku (sealhulgas väikese laua) ega jätnud seejuures muljet, et seal pole ruumi ringigi keerata.

Ühesõnaga me vaatasime ja imestasime ja vaimustusime. Ja arutasime, keda oma sõpradest seda täna vaatama saata.

Ja siis me avastasime, et tegu on Maideni ema korteriga :D Sellesamaga, millest Maiden meile nädal-paar tagasi rääkis (et ta ema hetkel remondib ning tahab siis uuesti välja üürida) ning mida ma mõtlesin Eestisse jõudes vaatama minna.

No ma ei oska muud öelda, kui et see ongi saatus. Sellepärast me ei saanudki seda väikest maja, mis meile hiljuti nii sümpaatne tundus. Sellepärast ma polnudki seni leidnud ühtki korterit, mille puhul poleks olnud ühtki olulise kaaluga AGA ning kohest tunnet, et see ongi meie.

Saime Maideniga veel eile õhtul üle räägitud ja ta lubas emale hommikul helistada. Saatsime omalt poolt meili ja jäime ootama.

Noh, nüüdseks on tagatis makstud ja asi kindel. Saan sisse kolida kohe, kui Eestisse jõuan :) Ja meil on olemas oma väike armas pesa ülikooli raamatukogu taga. Väiksem ehk, kui oleks tahtnud (veidi alla 40 ruudu), aga selle eest lõpmata ilus, vaikses rohelises kandis, piisavalt valge (päike paistab kaua sisse) ja üldse. Sünnitama saan ka jala minna, Toomele on vähem kui kilomeeter kõndida ;)

Mööblit on seal korteris vähe, aga see-eest on olemasolev ilus. Peame mõned asjad ise juurde muretsema, voodi ja pesumasina vist ja väikese pliidi, millel on praeahi, sest seal on ainult kaks auku ilma ahjuta. Aga see kõik on täiesti teostatav. Ei tekkinud korrakski kahtlust, et see koht nonde puuduvate asjade pärast kuidagi vähem meie kodu oleks.

Oh, ma olen nii lõpmata õnnelik ja rahul. Süda on kohe palju kergem, et elamise mure on lahendatud. Nüüd jõuan kindlasti kõik enne Maasika sündi sisse seada.

Taas kord sain tõestust sellele, et on vaja vaid piisavalt optimismi, süüdimatust ja usku, et kui asjad rahule jätta, siis loksuvad nad ise parimal kombel paika. See on juba ei tea mitmes uskumatu vedamine sel aastal.

Elu on ilus :)

EDIT: Sain nüüd kogu olemasoleva mööbli loetelu ka ja kindlasti on meil vaja pesumasinat, voodit, riidekappi, väikest praeahjuga pliiti, ilmselt ka mingit kummutilaadset asja, elutoa lauda… Ja veel nipet-näpet, eks siis koha peal vaatab. Kui keegi teab kedagi, kel on Tartu kandis sääraseid asju ära anda/müüa, siis antagu aga teada!

  10 Responses to “Leidsime kodu!”

 1. Tartus on oma freecycle list, kuhu saab tasuta asju pakkuda-küsida. See on igati väärt koht, kuhu tasub oma soovid kirja panna – ehk näkkab: http://groups.yahoo.com/group/tartufreecycle/

 2. Palju õnne kodu leidmise puhul!! :)
  Kui Tartus abi vaja, siis võta kindlasti ühendust!
  Muide, kui väikest pliiti vaja, siis meil on täitsa üleliigne olemas seoses enda viimaste kolimistega. Kasutatud vast julgelt 4-5 korda üldse kokku (praeahju). Kui huvi, siis räägib lähemalt.

 3. Meie ainus huvi on töötav ahi, kus saaks maitsvat sööki teha ja kooki küpsetada. Ja mis oleks võimalikult odav :D Ma eile surfisin netipoodides, leidsin paar varianti hinnaklassis 1000-1400 kr, ülejäänud olid juba kõvasti kallimad. Kvaliteedivahe kohta ei tea ööd ega mütsi.

  Aga kasutatud on iga kell parem kui uus, minu roheline südametunnistus ainult rõõmustab sellise võimaluse peale!

 4. :) jeeee! Ma siin loodan endamisi, et mul ka selle tööotsimisega asi ise paika loksub! ;)

 5. Korter tundub toeliselt armas :) Mina ise pole kunagi Tartus rohkem kui paar tundi veetnud, pean vist selle linna korralikumalt ule vaatama kui jargmine suvi Eestis olen.

 6. Ma loodan, et su roheline südametunnistus mõtleb mõnikord selle peale ka, et uue ja näiteks sada korda energiasäästlikuma kodumasina tootmis-, transpordi- ja muud uue asja soetamisega seotud mittejätkusuutlikud kulud pluss otseseks tööks tarbitav energiakulu on vahetevahel lõppkokkuvõttes väiksemad kui vana masina energiakulu selle ülejäänud tõenäolise kasutus- või eluea jooksul.

 7. Jah, usu või mitte, ma oskan ka selliste asjade peale mõelda. Vaevalt et Katsi ahi oluliselt energiakulukam on kui mõni kõige odavamatest poevariantidest – mingi 3-6k maksva asja jaoks pole meil nagunii raha, olgu südametunnistus nii roheline kui tahes.

  E-klassi energiasäästlikkusega kasutatud pesumasinat pole plaanis osta, ära üldse muretsegi. Mõned asjad on uuena kindlamad ;)

 8. minugi poolt palju õnne! tekitab muret, et tõesti usute, et kolmekesi alla 40 ruutmeetri peal hakkama saate?!? aga eks kõik inimesed on erinevad ja see oleneb ka su pisikese liikumiskiirusest ja energiakogusest :)
  tahaks siinkohal mainida, et mul peaks tartu ühes kauges ääres tuttavate tuttavate korteris üks riidekapp veel olema (kui sellega vahepeal midagi juhtunud ei ole). heledast puust, siuke kesmiselt suur kahe uksega – kui transpordi organiseerid kingin ära!

 9. No ma mõtlesin rohkem selles suunas, et kahekesi me mahuks ilusti ja palju see tilluke titt ruumi võtab. Alguses ta ju suurt ei liigu ka… Loodetavasti saame hakkama!

  Aga riidekappi tahaks küll, kui see veel alles on, see oleks super! Transpordi leiab, ma olen täiesti kindel.

 10. püüan uurida kapi seisu ja kättesaadavuse kohta! aga tite kohta: minu mõlemad hakkasid 4nda kuu paiku ringi roomama, st sellest hetkest uuri kodu kindlust (riiulid seinte külge kruvida, stepsliaugud kinni katta) aga päris neljakäpukil ringiliikumisest alates (mõned juba 5-6 kuuselt, mõned alles 10 kuuselt) on neil ruumi vaja. aga ega selleks saali vaja ei ole, vaata lihtsalt, et kogu kodu mööblit täis ei oleks :)

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.