Sep 292008
 

…seda küll ainult Londoni elanikele/külastajatele.

Teatavasti arvutab Oyster päeva raames automaatselt kõige odavama pileti ise välja ning lihtsalt pay as you go-d kasutades ei lähe kindlasti üle päevase bus passi/travel cardi hinna.

Aga kas te seda teadsite, et niiviisi pay as you go-d kasutades tuleb see päevane travel card vähemalt 50p odavam kui sedasama kaarti paberkujul ostes? Mina ei teadnud.

Võrdluseks (odavamad hinnad pay as you go-d, kallimad paberist travel cardi kasutades):
daily travel card, zones 1-2: peak time – £6.30/£6.80; off-peak time – £4.80/£5.30
daily travel card, zones 1-3: peak time – £8/£6.80; off-peak time – £5.40/£5.90

Sellest rääkimata, et paberist travel cardi on nii kuradi tüütu kogu aeg välja otsida ja august sisse toppida, Oysterit piiksutada on palju lihtsam.

Ainus jama on see, et paberist travel card kehtib oma tsoonides ka national raili kasutades, pay as you go-d nood jaamad pooltel kordadel aga väravate puudumise tõttu ei tunnista (see on küll peamiselt Lõuna-Londoni häda, kus ka mina paraku elan, põhjas on esimestes tsoonides väravad pea igal pool olemas). DLRi ja overgroundiga pole õnneks vahet, neil on Oysteri lugejad igal pool.

Ühesõnaga ärge jumala eest ostke paberist travel cardi, kui te sel päeval just National Railiga lõunas sõitma ei pea – see ei tasu ennast ära.

Sellised avastused siis nädal enne Londonist ära kolimist. Abiks ikka ;)

  2 Responses to “Huvitav avastus”

  1. Jah see avastus on sul jah ysna hiline. Oyster kaart ongi ju just oma mugavuste ja eeliste parast vaga populaarne ja vahemalt aasta ja rohkemgi on tanavad olnud reklaami tais kuidas seda kasutades tuleb reis odavam.
    Noh nyyd vahemalt tead kui peaksid kunagi hiljem Londonit uuesti kylastama :-)

  2. No ega mina olengi algusest peale ainult Oysterit kasutanud, paberist kaarti ostnud vaid korra-paar viimases hädas (näiteks Oysterit koju unustades, kui polnud enam aega tagasi minna) – nii et mina isiklikult pole mingit rahalist kahju kannatanud.

    Lihtsalt kõik on mulle väitnud, et päevane travel card peaks nii Oysteril kui paberkujul ühe hinnaga olema ning ma polnud kunagi varem asjasse süvenenud, hinnavahe pole ju ka nii suur. Ja ma tean üht tuttavat, kes terve esimene kuu ostis Londonis iga päev paberist travel cardi, ehkki Oyster oli tal olemas. Vat see on juba raiskamine. Ehk aitab mu postitus kellelgi sellist viga vältida ;)

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.