Feb 072009
 

Kus saaks nelja- kuni kuueliikmelise seltskonnaga päevakese mõnusalt aega veeta, kui seltskonnas on kolmekuune laps?

Saame teisipäeval Tallinnas õekesega kokku (mina, Mees, Plika, ema), kaks sõbrannat ühinevad ka mingitel hetkedel. Oleks vaja hommikul kümnest päeval kolmeni kuskil olla… Kus oleks piisavalt rahulik ja… Saaks mähkida ja… Süüa ilmselt… Ja et laps saaks vajadusel puhata ja magada (turvatoolis magab ta tegelikult suht igal pool, kui liiga kärarikas pole). Mingit sellist kohta. Või kohti.

Ema tahab marsruudi peensusteni ette planeerida – kuni selleni välja, kustkaudu sõita (liiklust ju ei tunne, teeremontide kohta peale Vabaka ei tea) ja millisest Statoilist tankida. Praegu on teada ainult nii palju, et hommikul kümneks läheme D-terminali ja kolme paiku tahaks hakata Tartu poole sõitma.

Aga mis vahepeal teha, selles polegi päris kindel. Viimati Tallinnas elamisest on üksjagu aega möödas ning – olgem ausad – ega ma siis ka väikelapsele sobivates paikades ei hänginud, pigem vältisin neid nagu tuld :D

Ühesõnaga hüva nõu oleks vaja.

EDIT: Mehele soovitati Relax Cafed. Kodulehe põhjal paistab väga mõnus olevat, päevapakkumiste hinnad on Tallinna kohta täiesti normaalsed ja vähemalt viimase nädala omad ajavad ka suu vett jooksma… Lastenurga ja söögitoolide olemasolu annab vist lootust, et kuskil ka mähkida saab. On kellelgi selle kohaga reaalseid kogemusi?

  7 Responses to “Küsimus tallinlastele”

 1. Soovitada võiks mõnda mängutuba, näiteks http://www.emalapsekeskus.ee/index.php?page=137. Aga sealkandis tasuline parkimine.

 2. Kui linna ei tunne, on targem kusagile suuremasse kaubanduskeskusesse minna, neis on nii söögikohad kui mähkimistoad, närviline ja kärarikas muidugi ka. Aga vähemalt tasuta parkimine.
  Ühes kohvikus pikalt hakkaks igav.
  Kasvõi samas D-terminali lähedal asub suur Norde centrum. Saab vähemalt tasuta parkida, vähemalt viimati sai, kui laevale läksin. Ja sealkandis on ka Statoil ning lihtne sõita, kui Pärnust tulla.
  Muidugi on Tallinn täis ilusaid huvitavaid kohti, aga auto ja beebiga on kesklinnas tülikas ja kallis liikuda.

 3. Tere ylle!
  Olen juba mõnda aega juurelnud, et kesse nii hoolega Tikri blogi kommenteerib ja klikkasin su nime peal. Kas sa ise oled vaadanud, mis aadressi sa enda omaks pannud oled? Jutu järgi sa ei kõla küll sedamoodi… :P

 4. Iiris, ära nori Ülle kallal :P Ta peab mingi (suvalise) aadressi ka kirjutama, et saaks nime normaalse inimese kombel nime lahtrisse kirjutada, mitte kommentaari lõppu – Blogger ei luba hetkel miskipärast ilma aadressita kommenteerida.

  Ma ise õpetasin oma kommenteerijaid suvaliste tähekombinatsioonidega suvalisi aadresse kirjutama!

 5. Haa, ma isegi ei mõelnud selle peale, nüüd on naljakas küll, aga ma arvan, et jätkan samamoodi.
  Mul endal blogi pole ja kedagi teist ma kommenteerinud/lugenud ka peaaegu kunagi pole. Kui plika oli veel Maasikas, siis juhuslikult sattusin ühele sissekandele ja sellest saadik seda päevikut periooditi jälgin ja kipun targutama. Ise muidugi arvan, et sellest võiks mõnel juhul ka kasu olla, aga kui nüüd oma noorusest mäletan, siis ise ma küll kedagi teist kuulda ei võtnud. Kõik sai ikka omaenda tarkusest sai tehtud… Ja tagantjärele ei ole midagi ka kahetseda. Oma vaistude järgi tuleks elada, kõrvaltvaataja ei tea kunagi kõike ja võib alati tahtmatult hoopis valesid nõuandeid jagada.
  Mis nüüd Tallinnasse tulekusse puutub, siis väga täpselt jälgige seda parkimist tasulises tsoonis, majanduskriisi tingimustes töötavad parkimiskontrollid ja autode äravedajad väga tõhusalt, auto kättesaamiseks võib pärast väga palju aega minna. Mu tuttav viis ema laevale ja jättis auto minutiks D-terminali juurde, muidugi jõuti see kohe minema viia.

 6. kusjuures meenub Caritase perekeskus Erika 7a, kus on suur (või isegi 2) mängutuba, kus suures mängutoas lebotamisnurk ja kööginurk, kus võib ise endale kaasavõetud kohvi, teed teha, lapse toitu soojendada jne. hästi palju puust ja pehmeid mänguasju, indiaani istekiik, hiiglaslik nukumaja jne. see mängutuba on tasuta, vähemalt eelmine aasta veel oli. ja parkimine samuti tasuta.
  samuti D terminalist ülilihtne tulla: kogu aeg otse mööda põhja pst, soo ja tööstuse tänavat, kus pöörate tööstuse tn-lt vasakule erika tn-le. samas kui seal olemisest ära tüdinete, on terminali tagasi või balti jaama juurde sõita 10 min, kus saab samuti parkida, kui tahate vanalinna vms. minna.

 7. Ülle, minul on igal juhul väga hea meel, et sa kommenteerid ja mulle väga meeldib, kui nõu antakse – see on üks blogipidamise plussidest, tekitada arutelu erinevate inimestega, kellel on kõigil oma arvamus. Eks ma siis ise tean, kas võtan nõu kuulda või ei :)

  Kommentaarid on toredad!

  Mis puutub mängutubadesse, siis ma pole kindel, kui kohane on minna sinna kolmekuuse lapsega, kes ju veel ringi ei rooma ega huvitu mänguasjadest rohkem, kui kõrinatest oma turvatooli küljes… Lisaks 4-6 täiskasvanut, kes tahavad omavahel suhelda ja kohvitada.

  Tundub kuidagi loogilisem otsida kohvik, mis oleks suurem ja rahulikum, sest täiskasvanud on tugevas ülekaalus ja laps võib olla igas kohas, kus teda mähkida-tissitada saab, kuniks lambad on turvatooli küljes ja täiskasvanud temaga ka suhtlevad :)

  Või ma eksin? Mängunurgal näeksin 9-kuuse puhul rohkem mõtet, aga isegi siis jääks küsimus, kas üks laps vs kuus täiskasvanut oleks sinna ikka kohane seltskond, eriti kui neil on vaja kuskil 4-5 tundi veeta – eriti kohatu oleks mu meelest eelkõige lastele mõeldud tasuta teenuse ära kasutamine, meil pole ju kuut last kaasas :)

  Ma muidugi ei tea isegi seda, kuidas mängutoas viibimise eest üldiselt tasutakse (kas minutite ja laste arvu pealt või on mingi kindel raha, kas täiskasvanute eest peaks lisaks maksma vms).

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.