Feb 242009
 

Kuna Google Chrome teeb endale igal pool kõva promo, mõtlesin selle huvi pärast korra ära proovida.

Kõigepealt vihastasin, kui ta mulle allalaadimisel vaikimisi eesti keele pani, selle muutmine oli esimene asi, mida tegin – ma lihtsalt EI MÕISTA arvutit eesti keeles, ongi kõik. St pika pusimise ja mõtlemise peale, mida iga väljend inglise keeles tähendada võiks, saan hakkama küll, aga milleks ennast vaevata?

Pärast keele muutmist viitsisin täpselt nii palju teha kui ühel vahelehel Google Readeri avada. Isegi sisse logida ei viitsinud – kõrini sai. Tundus Firefoxist liiga erinev ja kuna mul pole sellele midagi ette heita, ei näe mingit mõtet ennast muule ümber harjutada.

Aga see oli nunnu, et kui ma uninstalli tegin, siis küsiti: Are you sure you want to uninstall Google Chrome? Is it something we said?

Selle lõpus oleks pidanud veel :( olema, see oleks olnud nagu kirss tordil :P

Ühest asjast ma aru ei saa – miks kuradi pärast avanes tagasisideküsimustik pärast uninstalli IE-s, kui mu default browser on FF? Müstika.

Noh, mis seal ikka. Andsin neile lahkesti kõik tagasiside, mis siiagi kirjutasin. Mitte et ma usuks, et kellelgi sellest mingit reaalset kasu oleks, ma lihtsalt olen selline lahke.

Üldiselt armastan oma ustavat tulirebast :)

  9 Responses to “Harjumuse ori”

 1. Ma olen oktoobist saadik võimaluse korral Chrome’i igal pool kasutanud, aga kahjuks pole teda veel ikka Linuxi jaoks välja lastud, mistõttu nüüd – töötades kodus – on mul raske teda tarvitada. Kuid – minu arvates on ta kiire, lihtne ja hoiab kokku seda kallist kuvari kinnisvara – piksleid. Pole raisatud ruumi menüüdele, tiitelriba on pisem kui tavalistel akendel, tabid on hästi organiseeritud. Kui nüüd reklaamiblokkimine (laiemalt pluginad/extensionid) ja Linuxi toetus ka tulevad, siis kolin lõplikult ära.

 2. proovisin ka huvi pärast chrome’i. transportisin juba kõik tabid firefoxist üle ja seadsin ennast hästi mõnusalt sisse; sai igasugu foorumitest lisavõimaluste ja asjade kohta uuritud… ja siis mõtlesin et viimase asjana muudaks siis värvilahenduse ka ära – see helesinine asi väga häiris seal üleval ääres. downloadisin vähemalt 5 erinevast kohast neid värvilahendusi ja tegin kõik täpselt nii nagu õpetuses kirjas – aga ikka ei hakanud tööle. mõtlesin siis et ehk olen ise veits blond ja lasin mehel ka asja üle vaadata, aga tema jõudis täpselt samamoodi dead-end’i, nagu minagi.
  ja siis uninstallisin chrome’i ja kasutan rõõmsalt FF’i edasi. :)

  blogi kohta aga ainult parimad sõnad. olen u pool aastat seda ikka regulaarselt lugemas käinud, siiamaani veel kommenteerimiseni pole jõudnud. jõudu ja edu teie armsale perekonnale! :)

 3. Kusjuures selleni ma eile öösel unise peaga ei jõudnudki – askeetlik välimus tähendab kiiremat arvutit :) Peaksin seda ometigi väga hästi teadma ja ihaldama, kuna jooksutan septembrist saati 1GB peal Vistat (liitke sinna veel Photoshop ja saate tulemuseks iga arvutikasutaja õudusunenäo).

  Kuna viitsisin eile lõpuks kaks minutit googeldada ja nentida, et mu säästuläpakat peaks olema eduliselt võimalik XP-le downgrade‘ida, saab asja vast varsti paremaks. Ja kui nüüd veel nii kaugele jõuaks, et arvuti päriselt lahti kakuks ja vaataks, kas seal äkki ikkagi on mõni vaba mälupesa, selle asemel, et kuskil foorumis kellegi kirjutatut uskuda, kes oli seda teinud ja ei leidnud…

  Siis jääks veel ainult ülimalt tüütu probleem, et wifi vastuvõtja on enam kui s*tt. Aga selle parandamiseks peaks ju ka mingi USB jubina leidma.

  Mis Chrome’i puutub, siis peaksin vist sellele veel ühe võimaluse andma – AGA! Ka mina olen naine, tüüpiline naine. Ja kuniks ma seda sinist jõletist muuta ei saa (nagu Gita kirjutatu tundub kinnitavat), seniks ma seda ei kasuta. Ei taha iga päev tundide kaupa koledat asja vahtida ega ka sellega ära harjuda :P

 4. oi, mulle küll chrome väga meeldib. kiire, lihtne, väike. ma kunagi isegi blogisin sellest. mulle eimeeldi paraku see, et chrome ei toeta id-kaardi lugejat. nii et kasutan kuidagi läbisegi GC ja FF.
  ja kui chrome’iga ära harjud, tundub FF no niiiiiiiiiiiiiiii kohmakas, ausalt!

 5. Ee… millist sinist jõletist? Põrnitsen oma Chrome’i ylemist serva ja no ei näe. :(

  Aga kui Vistat kuhugi grade’ima hakata, siis ma ise mõtleks pigem Linuxi peale. Mis sest, et ma ise temaga veel hästi läbi ei saa, see on rohkem mu enda viga. :)

 6. No see sinine riba on ilgelt kole! :P

  Aga ei taha ma Linuxit (ega ka näiteks Macbooki) – liiga palju ümber õppimist. Olen XP-ga liialt harjunud ja muidu mugav. Mis siis, et Microsoft kui selline imeb täiega ;)

 7. Kas Sa mõtled seda, mis on praktiliselt hall ja minul nuppude taga peidus? Ja mis käib Ctrl-B-ga peitu?

  Sellest ylalpool näen ma ainult aadressiriba ja sakke. :(

 8. Ei ole see hall riba, ctrl-b tegi midagi muud. Kõige üleval tabide taga on sinine riba :P

  Aga sellest ei saa me näiteks aru, kuidas bookmark toolbari saaks always on top panna – hetkel on brauserit avades olemas, aga kaob kohe, kui mõni leht lahti teha…

 9. Klõpsi bookmargibari peal parema klahviga ja pane menyys õigesse kohta linnuke.

  Nojah, minul on alati probleem sellega, et ykski brauser ei taha 400+ avatud tabiga hästi töötada. Ma ei saa aru, miks. Aga sinist riba ma igatahes ei näe.

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.