Apr 152009
 

Mäletate, ma tegin hiljuti mingit hirmpõhjalikku jalajälje testi ja sain hirmsuure vastuse? No ma täna tegin prooviks üht teist, eestimaist (koolitusel räägiti sellest ka, nüüd leidsin Muti blogist).

Jah, ma pean tunnistama, et panin osa vastuseid umbropsu, sest ei mäleta näiteks eriti vee tarbimist ja eelmises kohas oli meil nagunii ainult külm vesi, mida boiler soojendas. Ma panin möödunud kuu elektrikulu kuu keskmiseks, ehkki ei tea, kas see reaalselt ka on (kütame sellega ju vahel külmemal ajal ja vannitoa põrandaküte on ka). Transpordikilomeetritega olin taaskord hädas, aga nädala peale arvutades tulid ilmselt väiksemad tulemused kui tolles teises testis aasta peale :P Riideid pole ma viimasel ajal lihtsalt üldse ostnud, alkoholi tänu imetamisele ka eriti ei joo. Toidu päritolu hindamisega olid ka suured küsimärgid… Jne jne jne.

Igal juhul tuli minu vastuseks selle testiga ainult 1,64 :P

Mul tekkis tegelikult küsimus – kuidas ma peaksin vastama sooja ja külma vee puhul, kui nii eelmises kui selles korteris maksame vaid külma vee eest ja seda soojendab boiler? Praegu jagasin külma vee numbri suvaliselt kaheks ja panin osa sellest sooja alla, aga elektri tarbimise pean ju nagunii kirja panema, boiler ehk sooja vee tekitaja läheb sinna alla… Kas ma oleksin siis pidanud ikkagi kõik vee külma alla kirjutama ja sooja alla 0 panema? Ei tea, mispidi nad seda mõtlevad.

Nojah, see selleks. Igal juhul mõtlesin hakata prooviks kirja panema, kui palju ma reaalselt millise transpordivahendiga sõidan (ja kui autoga, siis kui palju inimesi autos on). Tahaks isegi teada.

Üldiselt meeldis see eestikeelne test mulle rohkem – oli kuidagi arusaadavam. Ilmselt sellepärast, et see on vist tehtudki konkreetselt ainult Eestile ja Eesti olusid arvestades, mitte üldine kogu maailmale, kus Eestile pannakse kaks maakera otsa ainult selle eest, et me kasutame põlevkivi? S*tt lugu küll, et kasutame, aga rangelt võttes ei peaks see  minu jalajäljes kajastuma… Minu meelest.

Ah, ei tea. keeruline teema. Need kalkulaatorid annavad nagunii igaüks ise tulemuse :)

  7 Responses to “Huvitav”

 1. kle, kas sa selle ökoteemaga juba üle ei pinguta? Madis ütles, et tal üks läks peale sünnitust samasuguseks – ökoinimeseks. Pööras ära või nii :)

 2. Natuke kummaline, kui ärapööramiseks nimetatakse elustiili, mis tegelikult peaks iga inimese jaoks loomulik olema.

 3. Kui sa hoolega järele mõtled, siis see teema oli mulle südamelähedane juba enne sünnitust. Tõenäoliselt juba enne rasedaks jäämist.

  Ma praegu lihtsalt käin koolitusel ja mõtlen tänu sellele aktiivselt kaasa. Teste ja statistikat teha on mulle ka alati meeldinud.

  Et noh – ei pinguta. Koolitus saab neljapäeval läbi ja siis pole sel teemal enam nagunii suuremat jahumist. Loodetavasti ma elan ise ikka natukene rohelisemalt edasi kui enne :)

 4. kui aus olla, siis ei tule hetkel meelde.
  aga noh, igaühel oma elustiil… täpselt ;) Millegipärast kaasneb mitmel inimesel see ökostiil just koos rasedusega. Huvitav kas ma olen tulevikus ka selline? Arvan, et mitte :)

 5. See on ju loomulik, et rasedusega kaasneb. Siis on aega järele mõelda ning vanemad üldiselt tahavad oma lastele parimat, sh. võimalust kasvada keemiavabas keskkonnas terveks ja tugevaks. Ja seda juba sel ajal, kui nad veel lootena kõhus on, sest kõik, mida ema sel ajal sööb ja sisse hingab, mõjutab ju lapse arengut.

  Ja ikkagi peaks minu meelest öko olema norm, mitte väärastumus, milleks seda praegu peetakse.

 6. Seal testis oli ju vee juures kirjas, et sooja vee hulk märkida ainult siis, kui seda konkreetselt veemõõtja pealt kontrollida saad, muidu pane kõik vesi külma vee alla.

  Ja nädala kilomeetrite arvutamisel jagasin mina pikemad sõidud (tln-trt-tln) neljaks, igale kuu nädalale jupp ühest sõidust.

 7. […] ma sellele kõigele üldse mõtlema hakkasin? Esiteks avaldas Kaidi hiljuti selle postituse all arvamust, et paljud inimesed (sh mina) keeravad rasedaks jäädes ära ja hakkavad […]

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.