May 022009
 

Sihuke lugu, et Plika on umbes kolm nädalat nohus olnud. Eelmise kahe nohukogemuse põhjal ei võtnud alguses midagi ette – eeldasin, et läheb ise ära. Novat, seekord ei läinud. Silmapõletik tuli ka nohuga umbes samal ajal, võib-olla veidi hiljem – puhastasime kummeliteega, aga jällegi ei aidanud.

Selle nädala alguses, kui nohule ja silmapõletikule veel rögisev köha lisandus, torkas mul lõpuks pähe, et järgmisel nädalal on ees poole aasta läbivaatus, sealhulgas kaks vaktsineerimist. Helistasin kolmapäeval arstile ja sain kohe aja ka. Käisime ära – kuulati, vaadati kurku, võeti vereproov… Kops oli korras, veri ka (st põletikku polnud), kurk natuke punane.

Arst ütles, et pole viga midagi, võib vaktsineerida küll. Kiitis heaks Rhinomeri ninapumba ja Humeri, mis mul juba olemas olid, soovitas silmatilku ja kõik.

Ema arvab samas, et last ei tohiks kindlasti vaktsineerida, olgu tegemist kasvõi ainult nohuga. Ma ise kaldun vist ka pigem nii arvama. Kaks tükki korraga pealegi, põhimõtteliselt kuus – viisikvaktsiin ja B-hepatiit.

Et kui need vaktsineerimised seniks edasi lükata, kuni laps terveks saab, siis see ei keera ju vaktsiinide toimet kihva? Ma ei tea sest teemast nii põhjalikult… Oh jah.

Aga muidu on laps kogu aeg rõõmus nagu noor nirk – ei palavikku ega tavalisest rohkem jorinat. Sellepärast ma alguses ei muretsenudki üldse. Oh neid petlikke kevadilmu.

  7 Responses to “Nohu ja vaktsineerimine?”

  1. kylmetushaigustega vöid julgelt vaktsineerida, kuid vaid siis, kui palavikku ei ole.

  2. mina olen koik vaktsineerimised graafikust hiljemaks jatnud. Mitmes tal see on? Siin UKs 6 kuuseid ei vaktsineerita, 13 kuud on meil jargmised sustid. Lihtsalt info :)

  3. Ära nohus last vaktsineeri, mitte midagi hullu ei juhtu, kui nädal paar seda edasi lükkad.

  4. mõnede vaktsineerimiste puhul öeldakse väga selgelt, et järgmine peab olema 4-6 nädalat hiljem. sellisest ajast peab siis kinni hoidma. muidu ikka natuke tohib nihutada, aga ma igaks juhuks ütlen, et kui pisikeste laste puhul iga nohu pärast midagi ära jätta võidki koju jääda nelja seina vahele ja kõik tegemata/elamata jätta.

    ps. siinmail hakatakse ka 6kuuselt pihta vaktsineerimistega.

  5. Mõlemal tuleb kolmas süst seekord. On seal mingit vahet?

  6. Meil perearst nohust last ei vaktsineerinud. Samas, kui natuke nohuse poisiga operatsioonile läksime, siis kirurg mõtles tibake aega ja otsustas oppi siiski mitte edasi lükata. Võta siis kinni…

  7. me käisime 4,5 kuu ülevaatusel ja selle sisse pidi jääma ka mingi vaktsiin. teatasin kohe uksel, et laps on nohus ja seda kuulis juba õde teise kabinetti ära… “ja ma kuulsin, et täna süsti ei tule” ehk siis kuulis, et meil on nohu. paluti 2 nädala pärast uuesti tulla või kui nohu möödas.

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.