Oct 312010
 

Pesumasin on voodi kõrval teine asi, mis kolides kohe osta tuleb. Üritan siis nüüd võimalikult head varianti leida.

Mulle meeldib üle kõige pesu õues nööril kuivatada – mõnus värske lõhn, mmm. Meie kliima on aga paraku selline nagu ta on. Uues kodus on õnneks ruumi küllalt, pesurestile koha leidmine pole probleem. Nööril/restil kuivatades kipub pesu aga jäigaks kuivama, see mulle ei meeldi.

Pesupehmendit ma ei kasuta. Äädikat võiksin pmst proovida, aga kardetavasti jääb selle lõhn ikkagi mingil määral tunda ja seda ma jälestan. Magnetpalli, mis peaks katlakivi teket takistama, kasutan küll, aga ei saaks öelda, et see pesu oluliselt pehmemaks teeks. Lisaks ei viitsi ma pesu absoluutselt triikida – ma praktiliselt ei teegi seda, üritan kortsuvaid riided mitte osta. Triikraud satub minu kätte ehk korra paari kuu jooksul :P

Omal ajal lugesin igasugu väljamaa lehtedelt riidemähkmenduse kohta ning mitmel pool jäi silma soovitus, et kui mähkmed nööril jäigaks kuivavad, tuleks need hiljem viieks minutiks kuivatisse visata ja ongi jälle pehmed – loogika ütleb, et see nipp võiks töötada mitte ainult mähkmete, vaid ka muu pesu puhul. Ühtlasi tean, et kuivati kasutamine vähendab pesu kortsumist – seda muidugi täistsükli puhul, aga äkki aitaks too viieminutiline “pehmenduskuivatus” kah veidike kortsude vastu?

Ühesõnaga üritan selgusele jõuda, kas oleks mõttekas osta kuivatiga pesumasin. Olen palju igasugu foorumites kolanud ja tean, et kui kuivati on pesukuivatamiseks ainus variant, siis ikka eraldi – on tunduvalt efektiivsem. Aga minu viie minuti kuivatuseks ei hakka ju eraldi masinat ostma.

Ma ei tea, on sel üldse mõtet… Olen ju siiani niisama hakkama saanud, saaksin ka edaspidi. samas, kui viie minuti kuivati kasutamise tulemuseks oleks tõesti pehmemad ja veidi vähem kortsunud riided, siis oleks see väike lisakulu (nii esialgses masina kui edaspidises elektri hinnas) minu meelest end igati ära tasunud.

Aa, see küsimus tekkis muidugi ka, et kui ma oma õues kuivatatud pesu kuivatisse torkan, kas sellest mõnusast värskest lõhnast siis pärast viit minutit veel üldse midagi alles on?

Vee- ja elektrikulu koha pealt tundub, et uuemad kuivatiga masinad enam küll poole kulukamad pole, paistavad tavalistega üsna samade näitajatega olevat. Võrdlesin Euronicsi lehel kolme mudelit, mis neil saada on – üks oli hirmkallis (ei saanudki aru, miks), teised kaks ühe hinnaga, üks neist võttis normaalsest poole rohkem vett, teine oli Electroluxi Calima sarjast, mida reklaamtekstid küll igati kiidavad, aga millel on kuivatuseks hoopis plaat, kuhu peale korraga ainult paar asja panna saab – minu viie minuti kuivatuseks oleks trummel igal juhul efektiivsem. Mujalt leidsin mingi Brandti, mis tundus täitsa okei olevat, kindlasti leiaks midagi veel…

Aga kas on mõtet? Ei suuda otsustada.

Läheme vist täna mõnest poest läbi ja vaatame, kas müüjad oskavad ehk midagi tarka öelda. Ja kõik teie kogemused ning arvamused on teretulnud!

  16 Responses to “Kuivatiga pesumasin?”

 1. 1) äädika lõhn ei jää pesule juurde, kui lisada äädikale paar tilka aroomiõli (lavendel nt vms). kui pesu välja kuivama viid, siis tuuldub ka äädikas kenasti välja
  2) pesukuivatist läbi lastud nööril kuivatatud riided enam tõesti ei lõhna värskelt. samas kui pesu nööril kuivab, siis see kuivab ju ka sirgu?
  3) mähkmeid pese kõrgema temperatuuriga, jäävad pehmemad.
  4) masinate kohta ei oska midagi rääkida.

 2. Nii palju kui mina asjast aru saanud olen ja oma riideid vaadanud, siis suurt osa neist ei tohi üldse pesukuivatis kuivatada. Meil on ka kodus üks kunagi suure hurraaga ostetud pesukuivatusmasin ja nüüd ei kasuta me seda peaaegu üldse, sest selliseid riideid ei ole eriti, mida seal kuivatada võiks (:

 3. Ma olen üsna kindel, et viis minutit ei teeks ühelegi riidele miskit häda :P Aga üldiselt kaldun ise ka selle poole, et pole ikka vaja, vaatan juba tavalisi :)

 4. Viis minutit peale ÕUES kuivatamist tundub mõttetu, õues nagunii ju jäävad asjad vähemalt tuulega kuivades pehmemad? Pärast toas kuivatamist aga ehk isegi oleks point. Pean järgmise masinatäiega järgi proovima. Kas just neid asju, mida sildi järgi ei tohi kuivatisse panna, tasub kasvõi 5 minutiks masinasse panna, ei kujuta ette, sest ma ei tea kui kiiresti kuivatamisel temperatuur tõuseb.

  Mul on kuivatiga pesumasin. Ca 15 aastat vana, väga tubli siiamaani. Peaaegu asendamatu sulejopede jms kuivatamisel.

  See kuivatuslaud aga on selline leigeksminev tasapind kus võid kuivatada nt kampsunit vms Nii et tal on pisut teine otstarve kui trummelkuivatil.

 5. mul tekkis tegelt endal küsimus, et kui palju seda äädikat üldse panema peaks ja kuhukohta? kas sama palju kui nt loputusvahendit ja kas sellesse lahtrisse või hoopis valada otse pesule vms :)

 6. asi, mis on loodud kõigeks, ei kõlba tegelikult millekski – näiteks hobueesel pole ei hobune, ega eesel, eksole.
  seega kuivatiga pesumasinat ma ei ostaks.
  omal on kuivati olemas ja sügisel-talvel + vihmasel suvel on ikka väga mõnus.

 7. Kuivati mõte (lisaväärtus) on minu seisukohalt see, et ta eemaldab pesult ka tolmu/karvad jne. Seda koguneb sinna päris palju, kui sa just igapäev ei klopi oma voodipesu näiteks. ja seda tolmu on rohkem kui sa arvata oskad!!! KUIVATI/PESUMASIN kõik yhes seda funktsiooni ei oma. tolm jääb sisse!
  Elukaaslane töötab euronicsis, sellepärast tean..

 8. Bioneeri e-õppest:

  Titeriiete värskendamiseks lisage viimase loputustsükli ajaks pesumasina loputusvahendi lahtrisse tassitäis äädikat. See lagundab riietelt kusihappe- ja seebijäägid, jättes need pehmeks ja värskeks. Võite samamoodi elustada ka kulunud kangaid ja eemaldada põlledelt ning köögirätikutelt halbasid lõhnasid.

  Ma eeldan, et seesama kogus sobib siis igasugu riietele. Ise olen hakanud peamiselt pesupalli kasutama, millel pole tegelikult üldse loputust vaja, ei tea, millal seal siis äädika lisama peaks, kohe või…

 9. äädikas loputusvahendi lahtrisse jah. mina küll tassitäit ei pane, pool tassi on absoluutne maksimum. ja lavendliõli ka natuke sisse.

 10. Mul on olnud kuivatiga pesumasin, ostetud aastal 1997/98 ja firmaks Indesit. Meil oli väga väike kesklinna korter ja pesu kuivatada ei olnud kusagil. Igati truu ja tubli kaaslane, pesi korralikult ja kuivatas ka korralikult, kuivatusaega sai ka reguleerida, kui ei olnud esimese hooga kuivaks läinud…sai juurde lisada, lisaks oli ta asendamatu ka sügis-kevadisel perioodil, kus märjad riided sai sisse visatud ja kuivatatud. Tegemist oli sellise väiksemale perele (2 inimest) sobiva masinaga, mille 2 aastat tagasi siis suurema (seekord ilma kuivatita) vastu välja vahetasime. Mis teha pere on suurem ja enam otsest vajadust kuivati osas ei ole – kuigi vahel tahaks, et kuivati majas oleks.
  Hetkel ei tea, millised masinad pakkuda on, seetõttu ei oska soovitada, mida valida. Aga enda kogemus näitas, et kuivatiga masin on hää!

 11. Meil see 15aastane masin samuti Indesit ja on just see pesumasin+pesukuivati variant. Siiamaani töötab väga korralikult. Kui kuivatit ainult vahetevahel kasutada ja mitte iga pesukorraga, siis on see kaks ühes minu meelest täiesti piisav ja minu jaoks ka hädavajalik. Sulejopedega näeks muidu hullu vaeva, samuti kui laps on unustanud taas õigel ajal oma järgmiseks päevaks vajalikud asjad pessu tuua, siis kuivati päästab ikka tõeliselt :)

 12. Ise kasutan viimased kolm aastat Aristoni kaks ühes masinat. Väga rahul! Kui vähegi võimalik, kuivatan niisama, aga teatud olukordades on ikka täiesti asendamatu kaaslane väikese vannitoaga linnakorteris elades.

 13. Meil on ka Indesit kaks ühes masin linnakorteris, meeltesegaduses ostetud umbes 12 aastat tagasi, kestab hästi. Asendamatu kütteperioodi välisel ajal, mil kivimaja on ikka suht niiske. Triikimise vältimiseks ma väga ei raatsi sest mu meelest võtab ikka korralikult elektrit. Panen parem sirgemalt kuivama.
  Ma ostaks kindlasti jälle sellise sest eraldi kuivatiks ei näe põhjust, ruumi ja öko ka muidugi pole. Ma lihtsalt leian, et kahe lapse ja muu tohkendamise juures lausa peab endale muretsema elu lihtsustavad masinad, mis siis, et tegelikult olen laisk ja ei viitsi triikida.

 14. ma kaks ühes masina kohta ei tea miskit öelda, aga mina kuivatan kuivatis ka neid riideid, mida sinna sildi järgi panna ei tohiks. kasutan lihtsalt õrna programmi. miskit pole juhtunud.

 15. Ahjaa, selline asi tuli kah veel meelde eelmise kommentaarija juttu lugedes, et triikimise vältimiseks olen juba aastaid pesu masinast välja võttes mitte kohe kuivama pannud vaid asjad kõigepealt sirgeks raputanud ja siis sirgele pinnale kokkulapatuna 10 minutiks seisma jätnud. Noh, mitte päris nii nagu riideid kappi pannes, aga ikka väga sirgelt. Linadel kõik ääred ja õmblused sirgeks, särkidel kraed-mansetid-nööbiliistud-allääred, teksadel kõik taskud ja lukuliistud sirgeks, küljeõmblused venitan samuti sirgeks, enne kui riide kokku lappan. Ja mõni raskem mittekortsuv asi hunnikule otsa, vannilina või kampsun vms. Kui ka kuivama panna nii, et võimalikult sirgelt ripuks, siis enamus asju ei vajagi pärast triikimist. Aga seda teevad vist kõik inimesed nagunii juba. Või noh, kõik naised vähemalt.

 16. ruig, eelmine komm, just, naised! ma mehele pean alati (või noh, need kaks korda) rõhutama, et sirgelt kuivama, mina EI triigi!

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.