Nov 012010
 

Nagu näha, siis muust ma siin enam ei kirjutagi, küsin aina nõu :P

Kas on olemas mõni LIHTNE ja tasuta programm, kuhu saaks joonistada korteri plaani? Praegune plaan on paberil ning sellesama kõige esimese plaani peale on tehtud ka kõik muutused, kuidas maja aastate jooksul ümber ehitatud on. Ühesõnaga võrdlemisi segane ja halb plaan on, tahaks teha uue ja puhta. Võiks muidugi paberile ka joonistada, aga arvutis oleks parem.

Ma miski hetk mingit varianti proovisin, aga ei saanud tuhkagi aru. Viimati katsetasin Room Arrangerit, aga krt, see oli ka segane. Ilmselt olen lihtsalt mina loll :P Üritasin isegi helpi lugeda ja puha, IKKA ei saanud targemaks.

Ja kas mõni neist progedest ka pärast esimest kuud tasuta on?

Praegu tundub igatahes ainus võimalus paber ja pliiats kätte võtta… Enne seda kõike nagunii korralikult teha ei saa, kui sees elame, mõõdud on praeguse plaani peal ka kohati vigased ja puudulikud.

  10 Responses to “Hea programm korteri plaani tegemiseks?”

 1. Proovi SketchUp'i. See pole küll päris ruumiplaanide tegemiseks, aga kui viitsimist on, siis saab ka seal kenasti neid teha. Ja käsklusi ja koode on vähem, seega lihtsam hallata.

 2. meie oleme ka juba aasta aega google sketchup's oma uue kodu tubades mööblit paigutanud :)

 3. me kasutasime vist autocad-i, igatahes dwg-formaadis faile tegi. T-mon tiris kuskilt miski paar kuud tasuta versiooni ja puha. väga mugav oli.

 4. Ma ka soovitan Google SketchUp'i. Tasuta.

 5. SketchUp. Aga minu arust trügib see tasuliseks. Kunagi oli päris tasuta, enam ma ei tea.

  Aga hea lihtne ja mugav on küll.

 6. Chief Architect
  Tasuta kui torrentist tõmmad.
  Ise tegin sellega oma korteri plaanid. Vinge selle poolest et kaasas on metsik lasu, kappe, sitapotte, pesumasinaid, k88gim88blit ja muud kraami. Saad kohe m88bli paigutust ka teha.
  Ja renderab 3D vaateid iga nurga alt, saad kohe n2ha "kuidas see elus v2lja n2eb"

 7. SketchUp ära proovitud, minu meelest vägagi ruumiplaanide jaoks, ka 3D ja mööbel täitsa olemas. Lisaks korralikud tutorialid. Veendusin küll, et enne sisse kolimist ja mõõdulindiga üle käimist ei saa suurt midagi teha, aga tänu õpetustele sain alguse siiski tehtud, see on juba oluline samm :D

  Eks paari nädala pärast pusin õpetustes näpuga järge ajades edasi :)

 8. ma trügin nüüd täitsa valesse teemasse ja täitsa muu küsimusega :D .

  ma tahtsin potitamise kohta küsida :D . kui ma õigesti mäletan, siis su plika polnud ka nõus potil istuma. mismoodi te ta nõusse saite?
  ma lubasin endale, et hakkan oma poissi ka nüüd potile panema jälle. aga ta on nõus seal istuma ainult u 1 sekund. jõuga kinni ka nagu ei tahaks hoida.
  ehk siis mismoodi teie sellest n-ö koera sabast üle saite ja plika potile istuma saite?

 9. Mul tuli meelde, kuidas sa minu Pärnu tuba mõõdulindiga mõõtsid ja siis paberi peale joonistasid… Oh sind psühhopaati. :D

 10. Pirtsu, pean häbiga tunnistama, et ma väga täpselt ei mäletagi.

  Alguses tundus, et tema pisikese pepu jaoks on kõik potid liiga suured ja ta sellepärast ei taha seal istuda. Kui ta oli juba aastaseks saanud, siis mingi hetk oli nõus istuma ja mingi hetk hiljem saime aeg-ajalt ka juba tulemuse :)

  Ja siis ma täpselt ei mäleta, kas tuli jälle streik ja ta mingi aeg üldse ei istunudki või kohe see periood, kus istus, aga hoidis kinni, kuni enam ei jõudnud ja siis lasi mähkmesse või põrandale.

  Suvel Pärnus istus ka meelsasti, aga pott jäi alati tühjaks, ainult tänu minu ema kannatlikkusele jõudsime tulemuseni – ta viitsis plikat potil hoida, rääkis ja mängis temaga, kallas vett ühest klaasist teise, aeg-ajalt sai pärast tunniajast proovimist ka midagi kätte.

  Ja ühel õhtul hakkas lihtsalt korralikult käima. Omal algatusel, täiesti iseenesest. võta siis kinni…

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.