Feb 232011
 

Paar päeva tagasi kuulsin elutoa sektsiooni tagant krabinat. Täna jälle. Ja nüüd õhtul on Abikaasa kaks korda näinud, kuidas hiir üle köögi jookseb. Olevat sihuke suuremat sorti isend.

Kes kassi laenaks? :P

Ma armastan loomi ja hiired on nunnud, aga oma elamist nendega küll jagada ei taha. Samas mürk on mulle vastumeelne ja loomale haiget tegemine ka. Mis variandid siis üldse on?

Emal on kodus juba aastaid sihuke toru moodi lõks, kuhu hiir sisse jookseb ning mis siis kinni läheb. Ei vigasta, saab hiljem välja viia ja lahti lasta. Samas sealt väidetavalt olevat vahepeal ära ka põgenenud… Ja no kui liiga lähedale lahti lasta, tuleks ilmselt tagasi?

Ma kohe ei teagi. Ehk oleks kassi laenamine tõesti kõige asjakohasem. Kui muidugi leiaks kellegi, kes on nõus laenama ja kui kass selle hiire ka päriselt kätte saaks…

  18 Responses to “Hiir majas!”

 1. Räägitakse, et hiirtele pidavat piisama ka kassi lõhnast, et majast kaduda. Laena kass, las lehvitab majas natuke aega ringi, peletab hiired naabermajja ja teie olete õnnelikud :) Humaanne ja odav :)

 2. Kassid on väga koduhoidvad loomad üldiselt. Ma ei kujuta ette inimest, kes tõesti oma kassist hoolib, ja siis sunnib teda stressi sellise asjaga. Teil väikesed lapsed ka veel, ega needki kassidele just rõõmu ei valmista. Humaanne on see siis kelle jaoks?

  Paljudel kassidel on kombeks poolelusa ja karjuva hiirega mängida mõnda aega, ei usu, et see just tore vaatepilt on. Vabandust sellise kirjelduse eest, ise seda enam kunagi näha ei tahaks igatahes.

 3. ma heidaks kassieetika küll hetkeks sahvrisse ja laenaks ühe näljase isendi mõneks päevaks, sest öeldakse ju, et kui kuuled üht hiirt, on tegelikult …

  :)

 4. No kui kassi lõhnast piisaks, siis vaevalt et see mõnele kassile nii ilmatu suur stress oleks, kui ta meile päevakeseks külla tuleks – koos peremehega, minugipoolest. Mul polnud kavas kellegi kassi omavoliliselt nädalaks oma elamisse võtta, eks.

  Aga ma ei märganud trt poolt ühtki alternatiivset ettepanekut… Maha teha on muidugi lihtne.

  Ma lihtsalt mõtisklen siin postituses selle üle, mis viisil hiirtest kõigile kõige kiiremal ja valutumal moel lahti saada ;)

  Nägin eile pärast selle postituse kirjutamist ise ka seda hiirt ja isegi kiljusin. Jooksis üle toa põranda ja ehmatas, noh. Siis krõbistas tükk aega jälle kapi taga. Häiriv kuulata. Hügieeniaspektidest ei hakka üldse rääkimagi :?

 5. Piisab ka kassipissilõhnasest liivapannist, aga siis peab olema tavaline liiv, mis lõhna ei neutraliseeriks.

 6. Kui me oma majja kolisime, oli meil ka väga palju hiiri. Kohe nii palju, et tõime ka kassi laenuks. Hiiri ei jäänud vähemaks, sest kass oli strssi tõttu terve nädalavahetuse ahju taga peidus. Kui teil tõesti on vaja seda kassilõhna (mis minu arvamuse kohaselt ei tööta, sest aegaajalt tulevad hiired siiski majja tagasi, kuigi meil on nüüd omalgi kaks kassi. Lõhna tapvalt.
  Võibolla õnnestub teil prooviks pakkuda hoiukodu mõnele varjupaiga kassile? Saate teha head ja lõhnastada kassiga oma elamist…

 7. Me saime maal nii lahti, et võtsime endale koduroti.

 8. See on täiesti hämmastav, kuidas ma peaaegu igas postituses tunnen ära olukorrad enda elust. Alates trennipostitusega (ma pole iial trennifänn olnd ja nüüd on vastupandamatu soov sinna minna), ja nüüd hiir :D Meil oli ka see teema paar nädalat tagasi aktuaalne. Armastan loomi, aga väikeste laste tõttu mürki panna ei saa. Seega raske südamega ostsin lõksu :( Kohene surm oli.

 9. Hommik!
  Meil maamajas ka igal sügisel sama jant nende hiirtega.Kiljuma ajavad nad mind endiselt,kuigi pisike loom,aga no ehmatavad.Ma ei tea,kuidas,aga ühele hiirele õnnestus mul ükskord pilkases öös peale astuda – eriti jõhker. Nii et kui väga nunnud nad ka poleks oma hiirenägudega,siis ma lõksuvariandist paremat lahendust ma ei näe. Mürk jah selline ebameeldiv variant – looma mürgitamine ja hiljem veel siis kuskilt järsku levima hakkav hais… Lõksu puhul loodetavasti kiire lõpp.Meil kaks labradori ja nüüd pisi-poiss majas,siis pole ruumi sellistele tegelastele eluruumides,kes haigusi levitavad,no ja ka sinu varude kallal toimetavad ja oma käpakestega igal pool ringi tuhlavad. Kuigi kui siia majja kolisime,oli esimesel aastal ikka üllatusi kuhjaga.Kuna talu oli pikalt tühi seisnud,siis pidasid ilmselt nii mõnedki loomad seda enda koduks. Nii kukkus meil suht lühikese aja jooksul köögi lae pealt nastik tuppa ja nahkhiirt oleme ka toast välja ajanud kordades :D . Lõbus tagant järele,aga siis,kui need libedikud ja lendavad olevused sul majas,siis on natuke (leebelt öeldud) ebameeldiv.Pikk jutt sai,aga kokkuvõte siis minu poolt,et lõks,leib peibutuseks ja non problemos.Kui probleemi ruttu ei lahenda,siis kipub kiiresti juurde neid siginema.Parimad lõksud meie majapidamises igal juhul Bauhofis ja K-Rautas müüdavad kollase alusega lõksud.
  Olen ka kunagi püüdnud neid selle kast-lõksuga ja siis majast eemale toimetanud….No jah! Tere tulemast tagasi…..

 10. Kas teil Londonis hiire probleemi ei olnud? Mul on väga paljudel tuttavatel Inglismaal hiired igasügisene nähtus. Iiiiiik, ma ütlen! Ühel sõbral oli mingit heli (inimese kõrvale kuuldamatut) eraldav seade, mis pidi ka hästi aitama. Kas seda Eestist saada on, ei tea.

 11. Ähmaselt nagu tuleks meelde, et kuskil on mingi hiireteema olnud, aga kus, seda ei mäleta. Järelikult polnud toona nii oluline. Lastetuna üürikorteris polegi sellised asjad nii olulised :P

  Aga jah, tundub, et siis lõks. Kassiga oleks liiga keeruline, mürk ei lähe kohe kindlasti mitte. Õnneks on mul mees, saan lasta temal asjaga tegeleda – lõksu osta, üles seada ja tühjendada. Eriti seda viimast :(

 12. Milleks laenata kassi, kui võiks hoopis otsida koht/kohad, kust hiired tulevad ja need kinni toppida? :D

 13. Ei kujuta küll ette, kuidas seda teha, maja on suur ja vana. Renoveerimise käigus ehk saavad ka augud kinni… Seniks aga lõksud.

 14. Mu sõbrannal on kolm toakassi, kõik emased. Tavaliselt räägitakse, et emane on virgem püüdja. Ega ikka ei ole küll, aegajalt ikka jookseb suures toas hiir üle vaiba ning siis üks kassidest jookseb talle järgi ka. Sahvris elab neil rott, aga sahvrisse peab mainima, on kassidel suurem huvi teda otsima minna kui tubaste hiirte vastu üles näidatakse. Nii palju siis kolme kassi lõhnast.

 15. kui muu ei aita, siis p88ra miinus plussiks ja 6peta hiir sulle hommikuti kohvi ja ajalehti voodisse tooma :)

 16. Meil töötas kassilõhn väga hästi, enne oli hiiri ikka väga palju. Ka vana puumaja. Meie võtsime kassi päriseks ja pole siiani oma otsust kahetsenud, väga mõnus seltsiline meile kõigile. Väiksem laps oli siis täpselt ühene, kui kassi võtsime. Ainult kass pole saanud ühtegi hiirt püüda, sest hiired enam ei tule. Maal suvel püüab põlluhiiri.

 17. Meil aga olid nii ülbed hiired, et varastasid kuivaineriiulist kõik pähklid, riisi ja kruubid ning matsid oma varanduse siis kasside liivakasti (mis oli samal ajal aktiivses kasutuses). Mingil määral aitas nende arvukust korrigeerida uru ette asetatud Victori lõks (seesama kollane Bauhofist), aga päris lahti pole neist saanud tänini, kuigi kaks kassi majas.

 18. Soomes ka räägitakse rota-viirusest. Kui ohtlik see on.

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.