Mar 042011
 

Kui ma siin viimati lugejaküsitlust tegin, arvas Kaur, et ma olen oma nooruspõlve armulood välja rookinud, kuna tag Lepa aeg oli kadunud. Välja rookinud pole ma aga midagi muud, kui kõik tagid – seda sel lihtsal põhjusel, et olen üritanud korduvalt oma blogi sildistama hakata, aga see süsteem pole mind kunagi rahuldanud ja on jäänud väga poolikuks. Seega kustutasin kõik sildid ära ja huvilised peavad mu nooruspõlve armulugusid käsitsi arhiivist taga otsima :P

Rääkides aga asjast, siis kohutavalt tunnen siltidest puudust. No et leiaks kiirelt üles nt ainult ökoteemad või mis iganes muu. Endal oleks kergem ja teistel ka – tean, et paljusid mu lugejatest huvitavad ainult kindlad teemad, ka neil oleks hiljem kergem vanemast kraamist endale vajalikku leida.

Aga ma olen selline statistikapede, et minu puhul peab kõik olema perfektne – peavad olema korralikud kategooriad, mis hõlmaks kõiki teemasid. Ja siltide nimed peaks olema mind rahuldavad. Iseloomu poolest eelistaksin pigem selliseid kiiksuga silte, aga tundub, et kõik head ideed on keegi juba ära võtnud (Kessul on näiteks hulk vaimukaid silte). No ja niisama oleks ju nii igav… Ja no… Millise sildiga ma peaks siis kokku võtma kõik need nooruspõlve armulood, ah? :D Ja kui tahaks veel alasildistada neid armulugusid, läheb veel keerulisemaks.

Tegelikult, tühja neist armulugudest, võtame näiteks titeteema. Need võiks ju jagada mitmeti: võiks teha sildid laste nimedega, üldise lapseteema kohta, sada alamjaotust… Postitusele saab muidugi mitu silti kah panna, aga ikkagi… Mis siis, kui tahan teha ühe üldise sildi ja sellele alamkategooriad? Ma olen natuke WP-d näppinud, seal on vist sihuke võimalus olemas, aga Bloggeris mitte. Või tulebki siinkohal mängu labels vs tags? Ma pole siiani aru saanud, mis neil vahet.

Igatahes oleks hädasti vaja ühtset sildisüsteemi, sest ma olen nii palju kirjutanud, et seda on juba väga raske hallata. Aga süsteemi tekitamine on ajakulukas ja kuni ma ei suuda isegi rahuldavaid teemanimesid välja mõelda, seni lükkan seda suurt tööd edasi. Ja muudkui kirjutan juurde, mis teeb töö veel suuremaks :)

  6 Responses to “Sildistamisest”

 1. Aitäh parandamast. Sildistamise osas on mu mõtted ka täpselt nagu sinul. Et oleks abiks, kui oleks… aga kuidas seda teha?

  Tõsi, mina lahendasin pool olukorda nii, et laste asjad on ühes blogis ja muu teises.

 2. Ega siis plegi muud kui mine WordPressi peale üle.
  Siin on Sulle ka üks kiire vaatamine:
  http://internetmarketing.ee/kuidas-installida-seadistada-ja-kasutada-wordpressi/

  Äkki aitab.

 3. Mina WP-d niisama kohe ei soovitaks, blogger on kuidagi.. mugavam ja käepärasem. Samas jah, WP sildistamine meeldib mulle endale ka rohkem. Aga momendil vähemalt arvan, et see on ka ainus asi, mis oluliselt parem on (kasutan mõlemat).

  Et mis vahet? Sorry, et kasutan ingliskeelseid termineid.

  Categories on sellised üldised nimetused, nagu teemad, millest räägitakse. Üks mu tuttav kasutab sõna vitriin. Näiteks: lapsed, kool, töö jne.

  Tag-e saab kasutada postituse sisu paremini märkimiseks/leidmiseks. Näiteks: lastaed, mängud, uni, lapsesuu jne.

 4. Mulle meeldib Blogger väga, olen seda ju kuus aastat kasutanud. Nad arendavad midagi pidevalt, läheb järjest mugavamaks ja paremaks. Kõik on lihtsaks ja loogiliseks tehtud, ka dumbuseritele.

  Olen WP-d üksjagu näppinud ja katsetanud ning ehkki see ei tundu mulle veel nii loogiline ja käepärane kui Blogger (miks peakski, paar nädalat kuue aasta vastu ei saa), on sel minu jaoks mitu olulist eelist.

  Esiteks, kõige olulisem – üksikute postituste parooli alla panemise võimalus. Ma olen naiivselt kogu aeg lootnud, et see ükskord ka Bloggerisse tuleb… No pole jõudnud ära oodata. Ma olen sellest alternatiivsest võimalusest teadlik, aga ausalt öeldes ei viitsi jamada (või katsetasin kunagi ja ei saanud tööle? Ei mäleta). Meeldiks ametlik parooli võimalus, nagu see on WP-s.

  Teiseks kommenteerimise süsteem – kirjutasin, et tahaksin jätta kommenteerimise võimaluse vabaks kõigile, kuid teha kohustuslikuks võtta endale mingi nimi. WP-s see just nii ongi. See kohustuslik e-mail meeldib mulle ka – üldse mitte paha pärast, aga vahel ma äkki tahaks mõnele kommenteerijale midagi pikemalt ja privaatsemalt vastata, nii oleks mul see võimalus olemas. Samas kui keegi kümne küünega oma anonüümsusest kinni hoida tahab, saab ta e-maili lahtrisse midagi suvalist kirjutada, kommenteerimata sellepärast ei jää.

  Kolmandaks meeldib mulle kommentaaride haldamine – võimalus neid muuta, nende seast otsida. Bloggeris on nüüd koht, kus kõiki kommentaare näha ja kustutada saab, aga otsingut seal pole. Vahel tahaks teada, mida mõni inimene varem öelnud on, saaks tema nime järgi kõik eelmised kommentaarid üles otsida. Või mäletan mingit kommentaari, mida tahaks üle lugeda – mõlemal puhul on otsing suureks abiks. Muutmise funktsioon on kasulik kirjavigade puhul, kellegi kommentaari sisu muutmiseks ma seda kindlasti kasutama ei hakkaks.

  Neljandaks meeldib mulle WP puhul see, et kui ma kellegi teise WP blogi lingin, tuleb talle selle postituse alla automaatne pingback. Mmm, Bloggeril on mingi backlinki teema tegelikult olemas, aga ma pole sellest kunagi sotti saanud. Mulle väga meeldiks, kui ma teaks, kes mind linkinud on, meeldiks ka see, kui teised seda teaksid (ise alati kommentaarina märki jätta ei viitsi, no paljud, keda lingin, nagunii loevad mu blogi ja näevad ise).

  Bloggeri eelisteks on blogrolli sorteerimise võimalus värskuse järgi ja palju rohkem võimalusi oma blogi välimuse lihtsaks kujundamiseks ja muutmiseks. See uus template designer on mõnus leiutis, ütleks ma – ja kui sellest ei piisa, on alati võimalus muuta htmli. WP-d oma serverist jooksutades on võimalusi lõputult, aga nende kasutamine on suti keerulisem ja eeldab rahalist väljaminekut domeeni ja serveri eest makmise näol, veebipõhisel variandil on aga kujunduste ja nende muutmise võimalustega mu meelest VÄGA nigelad lood. CSSi saab kohati kasutada, aga see on minu jaoks müstika, html tundub palju loogilisem. Harjumuse asi ehk…

  Kindlasti on midagi veel, mis praegu meelde ei tule… Ühesõnaga – kui kasutada WP-d oma serveris, nii et värskuse järgi sorditav blogroll on võimalik, siis vastab see mu vajadustele Bloggerist paremini. Ja küll keskkonnaga harjub pideva kasutamise puhul kiirelt.

  Abikaasa tegelikult juba installis mu arvutisse mingi proge, mis võimaldab seda serverina kasutada ja WP ka, nii et ma nüüd katsetan ja vaatan, kas ma suudan mõne kujunduse endale rahuldavaks mudida, siis võib päriselt domeeni registreerimisele, serveriruumi üürimisele ja reaalsele kolimisele mõtlema hakata. Arvestades seda, et tahan kõik käsitsi üle vaadata, läheb sellega nii ehk naa mitu head kuud… Seni olen ikka siin edasi. Ja kes teab, vbla ei koli üldse.

  Otsisin netist, millist WP theme‘i kõige paremini ja lihtsamini mudida saab, valisin Suffusioni. Tundub asjalik, aga ma pole jõudnud süveneda, sest sain raamatukogust lõpp huvitava raamatu ja MSNi ühe uue toreda inimese, kellega lobiseda. Eks näis, millal mul on tuju ja aega blogivärgiga edasi tegeleda – täna läheb raamatu lõpetamisega nagunii poole ööni, homme hommikul Abikaasa vanaemale külla… Laste lõunaune ajal ehk. Või siis õhtul. Või siis kunagi hiljem :)

 5. Sildid siltideks, oleks tore, kui saaks Sinu blogist otsidagi :) Ükspäev tuli meelde, et näe Tikker kirjutas ühest targast teemast, mida ma oleksin hea meelega soovinud üle lugeda, aga ma ei viitsinud lõpuks enam vanasid teemasid lahti lapata. Sa ikkagi kirjutad ju palju ka :)

 6. Oleks tore küll. Ah et miks ei saa? Kui keelata Google'i otsing, siis ei tööta ka see kast blogi üleval ääres, mis polnud absoluutselt minu eesmärk.

  Ah et miks ma otsingu keelasin? Lugesid ehk hilisemat postitust otsimootoritest ja sellest, kuidas mu blogi mingil müstilisel kombel mu nimega seoti.

  Aga Google'i otsing iseenesest töötab veel praegugi mingil määral. Kui paned otse Google'i otsingusse Tikri Päevaraamat ja siis selle asja, mis sind huvitab, võib veel tulla.

  Või küsi minu käest. Ma otsin sulle ise üles :)

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.