Jun 142011
 

Märtsi lõpus mõtlesime uue külmkapi osta, aga ei suutnud valida ja avastasime ühtlasi, et olime külmanuppu vales suunas keeranud, tegelikult töötab vana veel ka okeilt. Nii sai ostmine edasi lükatud.

Meil on jääkamber juba pikemat aega nii rõvedalt jääs olnud, et selle ukse lahti saamiseks tuleb noaga jääd lõhkuda, aga sulatamiseni me kuidagi ei jõua. Täna läksin jäätist võtma ja avastasin, et uks tuleb probleemideta lahti ning jääd peaaegu polegi. Kontrollisin, elekter oli pistikus olemas (külmiku enda tuli pole kunagi töötanud, nii et selle järgi ei anna vaadata) – eeldasin, et ju siis oli elekter vahepeal ära.

Tegin lötsist jäätisest jäätisekokteili ja jäin siis mõttesse – külmkapi uks oli tükk aega lahti olnud, aga kinni pannes mürisema ei hakanud. Lõpuks jõudis kohale, et asi polnud elektris, vaid lihtsalt kapp on üles ütlenud.

Mis seal ikka, ütlesin Abikaasale , et on vaja minna uut ostma. Saime tema ema ja õe siia magavaid lapsi valvama ja laenasime nende autot, et poodides käia, seekord ainult kahes paremas, Mai Selveri Itekis ja Tallinna mnt Kodumasinates. Vaatasime oma eelmise korra lemmikud uuesti üle, praakisime kaks välja ja leidsime ühe uue, lõpuks ei suutnud ikka kahe variandi vahel valida.

Isegi värvi ei suutnud ära otsustada. Lõpuks leidsin, et kuna noid pliite, mis ei ole mitte vastu maad vaid keskel, nagunii valgeid üldse ei tehtagi, siis peaks ikka mingit hõbedast või roostevaba terast rihtima.

No ühesõnaga… Kodumasinates oli meie vana lemmik Atlant, Itekis uus lemmik Hotpoint-Ariston (mis oli seal ka esimene kord käies, aga miskipärast siis silma ei jäänud). See näeb lihtsalt NII ilus välja, nii seest kui väljast. Pärast tükk aega selle vaatamist Whirpooli ust lahti tehes tuli suisa masendus :P

Firmat kiidetakse, on kvaliteetne, eetiline kah. Kõrgus on 188 cm, mis on just mõnus ja paras, Atlanti 205 cm on küll mahukas, aga peab kõrgemalt õngitsema, kui meeldiks. Tavalise külma osa on mõlemal kapil liitrites üsna sama, aga reaalselt mahutab Ariston rohkem – mõlemal on kolm riiulit ja kaks kasti, Atlantil on hiiglasliku ukse küljes ainult kolm poolpikkuses riiulit + täitsa üleval kaanega riiul, väga tühja mulje jätab see uks kokkuvõttes, Aristonil on aga neli väga ilusat ja kohutavalt mahukat ukseriiulit, no tõsiselt palju kraami mahuks sinna. Aga jah, sügavkülm… On Atlantil 129 ja Aristonil 74. Viimasel on küll übernunnu pizzasahtel ukse küljes (pildil on näha), kuhu mahuks näiteks ka titetoidu purgid.

Ja Ariston on no frost. Aga selle kohta ma nüüd ei teagi – Abikaasa töökaaslane või keegi ütles, et neid no froste on kahte tüüpi, ühega ei teki üldse niiskust (mis olevat vist muidu tihti probleemiks), see on hea. No see müüja väitis, et ei, üldse ei teki niiskust, aga kuna ta oli vene naine, siis ma poleks küll kindel, kui palju ta Abikaasa küsimusest jagas ja kas see on ikka see parem variant. Mugav oleks ju muidu küll.

Kambreid annab mõlemal eraldi välja lülitada ja energiatarve on ka täpselt sama, ainult et jah, ühe puhul on siis nö sama raha eest rohkem sügavkülma.

Atlanti hõbedane variant maksab €435 (~6800 kr), Aristoni grafiit, sihuke tumehall ja matt, maksab €549 (~8600 kr). Aristoni oli veel ka heledamat, hõbedane kergelt kollaka alatooniga (no ma ei oska paremini seletada :D), hind oli suht sama. Aga see oli läikiv ja matt meeldis rohkem. Ideaalis me tahaks vist heledamat, aga samas ega selle Atlanti hõbe nagunii rohkem ei meeldinud. Värv polnud ühesõnaga kummalgi ideaalne, aga Ariston vist siiski võidab.

Meile mõlemale meeldis Ariston välimuselt (ja sisemuselt :D) palju rohkem ja no frost (eeldusel, et see korralikult töötab) oleks väga mugav, aga jah, hind on kallim ja sügavkülm väiksem.

Ja nii me lihtsalt ei suutnudki otsustada – oli plaanis kohe ära osta, aga võtsime homseni mõtlemisaega.

No ja siis tulin koju ja miski hetk HAKKAS MEIE KÜLMKAPP TÄIESTI LAMBIST TÖÖLE. Ma ausõna ei tea, mis pagan viga oli (äkki ei suutnud enam selle jääga toime tulla ja viskas nii kauaks sussid püsti, kuni jää ära sulanud oli) ja kas seda juhtub veel, aga noh, praegu ta töötab… Ehk töötab nüüd probleemideta veel mõned kuud, kuni köögiremondi tehtud saame.

Ühesõnaga lükkame kapi ostu vist jälle rõõmsalt edasi. Kui meie külmik ükskord veel sama trikki tegema peaks, siis ostame küll kohe uue. Aga teie võite rõõmsalt arvamust avaldada, millise kapi teie valiksite :D Piltidelt pole paraku suurt midagi näha, välimust nende järgi võrrelda ei saa.

  5 Responses to “Külmkapisaaga jätkub”

 1. Mul on ka nii juhtunud, et kui käin uut kodumasinat poes vaatamas, mõjub see vanale nagu ähvardusena, võtab end kokku ja töötab jälle normaalselt.

 2. neid ahje on valgeid küll, vähemalt mul on. firmaks on Teba, programmeeritav ja superhästi on teeninud (üle 10a juba) aga ma pole seda enam müügil näinud. aga näiteks see on valge ja Gorenjel on ka valget. väike sügavkülm (2 sahtlit) on vähe, kui teil eraldi sügavkülmikut pole. kui kusagil keldris või majandusruumis on eraldi sügavkülm, siis on väiksem ideaalne. ka lapsed ulatuvad võid ja vorsti ja piima kapist tabureti abita võtma.

 3. Meil on eraldi kolme sahtliga 115 l (vist) sügavkülm täiesti olemas, aga eelmisel aastal sai see puhtalt maasika-vaarika-mustika varudest pungil täis. Aristonil on ka kolm sahtlit :P

  Ehk peab meie praegune vanurkülmik ikka remondini vastu, siis on selge, milline mööbel tuleb ja valib kogu tehnika korraga ning sobiva.

  Mõtlen, et ehk ei peaks väiksem sügavkülm siiski külmiku valimisel takistuseks saama, pikemas perspektiivis võib ju eraldiseisva sügavkülma vajadusel lihtsalt suurema vastu vahetada (no selline riiulitega, nagu tavaline külmkapp, ainult et tervenisti sügavkülm).

 4. Pakun veendunult, et teie külmkapp töötab remondini ja kauemgi veel. Mu eelmise üürika 1991. aastast pärit Saraatov tegi täpselt sama trikki ja esimesel korral oli paras paanika – kolme aasta jooksul jõudis seda veel paar korda juhtuda ja siis läksin juba kulmugi liigutamata põrandalapi järele. Mõnda aega pärast sula(ta)mist töötab isegi valgustus.

  Hiljuti kolisin uude (külmikuta) üürikasse ja kuna vana korter läks remonti, pakuti seda kappi mulle (muidu oleks keskkonnajaama ära veetud). Nii et eksperiment jätkub – siiani edukalt, kolimise elas ka üle. Voolukulu seisukohalt pole muidugi eriti mõistlik, aga mul oli kolimisest juhe nii koos, et selline sülle kukkunud lahendus näis meeldivalt stressivabana.

  Hetkel on kapp üsna "soojaks" keeratud ja paistab, et kui jahutusosas on näiteks 8 kraadi, ei jõua sügavkülma uks oluliselt kinni jäätuda, muidu juhtus seda küll.

  (juhuslik blogilugeja)

 5. Kas te integreeritava külmiku peale pole mõelnud? Et kui teete köögi remondi ära, siis ju võiks täitsa mõelda. Meie kolisime ka hiljuti uude koju, kus vana ja väike köögimööbel sees, külmikut polnud. Kuna eelmises kodus oli integreeritav köögimööbli sees, siis sinna see pidi ka jääma ja siin kodus olime valiku ees, milline külmik valida. Kui ühel kenal päeval uue köögimööbli tellimiseni jõuame, valime tõenäoliselt taas integreeritava, sest see näeb lihtsalt mööbli sees ju väga viisakas välja. Mina pean seda olulisemaks just avatud köök-elutoa puhul, kus kogu köögimööbel on elutoast näha. Samas ostsime praegu ajutise lahendusena ikkagi eraldiseisva külmiku ja pean ütlema, et olen selle mahutavusest vaimustuses. Kuna juba varem integreeritavat külmikut kasutades tundsin, et see jääb pisut väikeseks (210 l ülemine osa ja nii enamikel integreeritavatel), siis praegune Electroluxi 285 l ülemises osas on täielik luksus :) Nii et selles suhtes olen jällegi samamoodi segaduses, millist kappi siis tulevikus kasutama hakata. Igal juhul kui kavatsete tellida ka uue köögimööbli, siis soovitan kindlasti kaaluda integreeritavaid, sest tegelikult jääb tulemus väga ilus.

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.