Jul 192011
 

Eile õhtul oli seis selline:

CIMG4310

CIMG4312

CIMG4313

Öösel ladistas vihma ja müristas, ma olin tõsiselt mures, mis meie lihvimisplaanidest üldse saab – oli ju plaan seda väljas jätkata, aga ilm ei tundunud soosivat.

Pool päeva libises sujuvalt käest, aga kui lapsed lõpuks lõunaunne saime ja ilm juba pikemat aega üsna normaalne oli, sai lihvimisega siiski algust tehtud. Sujus kohe nii hästi, et peaaegu on lõpetatud ka. Natukene jäi veel homme hommikuks, aga see pole keeruline ega võta kaua, saab kindlalt homme värvida ka. Juhhei!

CIMG4315

CIMG4316

CIMG4317

CIMG4321

Otsustasime sektsooni suhtes jälle ümber. Alguses oli plaanis see algsel kujul ära värvida, siis mõtlesime alumise laiade sahtlite osa välja visata ja selle asemele kapi panna, lõpuks aga jätsime hoopis kapi ära ja sahtlid jäävad alles. See on mõnus madal osa, kus lapsed näiteks istuda saavad… Või maas istudes seda mängulauana kasutada.

Loodan, et ma nüüd meie võimeid üle ei hinda, aga ehk saame homme kohe hommikul alustada ja terve päeva jooksul kõik kraami kaks korda üle värvitud. Et siis ülehomme ehk riidekapp kokku panna ja lapsed tuppa kolida :P

Lihvimisega tegeles ainuisikuliselt Abikaasa, mina olin lihtsalt ilus. Sain nädalavahetusel üle pika aja maitse suhu sellest, kui hea on kogu aeg kõik KOHE ära koristada ja kogu aeg korras elamises elada, nüüd ma siis muudkui käin ja koristangi. Hea on!

Tegime täna jälle koos süüa, imehead tomatisuppi rohke sibula, küüslaugu ja mozzarella juustuga – sain seda ükskord tallinnas Siiri juures ööbides ja oli nii hea, et võtsin kohe retsepti. Ma pole üldse eriline tomatisupi fänn, aga see on tõepoolest jumalik.

Muffineid küpsetasin ka. Seekord läks kõik õigesti, ainult kaks muna veeres laualt maha ja kukkus puruks :P Õnneks polnud viimased, mul on enamasti mitu suurt karpi mune varuks.

Ühesõnaga üks tore päev on jälle läbi.

  2 Responses to “Päevatöö”

  1. Mis see täpselt on, millega su abikaasa lihvib? Ketaslõikur koos mingi lihvimiskettaga? Mul on ka vaja mööblit puhastada pluss aknad vanast värvist, seni olen vaevelnud kuumapuhuriga, mis on üsna aeglane meetod. Kas see on kiirem ja tõhusam? Kas aknaid ka saab puhastada?

  2. See on kõige harilikum akutrell, mille otsa on keeratud jah lihvimisketas või midagi taolist. Seal VIST on mingi alus ja ma tean, et Abikaasa lõikas ise liivapaberist ringi ja kinnitas sinna külge… Eelnevalt lakitud mööbli pinna karestamiseks, et värv peale hakkaks, on see ideaalne, niisama liivapaberiga hõõruda oleks tunduvalt vaevarikkam.

    Aga akende jaoks see ilmselt ei kõlba, sest võtaks liigselt puitu ka maha. Me ju käisime hiljuti akende renoveerimise koolitusel, ikka kuumapuhur ja pahtlilabidad jm kraapimisriistad olid töövahenditeks. Metallosade puhastamiseks vist lubati küll kasutada trelli ja värki… Ma seda teooria osa nii palju peast ei mäleta ja konspekt on ei tea kus :)

    Ma küsin hiljem Abikaasa käest üle, tema teab oma tööriistu täpsemini, oskab ehk midagi asjalikku lisada.

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.