Aug 292011
 

Täna üle pika aja Maximas käies (OT: seda artiklit lugedes hakkan nüüdsest veel tugevamalt Selverit eelistama) nägin juhuslikult, et Post24 pakiautomaat on tööle pandud. Võrdlesin siis uudishimulikult Smartpostiga hindu (näe, siin ja siin), on suht sarnased. Postil tibake odavamad, aga samanimeliste (S, M, L) pakkide mõõte võrreldes selgub, et Smartpostist saab väheke kallima hinna eest veidi rohkem ruumi ka. Iseasi, kui oluliseks see kellegi jaoks osutub.

Lahe lisavidin oli võimalus tellida ID-kaardi tuvastus – paki saaja peab enne kätte saamist oma ID kaardi ja PIN1 koodi panema. Mu meelest on pakiautomaat küll niigi üsna lollikindel, SMS/e-mail saadetakse ju ikka isiklikult saajale… Aga no ikkagi tore võimalus.

Ühesõnaga hinna mõttes pole vahet, aga Post24 trumbiks on ilmselgelt mugavus – võimalus pakke 24/7 kätte saada ning saata neid pakiautomaadist kontorisse ja vastupidi, potentsiaalne kliendibaas on seega tunduvalt laiem.

Kuna automaat on mulle veel lähemal kah, siis muidugi eelistan edaspidi neid.

Huvitav, kas sihuke variant kah on, et kui mulle on pakk saadetud, siis saan selle kandekeskusest pakiautomaati tellida? No näiteks tellin midagi eBayst, välismaalt, nemad mulle ju pakiautomaati saata ei saa. Aga Papiniitu järele minna ei viitsi, kõige lähem Eesti Posti “kants” minu kodule ongi see pakiautomaat… Kui mu läpakakotid ükskord kohale jõuda suvatsevad, eks siis uurin.

  3 Responses to “Post24 töötabki”

  1. Kui SmartPostil on täna vaid pakiautomaadid, siis Eesti postil on terve süsteem: kullerid, postkontorid ja automaadid. Kui EP need omavahel integreerib, tuleb sellest ilmselt kõige mugavam teenus. Viid oma paki automaati, aga sõbrale saabub see kulleriga või tellid kulleri järele ja saadad Post24 automaati. Lahe.

  2. Aga ongi ju juba integreeritud! Hinnakirjas ilusti olemas hinnad nii automaatide, automaadi ja kontori kui automaadi ja kulleri vahel.

    Selles mõttes jah, kui nood paar lisasentimeetrit just oluliseks ei saa või automaadid juhtumisi mugavamas kohas pole, siis ei näe ma enam ühtki põhjust Smartposti eelistamiseks :P

  3. Ma olen juba jupp aega mõelnud, et miks mõni kriminaalne võrgustik pole SMS'e pealtkuulama hakanud ja kõiki Smartposti SMS'e siis vastavalt kauba hankeks kasutanud. 160 märki teksti on kukepea äradekrüpteerida ja pealt kuulata samas kui heliedastuseks läheb oluliselt suurem hulk andmeid vaja ja seega on ka pealtkuulamine raskem. Kuid GSM üldiselt on nii kaheksakümnendate tehnoloogia, et on olemas andmebaasid selle krüpteeringute lahtivõtmise kiirendamiseks … mobiil ei ole midagi üliturvalist enam. Kuigi väiksed pätid (nagu smartposti tühjendajad) pole vast siiski jätkuvalt piisavalt nutikad.

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.