Üks suur töö jälle tehtud

Lastetoa riidekapp on mõnusalt suur, muuhulgas sai sinna tuba sisse sättides eest ära pandud umbes neli-viis riiulitäit kotte väikseks jäänud ja veel suurte riietega. Ma ükspäev just sorteerisin neid, jagasin väikseid ära andmiseks ja järgmiste jaoks hoidmiseks, veel suuri Plika ja Poisi kottidesse, suve, talve, kevad-sügis riided… Peaaegu kõik oli korralikult ära pandud, ainult Plika suured riided olid uuesti läbi vaatamata…

Ja siis sain veel kaks kotti riideid lisaks.

Nädal aega olid elutoas riidehunnikud, mul lihtsalt polnud aega ega viitsimist nendega tegeleda (isegi mitte nii palju, et kotid lastetoa kappi eest ära torgata). Nüüd said kõik vajalikud asjad pestud, vedasin kõik kotid jälle välja ja sortisin riided taas kord ära. No mulle lihtsalt meeldib, kui kõik on suuruse järjekorras ja liikide kaupa koos – siis on hea võtta, kui millestki välja kasvatakse või hooaeg muutub.

Poissi ootab üks suur kotitäis riideid, Plikat kolm. No Plika riietest rändavad mõned nagunii hiljem Poisile edasi. Ja siis on veel lisaks neli (vist) kotti soojemaid riideid – nendest enamik Poisile.

Taaskasutus on mõnus. Suur aitäh kõigile sõpradele ja tuttavatele, kes on meile riideid saatnud. Kasutame tänuga, hoiame järgmistele ning kui ise ei vaja, siis anname edasi.

Kui lasteriideid ainult natukene ostma peab, siis võib seda endale lubada 😀 Arvan, et kolmveerand mu laste garderoobist on tasuta saadud.

Selleks hooajaks on enamik vajalikku kraami olemas, Plikale on ainult pükse juurde vaja ja Poisile kevad-sügis jopet. Peakski asjaga tegelema hakkama, ilmad lähevad ju järjest külmemaks…

4 thoughts on “Üks suur töö jälle tehtud”

  1. Mulle ka meeldib taaskasutus 🙂 Olgu ta siis mööbel, riietusese või mõni muu terve ja kasutuskõlblik asi.
    Soomes on natukene parem selle värgiga, saab kõikke ja odavalt. Ei raatsi kuidagi enam asju "tavapoest" osta 😛 Kui just väga vaja pole.
    Hea meelega annan ka oma laste riideid edasi. Kas viin taaskasutuskeskusesse või saadan sõbrannale.

  2. Õueriided (kombed, joped, soojad traksikad jne) on kõik ühes kotis – mütsid-kindad koos nendega. Suveriided on eraldi kotis – lühikeste käistega pluusid, lühikesed püksid-seelikud, suvekleidid jne. Ülejäänud kraam on ülejäänud kottides – Plika puhul on kaks kotti, ühes on varsti parajaks saavad, teises kaugemas tulevikus. Suurusi ma väga ei vaata, panen ise suuruse järjekorda – pluusid varrukate järgi, püksid sääre sisekülje pikkuse järgi.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll to Top