Nov 162011
 

Oh kui lahe on ikka vanu postitusi lugeda. Ja kommentaare :D Just lugesin oma esimesi arglikke rohemõtteid lastekasvatuse alal, kus pea kõigi kommentaatorite poolt ülimalt kahtlev-kriitilist vastukaja sain.

Ja kuidas siis lood on?

Ühekordsed ökomähkmed? Check. Ei lase nad midagi rohkem läbi kui muud.
Riidemähkmed? Check. Kasutasin aktiivselt mõlema lapsega, nüüdseks ainult neid. Mugavad ja pepule head.
Maheporgandid ja -maasikad? Check. Oma aiast või kohalikult maheringilt.
Kahjulikku jama sisaldav beebišampoon? Check. Poissi pesen siiani ainult veega, Plikat vajadusel Nurme seebi tahke šampooni ja suvalise ökoseebiga. Kreeme ja muud praktiliselt ei kasuta.
(Puust) mänguasjad? Check. Ma pole ise lastele pea ühtki mänguasja ostnud (meelde tuleb üks papagoi, paar puslet ja liivavormi ning muidugi PALJU raamatuid) ja kui vähegi kingisoovi küsitakse, palun ka teistel võimalusel plasti vältida. On mõistlikud erandid legolaadsete klotside näol, on plastist liivakastimänguasju ja teise ringi mänguasju… Aga puust mänguasjad lähevad lastele täpselt sama hästi peale kui kõik muud.

Kõik see on minu jaoks täiesti normaalne ja väga ÕIGE eluviis.

Ja mul on selle üle väga hea meel :)

  5 Responses to “In your face, bitches!”

 1. Huvitav, et kõik arvavad nagu mähkmete vahetamine polekski lapsega tegelemine…
  (kommentaariks viidatud postituse kommentaaridele)

 2. Kuigi ma ei küündi sinu saavutustele ligilähedalegi, siis kiidan sind sellegipoolest :) Su vanemat postitust lugedes võin siiski ise ka sellega uhkeldada, et mänguasju on me kodus teistega võrreldes ikka väga vähe, aga meile tundub, et neid on rohkem kui küll. Õige ta on, et lapse kujutlusvõime leiab kõike muud, millega mängida. Mõned plastikmänguasjad olen siiski soetanud, aga ei põe sellepärast, kuna neid on tõesti vaid paar tükki :)

  Nende vanemate kommentaaride peale laiutan käsi… Kasutan ise ka ühekordseid mähkmeid ja teen seda ka edaspidi, aga milleks niimoodi teise kavatsusi maha teha. Iga ema tahab ju oma lapsele parimat ja teeb enda peas just need kalkulatsioonid, mis talle endale kõige mõistlikumad tunduvad.

 3. Kuidas te suhtute eesti toodetesse sari Puhas Loodus. Mind tembeldati äkki allergiliseks, ei tohi körvu isegi puhta veega pesta. Juukseid aga pesta, kas Nögese shampooniga.
  Tänan.

 4. Puhtal Loodusel pole paraku loodusega rohkem pistmist kui nimi, allergikule küll ei soovita. Ma nende kodukalt paraku kosmeetikatoodete koostisi ei leidnud, seega ei oska lähemalt kommenteerida. Öko nad igatahes pole, kaugel sellest.

  Pigem ma arvan, võiks kasutada mingit apteegisarja… No oleneb ju sellest, mille vastu allergia on. Asjatundjad peaks seda ikka soovitama :)

 5. Ma olen Katariinaga ühte meelt. Olen seda nii palju kuulnud, et parem kasutatakse yhekordseid mähkmeid, et siis jääb rohkem aega lapsega tegeleda :D

  Aga Tikker viis pluss! Sellises vanuses (sry nooruses) nii elutervet suhtumist omada on super!

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.