Oct 172012
 

Abikaasa käis täna lepingule alla kirjutamas. Küsimuse peale, kas me võime varem sisse kolida, vastati, et kasvõi homme. Ja raha selle kuu lõpu eest ei taheta :) Ja – mis kõige olulisem – neil on 25MB internet, mida meiega tasuta jagavad :D Nii et üürile lisandub ainult elekter, mis pidavat Norras odav olema. Superluks.

Nüüd on vaja kiiremas korras saada voodid või vähemalt madratsid, külmkapp ning pesumasin. Pingereas järgmised asjad on toolid söögilaua juurde :D Mõlemas magamistoas on kapid olemas, nii et hädavajalikku nagu rohkem polegi, muu sisustusega kannatab vabalt seni, kuni kohal oleme. Nõudepesumasina auk olevat köögimööblis, nii et see tuleks ka leida, muidu on kole. Värskendan muudkui tasuta ära antavate asjade lehte ja loodan, et ehk näkkab.

Et kõik nii tore ei oleks, sain teada, et AirBalticul pole võimalust võtta lastetarbeid kaasa lisaks pagasile fikseeritud tasu eest. Kui laps on kaks täis, siis on pilet täishinnaga ja kui soov kaasa võtta käru või turvatool, saab selle panna registreeritud pagasisse. Kuna mul on aga vaja kogu registreeritud pagas elamiseks vajalikke asju täis toppida, peab toolid postiga saatma. Panen homme teele ja loodan, et jõuavad õigeks ajaks kohale. Selles mõttes ongi parem, et siis ei pea hakkama neid lennujaamas turvakiletama ja hiljem koos pagasiga tarima ning autosse sobitama, Abikaasa saab selle varem rahulikult ära teha. Jõuame ju Norrasse meie aja järgi veidi enne keskööd, lapsed väsinud ja nii edasi.

Aga lendame juba järgmisel neljapäeval, 25. oktoobril. Veel täna päeval olid 26. oktoobri piletid odavamad, aga õhtuks olid kallimaks läinud, nii et hind oli mõlemal päeval sama. Ja kui sama, siis muidugi varem :) Hambaarsti aeg on mul hoopis 24. okt, mäletasin ise valesti. Abikaasa emal on neljapäev vaba, nii et ta saab laenata Abikaasa õe auto, mis on suurem, kui tema või minu ema auto (nendesse punnidesse ei mahuks kogu pagas sisse) ning meid lennujaama ära viia.

Niisiis viimane nädal Eestis. Ja kohvrite ümber pakkimine – võeh, kuidas ma seda ei oota.

Küll saame hakkama. Alati oleme saanud :P

PS. Keegi mu käru ei taha osta? MacLaren Techno XLR, sinist värvi, seda peapehmenduse osa pole ja vihmakilet ka mitte (universaalsed ajavad asja ära, meil läks katki), aga jalakott on küll, astmelaua võin soovi korral tasuta kaasa anda, hinnaks €100.

  10 Responses to “Piletid ostetud!”

 1. Nagu… juba lähetegi või?? Jummel, mis mõttes???!!! Millal me teid näha saame siis?! :D Jõuludeks plaanite tulla Eestisse?

 2. kule ma ostan su käru ära!

 3. Tere, tahtsin mainida, et äkki on kohapeal mõistlikum pesumaja kasutada või on kusagil a’la keldris üldkasutatavad pesumasinad… Vähemalt Taanis on see standard. Üks suur kulu vähem :) kohalike käest tasub uurida.

  Sujuvat, turvalist reisi!

  • See on eramaja, mitte kortermaja, nii et keldri võimalus on välistatud. Aga ma loodan, et saan tollelt lehelt, kus tasuta asju ära antakse ;)

 4. Nii, et 23.10 siis viimane piimapäev, ilmselt väiksema kogusega?

 5. Kas öömaja pakute, abikaasa? Siis võib isegi mõelda :D

  • Muidugi pakume öömaja, mis sa õige mõtled. Ruumi on küllalt, elutoa diivan käib lahti ja madratseid antakse kogu aeg tasuta ära ka :P

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.