Oct 182012
 

Läksin täna hommikul kella kaheksaks kenasti hambaarsti juurde. Hädalised polnud veel järjekorda jõudnud, sain kohe sisse. Esimene tarkusehammas tuli lupsti välja, teine oli natuke jonnakam – no ma saan tast aru kah, viimane vapper, pidi ju endast parima andma. Lõpuks pidi siiski alla vanduma.

Arstilt sain kiita kah. Vaatas mu igemeid ja ütles, et näevad palju paremad välja. Ma ütlesin, et olen viimasest visiidist saadik igal õhtul hambaniiti kasutanud. Ütles, et vahe on silmaga näha, nüüd ei saa arugi, et oleks põletik – küll on tore, et mõned patsiendid ka kuulavad, mida ta räägib :D

Kui ma enne hinna kohta küsisin, siis öeldi, et max €58, aga läks kõigest €42. Minu praeguse rahalise seisu juures on see SUUR vahe. Pean minema just täna pakke saatma ja nüüd on selleks veidi rohkem ressurssi. Pangaarve on nimelt tänu õppelaenule €16 miinuses ja ootab Abikaasa palgalaevukest (lennupiletid said ka eile sõbranna krediitkaardi abiga ostetud). Loodetavasti jõuab laevuke enne järgmist kolmapäeva kohale, sest viimaseks hambaarstiks mõeldud raha läheb täna turvatoolide postitamisele.

Küll on tore, et tänapäeval see hammaste parandus ja välja tõmbamine nii valutuks tehtud on. Süstid on absoluutne käkitegu! Ma ei saaks öelda, et hambaarst just mu maailma lemmikuim koht on, aga igal juhul ma ei karda enam põrmugi. Kui, siis ainult arveid :D

  10 Responses to “Tarkus läinud nagu niuhti!”

 1. no aga kuidas praegu tunne on, kui tuimestus kadunud?

 2. Ma kardan hambaarsti väga-väga. Aga valu mitte. Kardangi just arsti ennast. Mul on hambad ikka väga-väga hullus seisus ja nüüd võtan jälle hoogu, et uuesti arstil käima hakata. Lihtsalt nii halvad kogemused erinevate arstidega. Tahaks lihtsalt, et keegi teeks need korda mul ja annaks juhiseid, kuidas paremini hooldada. Aga peamiselt ikka pahandatakse. Ja mis teha, olen kohati nagu väike laps ja iga pahandamisega tunnen kuidas pisaraid silma tulevad. :D

  • Aga uuri, keda Tartus soovitatakse ja ütle arstile kohe kabinetti sisse astudes, et kui sa kurjustad, siis hakkan nutma :D Et sa tead isegi, et seis halb, aga tahad kõik korda saada ja edaspidi hammaste eest paremat hoolt kanda.

   Ma soovitan küll alustada nii ruttu kui võimalik, augud lähevad ju ainult suuremaks, potentsiaalse valu tõenäosus ja tulevased arved ühes sellega. Ja NII hea tunne on, kui lõpuks kõik korras!

   • Minule meeldib Tartus E-hambaravi. Juriidikumi juures. Sõbralik ja tore arst, minu ja elukaaslase hammastega head tööd teinud … elukaaslasel ka suht kehvad hambad ja ta üldse ei tahtnud minna, aga temaga küll ei kurjustatud … ohhetati pigem, et mida teised arstid ta hammastega teinud on.

    • Võtsin end kokku ja panin aja kirja sinna E-hambaravisse. :) Nüüd tuleb aint välja mõelda, kust kõik see raha võtta. :D

  • mina vajan ka nunnutavat ja ülisõbralikku hambaarsti. tartus olen käinud kahe nunnutava arsti juures, keda mõlemat soovitan, maxillas jekaterina beljajeva ja mare liivamägi. väga head kogemused nendega.

   • ja põhimõtteliselt kohe kabinetti astudes ütlesingi, et ma olen eriti hädine patsient :)

    • Minule soovitati kunagi Tallinnas Sadama Medicumis Ethel Seppa ja ma olin temast absoluutses vaimustuses, soovitan sulle ka. Just vaatasin, et ta on kenasti sealsamas kohas alles :) Ise kolisin pärast toda visiiti ära Londonisse ja Tallinnas ju sellest ajast saadik enam elanud polegi.

 3. täiesti uskumatu, et sa sellist juttu räägid… sa ikka mäletad, kuidas sa keeldusid lapsena hambaaarsti juures suud avamast? mitu korda käisime ja ikka sama lugu. tubli oled!

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.