Nov 272012
 

Ma olen senimaani olnud see inimene, kes on igasuguste moodsate tehnikaimede peale põlglikult norsatanud. Milleks mulle nutitelefon ja tahvelarvuti – telefon on helistamiseks, läpakas interneti jaoks, fotokas pildistamiseks, rohkem polegi vaja.

Aga nüüd on Abikaasal nutitelefon (tema töö puhul täiesti asendamatu, GPS jne) ja ma isegi oskan seda juba natuke kasutada. Ja kurat, ikka tõsiselt mugav on, kui nett on igal pool kaasas. Meilide kontrollimine, GPS, igavushetkedest rääkimata.

Kui kunagi oli mul fotokas alati kotis, siis nüüd on elustiil teistsugune, pildistan peamiselt kodus, käin väljas pigem harvemini ja mitte kunagi ei tule meelde fotokat kaasa võtta. Lisaks ei meeldi mu uue fotoka juures ikka üldse selle välk – ma olen nii harjunud auto režiimi kasutama ja Casioga töötas see imeliselt. Canon aga valgustab enamasti pildid kuidagi väga veidralt, nii et nurgad jäävad pimedaks – pean mitu korda proovima, enne kui rahuldava tulemuse saan. Olen hakanud viimasel ajal üldse ilma välguta pildistama, pildid jäävad kuidagi loomulikumad. Aga siis on muidugi jälle müra probleem – valgus pole tihti nii hea, kui võiks.

Kuna mul on väikesed lapsed, kes näpivad kõike, siis lubasin endale, et ei osta nutitelefoni enne, kui müügile tuleb mõni tolmu-, niiskus- ja põrutuskindel isend, millel on piisavalt hea kaamera (ka näiteks hämaras pildistamiseks). Ma tõesti ei taha oma telefoni pärast pidevalt muretseda, praegune ikka vahel kukub ja nii edasi. Ma tean küll, et saab osta kesti ja kaitsekilesid, aga minu meelest see pole ikka see. Kõige mugavam on ikka nii, et telefon ise on olustikukindel :P

Lugesin siit niiskuskindlate nutikate võrdlust. Mulle hirmsasti meeldib see nunnu kollane Sony Xperia Go (ma olen naine, välimus ON oluline), aga 5MP kaamera ei tule kõne allagi. Nii et valikusse jääks kas Sony Xperia Acro S või Panasonic Eluga. Mõlema puhul jääb aga ikkagi mõte, et tahaks midagi VEEL paremat. Nii et ootame.

Ja nüüd sattusin tänu Marisele lugema tahvelarvutite arvustusi ja kurat, kuidas tahaks endale Google Nexus 7-t! E-lugerist olen juba ka mõnda aega unistanud ja kuigi ma tean, et e-ink tehnoloogia oleks silmadele veel parem, arvan ma, et selline väiksem tahvel oleks just ideaalne ühendamaks nii e-lugerit kui kaasaskantavat internetti. Kui igapäevaselt ajaks nutitelefon internetipoole suurepäraselt ära, siis igasugustel reisidel oleks tahvelarvuti ideaalne – läpakast tunduvalt kergem ja aku vastupidavusest ei hakka rääkimagi, nii surfamiseks kui lugemiseks piisavalt mõnus. Ja pole üldse kallis ka (ma kipun hindu läpakatega võrdlema) – Maris ütles, et neil maksab 32MB variant €239.

Lõpetuseks tahaksin juhtida tähelepanu sellele, et meil pole kohe päris kindlasti niipeagi raha, et osta asju, mis pole absoluutselt hädavajalikud. Ma elan praegu väga kodust elu, nii et milleks mulle nutikas ja tablet? :P Aga mis teha, ma lihtsalt olen pähe võtnud, et tahan. Ja kunagi, kui kõik võlad on makstud, siis ostan kah! Seniks aga lihtsalt loen arvustusi ja “valin”. Mis teha, ma olen tehnikafriik, ma jumaldan tehnikaarvustusi ja võrdlusi. Digi on üks mu lemmikajakirju :D

Hea küll, lõpetan rantimise. Olen nüüd vähemalt oma unistused kirja pannud, eks. Räägitakse ju, et unistused tuleb enda jaoks täpselt sõnastada, siis on rohkem lootust, et need täide lähevad. Ma siis ootan :D

  5 Responses to “Appi, ma tahan tahvelarvutit ja nutitelefoni”

 1. Kui Sa ikka päriselt lugemiseks tahad, on tahvel mõttetu. Mul on hunnik tuttavaid, kes ostsid ikka tahvli, et no kasutusala suurem ja pärast ostsid ikkagi e-inki kah, sest sellega ei saa lugeda. Esiteks saab aku väga kiirelt tühjaks ja teiseks ei pea silmad vastu. Sul ju niigi prillid-läätsed.
  Iseasi on see, kui palju Sul tegelikult sealt lugeda on kavas.

 2. Me ostsime mehega mõlemad endale Kindle lugeri. Enne sain sõbranna tahvelarvutit ka näppida ning sellega mulle lugemine ei meeldinud. Silmadele hakkas kiirelt.Kindlega aga loen poole ööni ja kusjuures ilma prillideta. Imeline.

 3. Mina olen tahvelarvuti õnnelik omanik ja ei hakka kohe kindlasti eraldi lugejat muretsema, isegi kui kasutangi seda kõige rohkem lugejana. Minu meelest on tekst väga selge, silmad pole kunagi väsinud. Samas peaks kindlasti ise asjad ära proovima, sest sina oled see, kes seda kasutama hakkab.
  Tahvelarvuti on kindlasti elu mugavamaks teinud. Raamatuid on kerge kaasa võtta, hotellis, lennujaamas oma emaile kontrollida või surfata, ning läbi skype kodustega ühendust võtta. Hetkel olen olnud nädalajagu päevi puhkusel ning kõike seda ka kasutanud. Soovitan soojalt :-)
  http://killuke.blogspot.ca/2012/11/eraamat.html

 4. Pean ikka veel suu lahti tegema :-)
  Tahvelarvuti lugemisprogrammid lubavad muuta tausta silmale mõnusamaks ning heledusega mängida. Kindlasti tasub need asjad ka järele proovida, kui kunagi otsustamiseks läheb ;-) Sest esimese hooga võib tõesti jääda mulje, et lugejaks pole see kõige parem variant. Mina kasutan hallikaid või pruune toone ning heleduse tõmban alla. Ei näe siis küll erilist vahet lugeritega.
  Unustan end täiesti raamatu valda nii et olen sunnitud olnud üles seadma meeldetuletuse hetkeks silmadele puhkuse andmiseks. Silmaarst soovitas iga 20 minuti tagant korraks kaugusesse vaadata. Aga see 20 min läheb nii kiiresti, et venitasin aja pikemaks :-)

  • Sinu blogist, killuke, ma nende kahe ühendamise mõtte tegelikult saingi :P Ja kui rahalised võimalused ostu ükskord reaalselt lubavad, siis ongi kavas katsetada ekraani heleduse-tumeduse ja värvidega mängida. Ma usun, et MINGIL MÄÄRAL, võib eink siiski silmadele parem olla, aga see vahe ei ole kindlasti nii suur, kui tahvlil ka seaded sobivaks kruttida. Ja ma arvan, et minust heavy userit ei saa ka :)

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.