Jan 242013
 

Sellest ajast saati, kui ilmad külmaks läksid, olen ma laste riietega igavesti hädas olnud – kõik see kraam, mis ma olen toredate inimeste käest saanud (siinkohal tervitused Kratile, Liisile, Annekale, Maritile ja Küllile), ei taha omavahel värvide poolest kuidagi kokku sobida. Kõik varasemad talved on kuidagi nii hästi läinud, et erinevatest kohtadest saadud kraam on omavahel sobinud, aga kõik need, mis sel aastal veel parajad on, on väga eri värvides. Kuna raha pole ja riided ju siiski olemas, käisidki lapsed siiamaani ringi nagu harakad. No eks ma sobitasin nii hästi kui sain ja kõige hullem polnud, aga siiski.

Täna läksime emaga poodidesse lastele kindaid ostma – mõlema veekindlad kindad on praeguse ilmaga jahedad, pigem kevad-sügis variandid. Plika omadele mahuvad sõrmikud vabalt alla, aga Poisi omad olid nii lootusetult kitsaks jäänud, et sinna alla midagi mahutada oli raske. No ja Plika omad ei sobinud värvilt ka üldse.

Me olime varemgi Abikaasaga spordipoest soojemaid kindaid vaadanud, aga ligi 200 NOK paari ees tundus nii kallis, et jäid ostmata, mõtlesime mujalt vaadata. Siis tuli hiigelpikk haigus, kus lapsed nagunii väljas ei käinud, nüüdseks on nad aga jälle täitsa terved, köha kadunud ja nohugi praktiliselt läinud, nii muutus kindamure jälle aktuaalseks.

Lindexis olid ilma lukuta kindad 89 NOK ja lukuga 189 NOK. Lukuga olid tunduvalt asjalikumad. Mingis järgmises spordipoes olid kõik variandid 199 NOK – leidsime küll ühed, millel oli villane sisu (kõik ju muidu puhas sünteetika), aga jällegi lukuta ja punane poleks hetkel ka kellelegi sobinud.

Siis läksime H&Mi, kus väga palju talvekraami oli 50 NOK (€6.78) peale alla hinnatud ja sealt saime tunduvalt suurema saagi, kui plaanis oli. Mõlemale lapsele veekindlad kindad õues mängimiseks, lisaks mõlemale omavahel kokku sobivad kindad ja müts autosõitudeks-linnaskäikudeks, Plika sai oma komplektile lisaks salli kah. Sall oli ainus, mil soodukat polnud, see maksis 79.50, kõik ülejäänud kraam oli 50 NOK.

Tegelikult käisime me poes suisa kaks raksu. Kuna Plika on ikka vahel õues rääkinud, et tema tahaks hoopis sõrmkindaid ja me leidsime ühed sobivas värvis, suuruses ja soojuses, siis ostsime need, ehkki polnud soodukaga, maksid 129 NOK. Poisile ostsime mustad lukuga labakud ning üliarmsa sinise komplekti. Plikale ei julgenud mütsi ega kindaid osta, sest kõik tema õueriiete erinevat värvi roosad toonid polnud mul nii hästi mälus, et ma oleksin osanud kõigega kokkusobivaid valida.

Kodus põlgas Plika aga sõrmkindad ära – olevat liiga paksud ja rasked kätte panna. Mis seal ikka, võtsime ta siis kõigi oma roosade riietega kaasa ja läksime tagasi poodi :D Lõpuks sai ta roosad ilma lukuta labakud (aga tema on juba suurem ja saab ka need üsna kergelt kätte) ning tõdesime rõõmuga, et üks kirju komplekt sobib kõigi tema roosade riietega üllatavalt hästi, isegi kollase ja mustaga kombe juures pole kõige hullemad.

Kuna 3-6a suuruses müts tundus Plikale väike, võtsime talle 6-8a. Poisile ostsime 3-6a ja alguses tundus see okei, nii et lõikasime hinnasildi küljest ja teisel poetiirul oli see tal juba peas. Koduteel aga vaatasime, et krt, oleks võinud vist ikka talle ka number suurema võtta. No tegelikult on tema pea üldse suurem kui Plikal, eks. Nii et ma katsun homme minna ja ümber vahetada – ära lõigatud hinnasilt on alles, tšekk ka, müts on korras ja üldiselt on nad siin üsna vastutulelikud, vast ei teki probleemi. Praegune müts on sel talvel okei, aga tahaks ju, et ta seda võimalikult pikalt kanda saaks.

Pika jutu lõpetuseks fotosüüdistused kah. Kõigepealt meie olemasolev kraam, mida seni kombineerisime – roosa müts tiba väike, oranž veidi suur, mustad kindad hirmus kitsad ja üldse suht ebamugavad, punased kindad muidu igati kenad, ainult et õhukesed ja värvi poolest hetkel mitte sobivad. No tegelikult ei sobinud ükski värv peale musta suht millegagi.

IMG_4761

Tänane saak oli selline:

IMG_4757

Ja kui uus kraam olemasolevaga kokku sobitada, siis…

Kollasega kombe on ei tea mitmendal ringil ja pigem poistekas, aga ajab asja ära, kui raha parema jaoks pole. Enne käis Plika õues mängimas selle, oranži-pruunitriibulise mütsi ja punaste kinnastega :D Uuel mütsil on kollane triip (küll tumedam, kui kombel), nii et sobib igatahes veidi paremini, roosad soojad kindad sobivad mütsiga üsna hästi – lõpptulemus on siiski üsna kirju, aga võrreldes kollane-oranž-pruun-punane komboga ikka tunduvalt etem.

Mütsi-salli-kinnaste põhitoon on täpselt roosade pükstega kokkusobiv ja need püksid on Plikal jalas alati, kui kuskile autoga läheme. Praeguse ilmaga lisandub sellele heleroosa jope, komplektis on täitsa sobivat heleroosat ka arvestatavalt. Soojema ilmaga on tume lillakasroosa jope, sellega sobib üsna hästi lilla triip, aga kui just kõva tuult pole, siis pole seda kompekti vajagi, piisab täitsa kapuutsist ja sõrmikutest (viimased on meil õnneks sobivas toonis olemas).

IMG_4754

No need sinised just ideaalselt kokku ei sobi, aga ei karju ka ja see komplekt oli lihtsalt nii super armas, et ma ei suutnud ostmata jätta :D Poiss käis vanasti õues mängimas Plika roosa tuukrimütsiga (kapuuts oli peas, nii et väga välja ei paistnud – ma olen värvide osas muidu äärmiselt tolerantne, aga roosat poisile sel kombel eriti just panna ei taha), autosõitudel oli see müts Plika peas, aga kuna oranžitriibuline sinisega kohe üldse ei meeldinud, oli Poisil tavaliselt peas üks riidest triibuline müts, mis eriti ei sobinud, aga oli naatukene talutavam. Nüüd on hulka etem. Ja must sobib kõigega, selge see.

Meil on tegelikult Poisile kolm jopet veel, aga need on kõik 98 ja veel tiba suured (Poiss ise on vist 92 cm pikk). Ühte kaitserohelist oleme paar korda kandnud, aga Poisile miski selle juures ei meeldi, nii et ta nõuab nüüd välja minnes alati muumit. See on küll pigem kevad-sügiskomplekt, aga õnneks siin meeletult külm pole – soe jakk alla ja sobib küll.

IMG_4764

Sellised stilistilised edasiminekud siis täna. Nüüd ei oiga enam mõttes iga kord, kui vaja kuskile lastega minna :P Kõige rohkem unistan ma muidugi sellest hetkest, kui meil on ükskord piisavalt raha, et osta lastele korraga terve komplekt uusi ja omavahel kokku sobivaid õueriideid. Just talveriided ja -jalatsid on need, mida võiks võimalusel uuena osta, eks… Aga mida sa, hing, teed, kui raha ei ole. No äkki järgmisel talvel juba on :P Praeguses seisus piisab aga täiesti tänasest, et mind hirmsamal kombel rõõmustada.

  6 Responses to “Elagu allahindlused”

 1. no see ülevaade kõlas nüüd küll kõrgema matemaatikana. nõudis vaeva, et järge pidada ;-)

 2. No minu käsi ei tõuse ostma lastele uusi talveriideid (kui siis mütsi,salli,kindaid). Need on siin ikka jõhkralt kallid ja õnneks on siiani ka vedanud ja leidnud nii kirbukalt kui ka kaltsukast talveks soodsalt sobivad riided :) Loodan,et selline õnn saadab mind ka edaspidi :)

  • Ma ei kujuta ette, kas minu käsi tõuseks kunagi TÄIShinnaga riideid ostma, aga just nii, et kannataks jaanuarini olemasolevatega ära ja ostaks soodukaga või siis teine variant, et järgmiseks aastaks ette…

   Mitmenda ringi kraamiga on nii, et kunagi ei tea, kuidas seda hooldatud on. Vabalt võib olla, et on pestud pesupehmendiga ning pole enam nii veekindel, kui peaks. Ausalt öeldes pole meil kordagi olnud ühtegi täiesti veekindlat asja… Isegi see Lassie kombe, mille ostsin kasutatult ning mille omanik kinnitas, et on seda sobivalt hooldanud… Kusjuures ma ei usu, et ta valetas, ta kirjutas mulle mitu korda pikalt, aga noh… Mul pole ka kunagi olnud spets vahendit, millega neid pesta, et see veekindlus säiliks. Nüüd lõpuks ostsin mingi spordipoest, aga seal oli selline, mis käis loputusvahendi asemel – aga tean, et Eestis kuskil mu meelest müüakse ikka seda, mis päris pesuvahend on.

   Ehk et… Tahaks osta soodukaga Plikale ja hooldada korralikult, nii et Poiss ka kanda saaks. Samas värvidega on nagunii probleem, sest raske on leida piisavalt universaalset. Ikka kõik roosad ja sinised. Mõni sinine läheb vabalt Plikale ka, mõnda jällegi väga ei tahaks.

   • Passi peale kui H&M talvejoped ja püksid lähevad soodusmüüki ja osta siis sealt lastele järgmiseks talveks ette ära. Joped lähevad küll võrreldes kõikide teiste talve asjadega soodusmüüki kõige viimasena, vähemalt meil.
    Su plika ja poiss ei kasva nagunii aastaga kahe aasta jagu ette seega väikseks õige vanuse number ei jää. Sa saad ju juba praegu ära mõõta poes olevate riiete pealt mis suurus talle praegu paras oleks ja mis aastase varuga oleks.
    Ma ei tea kuidas teil aga meil lähevad H&M talveriided odavuses hullult odavaks. Ma olen lapsele alati sealt 5 naela eest talvejopesid aastajagu ette ostnud kui tavahind on olnud 35 ringis. Sel aastal ei saanudgi ma seda kasutada kuna eelmise aasta oma mahtus veel selga. H&M on talveriided tegelikul ju ka täishinnaga palju odavamad kui kuskil mujal spordipoes.
    Väga võimalik aga, et kuna teil seal Norras ikkagi alati korralik talv siis võib olla need asjad ei jõuagi seal kunagi nii madala soodukani.

 3. Mooses sai endale uue Muumi kombeka 26 euroga. Kasutatult ei raatsi enam osta, kuna kvaliteeti tõesti ei tea ju. :)

 4. […] mütsid, millel on kõrvakohad pikemad, nendega on komplektis ka fliisvoodriga labakud (siin postituses on näha nii mainitud tuukrikad kui H&Mi komplektid, aga sealsed õuekindad kadusid […]

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.