Dec 202013
 

IMG_8869

IMG_8874

Juba kaks aastat tagasi olin hädas sellega, et minu tehtud kaardid tavalisse ümbrikusse ei mahtunud ja järgmine suurus, mida müüakse, on juba A5, mis on hirmus suur. Toona oli mul kogunenud piisavalt ümbrikke õnnitluskaartide ümbert, millega need tasuta kaasa tulevad – sel aastal sain nii ainult pooled, ülejäänud tegin ise.

Välismaalastele said kirjad posti nädala alguses. Eile õhtul ja täna lõikusin-kleepisin-kirjutasin 16 kaarti ja üheksa ümbrikku, need said täna posti. Ikka viimasel minutil, nii et pole sugugi kindel, kas jõuab enne jõule kohale. Vabalt võib mitte jõuda :P

14 kaarti on välja lõigatud, vaja veel kleepida ja sisse kirjutada, need annan käest kätte. Siis on veel mitukümmend inimest, kellele tahaks saata personaalse kaardi digitaalsel kujul. Idee on olemas, tuleks veel ainult kujundada ja saata.

Kõik puuduolevad kingid said eile edukalt ostetud, lähengi vist nüüd neid pakkima, seda on ilma laste juuresolekuta rahulikum teha.

Ei tea, kas mul õnnestub kunagi igal aastal kaarte saata – seni on see reeglina juhtunud üle aasta või kahe. Mulle nii meeldib neid nikerdada, aga see on ajakulukas. Tulevikus lähen ilmselt mõnevõrra rohkem digitaalseks – 35 paberkaarti tundub ikkagi liig. Aga mõned, nii 10-20, teen ikka edaspidi ka.

Täna hommikul saime me suisa kaks kaarti, üks ägedam kui teine. Mis ma oskan öelda, Krissu tunneb meid hästi :D

IMG_8879

  10 Responses to “Päkapiku töökoda”

 1. Ja ma mõtlesin, et minu 26 kaarti oli liiga suur number :D (See aasta olin tegelt tubli, suvel tikkisin ja oktoobriks olid kaardid viimistletud, detsembris tuli ainult sisse kirjutada ja ära saata :) )

 2. Huvitav, kui kaua need kaardid liiguvad. Ma ekstra eile võimlesin ja otsisin välja, kus Tallinnas hommikul postkasti tühjendus on. Sõitsin ekstra sinna, sest ülejäänutes on kell 17 tühjendus. Ja tulemus null, huvitav, kas esmaspäevaks viiakse kohale. Mõne kaardiga läks küll puusse, sest kaardid jõuavad tühja kontorisse, kõigil esmaspäeval vaba päev…

  • Pühadevälisel ajal enne tühjendamist postitatud kirjad jõuavad järgmiseks päevaks, aga detsembris tuleb arvestada vähemalt 2-3 päevaga, arvan ma. Ja mingeid garantiisid lihtsalt polegi :)

 3. Minu kogemus selle aastaste kaartidega on, et Tallinnast Tartusse lähevad kirjad kiiremini kui Tallinnast Tallinnasse. Tartus oli P õhtul postitatud (E õhtul tühjendamine) kaart järgmisel päeval kohal. Tallinnasse jõudsid kolmapäeval ja neljapäeval sõltuvalt piirkonnast :)

 4. Postkaartide saatmine on hindamatu! Mina alustasin sel aastal novembrikuus. Panin Grey Anatoomia mängima ja ise samalajal joonistasin. Ja nii saigi vast ligi 50-60 kaarti valmis. Kuskil 10 kaarti neist lähevad siis posti teel saatmiseks. Ausalt öeldes tahaksin, et oleks rohkem neid, kellele ümbriku ja margiga kaarte saata jõuludeks aga pole :(

  Järgmisteks jõuludeks plaanin juba jaanuariga alustada :P

 5. Aitäh väga meeldiva üllatuse eest, ei osanud oodatagi, et e-kaardi-nimekirja sattunud olin. :)

  Mina oma kolme isetehtud kaardiga olen sinu kõrval ikka väga nõrk tegija… Järgmiseks aastaks üritan rohkemate inimeste aadressid kokku koguda, tänavu neid lihtsalt rohkem polnud.

  Aga ilusaid jõule sinu perelegi!

 6. Nii lahe, et sul niiiiiii palju sõpru on :)
  Mul on saadetavate kaartide arv aasta aastalt vähenenud, aga mõned saadan ikka igal aastal :)

 7. Aitäh, kulla tikker!
  Väga armsa digikaardi sain ;)

  Mina ei tea, kuhu minu aeg, keskendumine ja tegelemine kaob. Sel aastal tulevad kõik head mõtted alati viimasel hetkel, kui teostamise või korraldamise aega enam ei ole. Varasemalt olen ikka sünnipäevasid, jõule jm üritusi kõvasti ette planeerinud. Sestap läks minult postiga teele vaid viis postkaarti, kuigi adressaate oleks mitukümmend. Pean end kokku võtma.

 8. […] lapsi ma täpsemalt ei mäleta, aga siis ka igal aastal ei jõudnud… 2011 saatsin kaarte ja 2013 kah :P 2012 ja 2014 jäid vahele. Nüüd siis […]

 9. […] mu kõigi aegade lemmikumaid jõulukaarte tuli just meelde, mis ma temalt ükskord sain. Annab veidike aimu nii tema loomingulisest poolest […]

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.