Feb 152014
 

Vannituba kraamides torkas pähe, et polegi blogis remondijärgseid pilte jaganud. Tean küll, miks – vannipaneel sai ülejäänud remondist kuu hiljem paika, selleks ajaks oli aga remondiõhin ammu vaibunud ja fotode tegemine ununes lihtsalt ära.

Praegu vanu pilte vaadates tulevad judinad peale. Peaaegu neli kuud olen uut vannituba nautinud ning eelnevad õudused olid kiired ununema. Pesemise nautimisest ei saanud enne rääkidagi…

2010. novembris sisse kolides oli vannituba selline:

CIMG1960

CIMG1963

2011. veebruaris pärast pisukest sättimist selline:

CIMG3220

2012. juunis sai välja vahetatud katki läinud kraanikauss ja pandud uus boiler, mis oli nii suur, et ei mahtunud praegusesse vannituppa ning läks ajutiselt teisele poole seina. Vannitoa seinale jäi vanast boilerist jube auk – kleepisin sellele ajutise lahedusena valge kleepsu peale, aga sellest mul kuskil pilti polegi.

IMG_1619

IMG_1593

IMG_1610

Samuti pildistasin siis üles meie hoolikalt puhtaks küüritud vanni. Imeline, eksole… Kohe kutsub vannimõnusid nautima :D

IMG_1612

Nüüd on meie vannituba selline:

IMG_9496

IMG_9498

IMG_9501

IMG_9502

IMG_9504

Lisan võrdluseks veel lähivaateid, mis pole küll kõik päris sama nurga alt tehtud, aga siiski samast kohast.

Enne:

IMG_8324

Nüüd:

IMG_9522

Enne:

IMG_8326

Nüüd:

IMG_9516

Enne:

IMG_8327

Nüüd:

IMG_9507

Enne:

IMG_8329

Nüüd:

IMG_9517

Enne:

IMG_8330

Nüüd:

IMG_9519

Enne:

IMG_8333

Nüüd:

IMG_9505

Enne:

IMG_8334

Nüüd:

IMG_9521

Enne:

IMG_8345

Nüüd:

IMG_9520

Vahe on võimas, mis :) Parim säästuremont, mis me siin majapidamises teinud oleme! Siiamaani ei saa aru, miks meil KOHE pähe ei tulnud, et ka vannituba saab odavate vahenditega kenamaks teha. Okei, ma tean küll, miks – sest Abikaasa sõber tuli meile remonti tegema alles nüüd, ise poleks me selle kõigega mässama hakanud. Ja näiteks vuugivahede värskendamine mulle endale üldse pähe ei tulnud, seda soovitas ka sõber teha. Praegu pilte vaadates on see üks olulisemaid asju, mis puhta lõppmulje loob. Mitu inimest küsis esimest korda remondijärgset vannituba nähes, kas need plaadid olid meil enne ka – jaa, plaadid on samad, ainult vuugid on uued :)

Ma ei mäleta täpselt, kui palju aega remondile kulus, ehk viis päeva? Ühesõnaga töötunde ei oska kokku arvutada ja see jääb kulutatud raha hulgast välja. Ja tegelikult saaks sellega igaüks hakkama, kel vähegi viitsimist on. Meile tundus vannitoa remont midagi sellist, mida ise ei teeks ja noh, me pole ka kõige usinamad remontijad, aga selline säästuremont on tegelikult täitsa omade jõududega tehtav.

Kulutused jagasin kaheks: esiteks need, mis olid otseselt säästuremondile ehk mis kunagi päris remonti tehes kaduma lähevad ning teiseks kogu sisutuse pool, mida saab ka uues vannitoas kasutada.

Remondimaterjalide maksumus: vanniemail €24.14, niiskuskindel valge värv €16.35, igasugu värvimiseks vajalikud jubinad ca €10, vuugisegu €9.49, elektrijubinad (kaabel, lüliti, pistik jne) €6.49, niiskustõke €5.54, vanniliist €3.25, niiskuskindel silikoon (oli vist :D) selle paigaldamiseks €3.84, seinakapi nupud ja nende kinnituskruvid €5, kaks seinapaneeli vannipaneeli meisterdamiseks €10.60 ning jupid selle paigaldamiseks €4.16 – kokku ca €100.

Sisustuse maksumus: peeglikapp €61, pesemisasjade nurgariiul €17.95, vett säästev Hansgrohe dušipea €17.27, kaks laelampi €13, dušikardina puu €7.99, dušilift €7.65, dušivoolik €5.40, WC paberi hoidja €2.95, WC hari €1.99, nagi €1.89, seebialus €1.59, WC pump €1.49 – kokku ca €140.

Võib-olla ununes midagi ära ka, sest noppisin need nimetused ja hinnad praegu oma kulutabelist välja, seal oli aga ka palju muud remondikraami, nii et ma polnud päris 100% kindel, mis oli vannitoale ja mis mitte. Aga üldiselt jah – ütleme siis, et kogumaksumus ca €250, millest €140 on “päris” asjad :) No ja pealegi – kui  vanni email kenasti vastu peab, siis läheb see ka “päris asjade” alla – algne plaan oli lasta vannile uus plastsisu panna, aga see polegi ehk enam vajalik.

Hinnad kõiguvad mõne asja puhul ikka jubedasti. Näiteks täpselt samasugused lambid, mis meie ostsime Riia mnt Elektri ärist €6.50/tk, maksid ehituspoodides umbes poole rohkem. No ja vannipaneelist ärme parem räägimegi – neid müüakse suuremalt jaolt ainult koos vanniga ning paar eraldiseisvat nikatsit, mis me leidsime, maksid €40 ringis. Meie remondimehel õnneks nupp nokkis – ütles kohe ära, et pole mõtet, meisterdame ise. Käisime siis ja vaatasime, millest annaks teha, lõpuks tegime seinapaneelist. Ja väga kena sai minu meelest, säästuremondile täiesti sobilik.

Peeglikapi üle olen hullult rõõmus. Sobiva leidmine oli paras tegu – minu tingimus oli, et peab olema lambiga ja laius max 50 cm – veetorud jäid ette, laiem poleks mahtunud. No ja muidugi kena välimusega. Otsisin tükk aega – kõik kenad kapid olid kas liiga laiad või ilma lambita, ainus lambiga ja sobivas laiuses oli hirmus kole ja kandiline… Lõpuks ikka leidsin ühe, mis kõigile tingimustele vastas. Ütlemata mõnus on nüüd – kapp on puhas, uks käib kergelt lahti, lamp valgustab… Enne oli väga tüütu.

No ja vann, see näeb ilmeline välja, enne oli üsna rõve – nii vann ise kui see vanni ja seina vaheline ala, mida nüüd katab liist – küll kõveralt, sest sein on kõver, aga ikkagi ilus ja valge :D Vuugid, mis olid enne räpased ja nüüd ilusad heledad. Põrand – enne jubedad tumepunased plaadid, nüüd kena ja hele. Põrandakatte hinda ma kirja ei pannud, sest ostsime selle kunagi ammu koridori jaoks, oli ka mingi ilge soodukas, maksime toona €22.88 – kuna koridor oli aga kitsas, jäi sealt täpselt nii palju üle, et jagus vannituppa ka. Torud – küll ärritav, et on nähtaval ja kõverad, aga enne kulunud rõverohelised, nüüd kenasti valged. Enne oli laes üks lamp, peeglikapi kohal teine, aga mõlemad valgustasid kehvasti. Nüüd on laes kaks lampi, kogu värvitav pind on säravvalge ja valgust on kohe poole rohkem. Dušš, mis säästab vett, mida saab nüüd seinale panna ja mille voolik on terve… Ja ausõna, isegi kõik sellised pisiasjad nagu normaalse välimusega WC paberi hoidja ning lahe sebramustriline WC pump… Kena valge lüliti ja pistikupesa. Ka need loevad.

Nii et jah… Ma olen väga rahul. Karta on, et PÄRIS vannitoa remondi jaoks niipea raha ei jagu. Enne piinlesin  hämaras räpase välimusega urkas, nüüd on täitsa mõnus, saab seni kenasti hakkama. See on ikka väga oluline, et pesta oleks hea :)

  11 Responses to “Vannituba: enne ja nüüd”

 1. Väga äge! Eks me püüa suvepoole oma silmaga ka kaema tulla.

 2. Ahi vannitoas on üliäge :)

  • See on vaid ahju uks, ahju teisel pool enam pole, sai suvise remondi käigus välja lõhutud. Oli kasutuskõlbmatu – remont oleks läinud pea sama kalliks kui uus ahi. Ja meile tundus vannitoast ahju kütmine jabur nagunii :P

 3. Väga kena! Kuidas see vann nii ilusaks on saadud? Meil on juba aastaid selline, nagu sinu pildi peal “puhtaks küüritud vann”, aga nüüd siit lugedes ei tundugi vahetus eriti kallis olevat. Kas seal on uus vann sees ja kuidas selle paigaldamisega on (saab ise hakkama või tuleb ikka tähtsam töömees kohale kutsuda)?

  • Vanniemaili müüakse igas suuremas ehituspoes, ühest pakist jagub täpselt ühe vanni jaoks. Kaasas oli ka krunt vms ja käsn(ad?), millega möksida. Vaja vann puhtaks küürida, krunt peale kanda, vist 24h pärast email peale kanda, siis nädal aega mitte kasutada, et jõuaks täielikult kõvastuda. Saaks ise ka hakkama :) Mäletan, et googeldasin vanni emailimine ja lugesin Delfi naisteka foorumi teemasid, kus naised rääkisid, et ise tegid.

 4. Super muutus ja mulle eriti meeldib see põrand :)

 5. Väga väga kaunis! Kuigi see postitus on juba aasta vana, siis ehk on Sul meeles või mahti vastata küsimusele vanni esipaneeli kohta – kuidas sa selle said ja kust? Poes neid eriti ei müüda ja ise samamoodi sooviksin midagi vanni ette panna, mis koleda vannipõhja ära varjaks. Ma väga loodan, et saan siit veel vastuse!

  • Mm… See oli täiesti suvaline seinapaneel, mida ehituspoodides müüakse, sai neid paar tükki ostetud ja ehitaja nikerdas puust raami ja sinna külge kuidagi kinnitas… Ära see eest ei käi, see on miinus võrreldes “päris” paneelidega, aga noid oli olematu valik kohutavate hindadega, sestap otsustasime teha ise ja odavalt. Need paneelid tõesti saigi valitud umbes nii, et mina – naine – käisin ja vaatasin ehituspoes ringi sellise pilguga, et mis võiks olla umbes õige välimusega materjal, mida võiks kasutada :D

 6. […] sünnipäeval, oli pilt juba palju parem. 2013, pärast lastetoa “päris” remonti ja vannitoa säästuremonti, veel […]

 7. […] funktsionaalne. Mäletan oma joovastust, kui saime eelmises kodus pärast ligi kolme aastat tehtud vannitoa säästuremondi – isegi sel kujul oli vahe meeletult suur. Need nõukaaegsed plaadid pärast vuukide […]

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.