Sep 102014
 

Kirjutasin peaaegu aasta aega tagasi, et saime Plika lõpuks ometi mähkmevabaks. Eriti pikalt see ei kestnud – õnnetusi hakkas jälle liiga tihti juhtuma ja kuna ma tõesti ei jõudnud iga päev pesu pesta, siis läksid mähkmed taas käiku.

Nüüd suvel täheldasime, et Plika mähe oli hommikuti tihti kuiv. Eks Abikaasa käis ikka aeg-ajalt õhtuti lapsi pissitamas ka – mina ei viitsinud. Ühelt poolt puhas laiskus, teiselt poolt nad ju räägivad, et läbi une pole hea, peaks lapse üles ajama, et ta ise WC-sse läheks – polnud mingit tahtmist teda niiviisi solgutada.

Viimased nädalad on Plika aga täitsa iseseisvalt pissihäda peale üles ärganud ja kenasti vannituppa läinud. Kuna mähe oli mitu nädalat järjest kuiv, siis ei näinud enam põhjust seda kasutada ja senini on ööd kenasti kuivad olnud. Te ei oska ette kujutada seda kirjeldamatut rõõmu, kui ma kuulen hilisõhtul, kuidas lastetoa uks läheb lahti ja Plika paterdab vannituppa – täitsa ise!

Nii et jah. Seekord ehk lõplikult. Vanuseks pea kuus aastat :)

Poiss magab endiselt mähkmega. Lõunaune ajal jääb see õnneks enamik ajast kuivaks, aga mitte alati – ja hiljuti, kui mähkmed olid juhtumisi lasteaias kapist otsa saanud, oli Poiss õpetaja sõnul terve lõunaune aja üleval, sest kartis, et äkki juhtub õnnetus. Aga öösiti ei ole ta praktiliselt kunagi kuiv (kord kuu või kahe jooksul tuleb ehk sellist asja ette) ja üpris tihti laseb mähe ka läbi, nii et hommikuks on voodi ikkagi märg. Kontrollin küll alati, et mähe oleks korralikult jalas ja suund ikka allapoole ;) Nii et selles ka asi pole. Lihtsalt liiga suur toodang vist…

Riidemähkmetest kasvasid nad mõlemad ju juba ammu välja, sellest ajast on meil kasutuses Libero püksmähkmed. Kunagi ammu proovisime mingeid muid ka, aga Huggies kinnitused ei meeldinud, Muumi lasi samamoodi läbi, Natyt Pärnus ei müüda… Nii oleme Libero juurde pidama jäänud. Kasutame nr 6. suurust (13-20 kg) – katsetasime korra ka nr. 7 (16-26 kg), aga see lasi samuti läbi. Poiss kaalub hetkel vist 19 kg. Või oli 18? Nojah, igatahes toodame ikka veel prügi ja see ei ole üldse tore. Õnneks pole viimane nädal vähemalt lekkeid olnud – sellest eelmine nädal oli see-eest konkreetselt iga päev.

Oi, kuidas ma kadestan neid, kelle lapsed paariaastaselt mähkmevabaks saavad. Oi, kui rõõmus ma saan olema, kui Poiss ka öösiti pissihäda peale üles ärkama hakkab! Aga seniks rõõmustan vähemalt selle üle, et Plikaga asjad korras on. Loodetavasti ei sõnunud nüüd ära :P

  7 Responses to “Seekord äkki tõesti?”

 1. Jeee, tean seda suurt rõõmu omast käest :)

 2. Oot, oot, oot…ja minu poiss pole kakski ja mina paanitsen?

 3. Loen, ja ei saa mõhkugi aru! Minu mäletamist mööda läksid meie peres mähkmed ajalukku umbes aastase lapsega, lapselastel sama lugu. . . .

  • No potil hakkasid mu lapsed käima 1+ vanuses, lihtsalt uni on neil nii sügav, et pissihäda peale ei ärka. Mul on suuremal osal tuttavatest lapsed hiljemalt kaheselt mähkmevabad, aga näiteks mind ei lasknud ema veel kolmandas klassiski laulupeo ajal teistega koos koolimajja ööbima kartuses, et äkki öösel juhtub õnnetus. Lapsed on erinevad. Ja kõik infovoldikud kinnitavad, et see on osaliselt ka geenides, seega :)

   See, et välismaal nelja-viiesed lapsed päevasel ajal mähkmetes on, on muidugi mulle arusaamatu :P

 4. Palju õnne, väga tubli Plika (ja Sina ja Abikaasa)!

 5. Ma ei tea miks, aga kuidagi jäi mul selle postituse alla kommenteerimata :)

  Igal juhul suured õnnesoovid! Võib olla meil on ka lootust siis mingi ajapärast öömähkmest priiks saada, sest meie laps ju vaid mingi 6 kuud sinu Plikast noorem No priiks me võime ka nüüd saada, kui ma lihtsalt ei kasutaks mähkmeid, aga ma tõesti ei näe mingit mõtet voodipesu ja tekki iga päev pesta. Kuna ma tean, et meie puhul on ka tegu geenidega siis ma isegi ei pinguta midagi erilist ettevõtma, kuna nagunii ei muudaks see situatsiooni. Mähkmega saab vähemalt laps rahus öösel magada ja hommikul puhanuna ärgata.

 6. […] narrima selle eest, et ta nii kaua mähkmeid kasutas, aga tegelikult sattusin mina lugema, kuidas Tikker kirjutas, et tema laps oli peaaegu kuus, kui mähkmevabaks sai ja siis ma mõtlesin, et no kindlasti on […]

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.