Järjekordne vaimustav Norwexi vidin

Ma olin kuulnud küll sellest Norwexi “kustukast”, juba aastaid tagasi – pidavat seintelt igasugu jama kustutama. Aga oma silmaga ma seda näinud polnud.

Pühapäeval vahtisin lastetoa täiskritseldatud seinu, mida ma lihtsalt lapi ja sooja seebiveega või tavalise kustukaga pole puhtaks saanud ning mõtlesin, et prooviks äkki ära. Ja õnnestuski endale juba eile üks mikrokäsn saada (nüüd ma siis tean ametlikku nimetust ka).

Ja no tõesti, geniaalne leiutis. Teed niiskeks, pigistad õrnalt suurema vee välja, hõõrud ükskõik mis jama, mis sul parasjagu seinal on. Ja tuleb maha! Ja käsn muudkui kulub, kuni ongi otsas. Kustukas, noh!

2015-10-20 19.50.47

Te peate mulle nüüd andeks andma, ma tegelesin selle käsna “likvideerimisega” eile hilisõhtul, kus valgusolud olid kehvad, ma ise kärsitu… Ühesõnaga mõned enne ja nüüd pildid ma teile panna saan, aga kõigist kohtadest pole. Ja olemasolevad pole ka väga hea kvaliteediga. Mingit aimu ikka saate.

Lastetoa seinast tegin miskipärast pilti ainult väikesest osast ja ühtlasi sellest kõige koledamast, kus lisaks kriipseldustele on liimilärakad ja laste liimiga seinale kleebitud piltide “jäänused”. Ja noh, seina sisse täksitud auke see käsn ka ei eemalda 🙂 Täis soditud seina oli 3-4x rohkem, ülejäänu oli ilma liimilärakate ja aukudeta, oleks palju mõjusama võrdluse saanud. Aga see oli kõige esimene sein, mida Plikaga puhastasime, ise mõlemad nii vaimustuses, no polnud ju aega igast küljest pildistada 😀

2015-10-20 19.52.11

2015-10-20 20.14.50

Sellel seinal olid üsna väikesed kahjustused:

2015-10-20 20.19.41

2015-10-20 23.18.25

See õudne lärakas elutoa uksepiidal oli mul pinnuks silmas. Ma ei tea, millega see tehtud oli… Vildikaga ilmselt. Ja tuli maha! Nüüd on muidugi ka kollane laik alles, siiski kordi parem kui lilla 🙂 Ja meil on kogu elamine juba mitu aastat üsna kehvas remondieelses seisus, see uksepiit ootab nagunii värvimist või välja vahetamist.

enne ja nüüd

Ja siis on meil veel üks uks, millest me ei käi, selle peale ma kirjutan laste mõõtusid. Mina kirjutan harilikuga, aga lapsed olid ukse muude kirjutusvahenditega täis sodinud:

2015-10-20 20.27.01

2015-10-20 23.19.13

Muid kohti oli veel, aga neid ma kas ei pildistanud või jäi seal töö pooleli, sest käsn sai otsa. See ongi käsna ainus häda – kulub kiirelt 🙂 Aga arvestades, KUI lihtsalt sellega jama maha saab ilma igasugu keemiat kasutamata, ma ütleks, et asi on seda igati väärt. Täishind on €3.99, soodukaga saab odavamalt. Kui ma õigesti mäletan, siis on neid vahel jagatud ka kingiks võõrustajatele, kes enda kodus Norwexi esitluse teevad.

Kasutusjuhendis öeldakse, et tuleb käsn veega märjaks teha ja üleliigne vesi välja pigistada, aga mitte väänata. Plekke hõõrudes hakkas mul käsnast vett välja nirisema, hoidsin teises käes lappi, et see jooksvalt ära pühkida. Mida edasi, seda mustemaks läks käsn ja sealt välja nirisev vesi, aga kui kohe lapiga ära kuivatasin, siis mingeid plekke ei jäänud. Vahepeal käisin kraani all loputamas ka.

Tapeedil seda kahjuks kasutada ei anna (praegu mõtlen, et äkki oleks pidanud “kuivalt” proovima, aga ei usu, et see nii töötab ja märjaks tapeeti teha ei saa), aga kõvade pindade pealt raskete plekkide eemaldamiseks on see tõesti ideaalne. Mul on kindlalt vähemalt ühte käsnakomplekti veel vaja (tolles pakis on neid kaks), aga ootan, kuni jälle soodukas tuleb vms. Ja siis ostan ilmselt kohe mitu. Sest noh, lapsed 🙂

8 thoughts on “Järjekordne vaimustav Norwexi vidin”

 1. Ma olen neist imekustutajatest kuulnud küll – ameeriklased kiitsid neid oma blogides, mida ma loen. Selle ime taga seisab vist see, et tegu on mikrolihvijaga?, mis sisuliselt imepeenelt kraabib mustuse maha?

  1. Umbes nii jah. See vesi, mis käsnast välja niriseb, on seinaga ühte karva 🙂 Aga seinale see küll kuidagi liiga ei teinud. Lihtsalt alguses tasub ettevaatlikult katsetada…

 2. Ma ostsin poest samasugused Vileda omad. Kasutust on need vähe leidnud, sest meil ongi siin pestavad seinad ja tapeetidel, mis ei ole pestavad, pole selle käsnaga midagi teha. 😀

  Olen proovinud küll erinevaid plekke eemaldada, aga pole tekkinud “ohoo” efekti.

  Ma “eemaldan” plekke hoopis teistmoodi. Kõik, mis pestes maha ei tule värvin üle – keldris on moosipurkide asemel värviladu, kõik majas olevad värvitoonid on esindatud. 😀 Olen saanud sedasi ka tapeedi peal plekke peita, sest seinavärvid kattuvad osaliselt tapeedi mustri värvidega. Ka kruviauke ja saab sedasi kenasti ära peita, et täidan augu märjaks tehtud majapidamispaberiga ja värvin selle üle, peidab ideaalselt kõik ära.

  Soomes oli korteris tavaline tapeet üle värvitud. Mõned triibud olid värvimata jäetud ja see lõi eemalt mulje, et seinas on laiade triipudega tapeet või erinevad tapeedid, aga lähemalt uurides sai aru, et hoopis tapeet oli osaliselt lihtsat valgeks võõbatud.

  Ostate mõned liitrid seinavärvi ja miniremont ongi tehtud. Kui tapeet just seinast alla ei kuku. 😀

  1. Peale lastetoa ja uksepiitade oligi ülejäänud puhastatud sein nelja aasta taguse miniremondi käigus valge värviga üle võõbatud tapeet 😛 Aga ei, me ei tee mingit säästuremonti enam… Kui nüüd tuleb, siis päris. Loodetavasti suvel 2017. Vahepeal pole mingit mõtet raha kulutada ja ega seda raha pole ka 🙂

 3. mul on mingi analoogne asi poest ostetud (firmat ei tea), millega ma oma macbooki puhastan, sest valge plastik läheb kasutades väga rõvedaks… töötab küll ja uskumatult hästi, tõesti imeline leiutis.

 4. Vajuta rohkem vett välja. Ei mäleta, et oleks vett nirisenud kui kasutasin. Kellel on looduslikust kivist kraanikausid ja millegagi puhtaks ei saa, siis proovige seda. Töötab!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll to Top