Oct 222015
 

Kui elektriturg vabaks läks, olime meie parasjagu Norras. Kuidagi juhtus, et meil jäi Eesti Energia 6-kuune kindel pakett ja kuna ma pole viitsinud teemasse süveneda, on see automaatselt muudkui pikenenud.

Nüüd saatis Eesti Energia mingi hetk kirja, et loosivad välja aasta tasuta elektrit kõigi seas, kel arved õigeks ajaks tasutud ja leping kehtib vähemalt 1. jaanuarini. Mul kehtib 31. detsembrini. Mõtlesin, et sõlmiks siis uue lepingu, saaks loosimises osaleda.

Aga kui ma nüüd süvenesin sellesse, mis ma elektri eest viimased kolm aastat maksnud olen ja mis hinda teiste pakkujatega prognoositakse, siis mulle tundub, et peaks kähku-kähku Eesti Energiaga lõpparve tegema :D

Minu kWh hinnad alates 2013 aastast: 5.64, 5.84, 5.81, 5.63, 6.11 – ja praegu tervelt 6.79!

Samas kui siin lehel prognoositakse alates €3.79. Ma saan aru küll, et prognoos pole reaalsus ja börsihinnad kõiguvad vist päris oluliselt ja misiganes muud, aga kurat, see on ju peaaegu et poole vähem, kui ma praegu maksan!

Kas seal on mingi konks? Kas te olete teenusepakkujat vahetanud ja raha kokku hoidnud? Kas teil on kindel või kombineeritud või muutuv pakett? Milline oli näiteks teie viimane elektriarve, kui suur tarbimine? Või näiteks kogu eelmise aasta oma, kui teil peaks see info kuskilt võtta olema? Jagage kogemusi, palun!

Meie aastane energiatarbimine on eelmise aasta andmete põhjal ca 5000 kWh, kui see peaks mingil põhjusel oluline olema.

EDIT – septembri elektriarve:

elekter

  7 Responses to “Milline elektripakett teil on?”

  1. See, mida sulle seal ennustatakse on puhas elektri hind, sinna tulevad võrgu- ja igasugu muud tasud otsa ja see kasvab vähemasti 2 kordseks. Kui võrdlema hakkad, siis vaata eelmistelt arvetelt puhas elektri hind võrdluseks.

    • No aga kui EE pakkus mulle praegu ka kWh hinnaks €6+ ja sellel lehel on nende nö näidispakkumine €6.08 (minule küll reaalselt sisse logituna ja uut lepingut sõlmima minnes pakkus pigem €7 ligi, nii et nagu näha, siis ei ole see leht ikka päris täpne), siis ma eeldan, et see ikkagi ongi puhas elekter… Või noh, ühesõnaga võrreldav suurus. Aga ma lisasin oma viimase elektriarve ka postitusele. Kui sellest midagi kasu on.

  2. Noo kõige rohkem võidavad kokkuvõttes börsipaketiga inimesed. Vähemalt siiamaani kindlasti.

  3. Issand, ma ei tea hinnakirjast mitte midagi, aga valisin soodsaima ettemaksuta pakkumise aadressil energiaturg.ee. Nii korteris kui ka majas on 220 Energia ja kui kunagi ämma EE pakkumisega võrdlesime, siis meil oli palju soodsam hind.

    Meil oli viimane võrguteenuse arve 42 € ja elektrienergia oma 23 €, kilovatte kulus 521 (päev 302, öö 219). Võrguteenus peaks nüüd ka väiksemaks minema, sest vaatasin elektrilevi kodulehel, et meil oli pakett 2, aga kalkulaator näitas, et pakett 4 oleks märkimisväärselt soodsam. Läksin pakett 4 peale üle. Korteris on pakett 4 ja seal on sutsu suurema energiatarbimise juures alati võrguteenuse arved pisut väiksemad kui majas.

  4. Käisin vaatasin uuesti elektrilevi kodulehel järele, kui suur on võrgupakettide vahe meie tarbimise juures ja võrk 4 on aastas ca 80 € soodsam kui võrk 2. Et vaata võrgupakett ka üle: https://id.elektrilevi.ee/et/eteenindus/vorgulepingud/leping?saId=8961759100 (Äkki juhatab pärast sisselogimist kohe õigesse kohta.)

  5. Üle mõistuse kallis on elektri hind Eestis. Ma mõtlesin, et seal odavam, aga…. huhh.

  6. Meie pisikesel perel kulus eelmisel poolaastal kuskil 160-170kWh kuus. Meil oli Elektrumiga leping ja selle eest maksime kuskil 8-9€ kuus, aga kuna elektriühendus kuulus Eesti Energiale maksime lisaks neile iga kuu 12-13€ juurde. Seega ega erilist võitu me paketi vahetusega ei saanud.

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.