Nüüd saab trühvlimajoneesi

Eelmises elus, kui ma ökopoodi juhatasin, pidime seal ükskord trühvlimäärdeid degusteerima – maitsesin siis ise ka ja issand kui hea… Sellest ajast saadik olengi täielik trühvlifänn. Kui väljas söömas käies menüüs või poeriiulil mõni trühvlinimeline toode silma hakkab (räägime siis ikka seenest, mitte šokolaadist :D), võib kindel olla, et seda ma proovima pean – no ok, mitte kõike, sest paljud trühvlitooted on ogaralt kallid. Aga näiteks trühvlimaitselised kartulikrõpsud ja pitsa… Mmm. Trühvlimaitseline oliiviõli on meil kodus alati olemas, sellega teeme pastat.

Ükskord sain VoVas friikaid trühvlimajoneesiga ja no issand kui hea oli 😀 Küsisin, kuidas nad seda teevad ja sain teada, et segavad majoneesi sisse trühvlipastat. Pärast isegi googeldasin ja leidsin kõige soodsama variandi vist davinci.ee e-poest… Aga no ma ei hakanud sealt eraldi tellima.

Igatahes, hiljuti tuli mul see trühvlipasta teema üle pika aja meelde ja uuesti googeldades leidsin, et ka Promos, mis mingi aeg tagasi Pärnus avati, peaks 500g purk müügis olema. See ajendas meid esimest korda sinna minema 😀 Oli veel soodukas kah, 500g purgi täishind on 11.90€, praegu 9.49€. Rõõm!

Homme hommikul proovin, kas see maitseb sarnaselt trühvlimääretele, mida varem söönud olen, sel juhul kaob see purk mul röstsaia peale ära… Aga trühvlimajoneesi teen kindlasti ka. Kuna purgil on kirjas, et avatuna tuleks nädala jooksul ära kasutada, siis ma äkki panen osa sügavkülma… Ehkki ma arvan, et see peab tavakülmas kauem vastu kui nädala. Koostises on peamiselt šampinjonid, no ja siis maitseks natuke trühvlit, oliiviõli, riivsaia vist oli pisut ja suht kõik.

Ahjaa, ja Kanpolis oli üksvahe ülihea hinnaga Heinzi majonees, kilo hind oli äkki 3.46€? Ostsime kõigepealt prooviks 2 (ehkki olin ette suht kindel, et see maitseb hästi) ja siis veel 16 purki 😀 Me kasutame majoneesi või asemel ja kastmena ja… Seda läheb meil PALJU.

Kodus avastasin, et silt pole purgi külge liimitud ja selle saab ülikergelt eemaldada. Kaanel pole ka logo ega midagi. Nii et sain majoneesiga tasuta kaasa nunnud ühesugused hoiustamispurgid. Taaskord, rõõm!

2 thoughts on “Nüüd saab trühvlimajoneesi”

  1. Kas ise ei ole proovinud majoneesi teha? Tegelikult väga lihtne ja tulemus tervislikum kui poe majoneesid, mille puhul suurim probleem, et nad kasutavad enamasti rapsiõli, milles on liiga palju omega 6 ja tänapäeva inimestel on peaagu kõigil toitumine valesti omega 6 ülekaaluga ja omega 3 puudus. Pluss muidugi igasugused lisaained ja stabilisaatorid, mis poe majoneesis.

    1. Jaa, korduvalt olen proovinud, kui viitsiks, otsiks mingid temaatilised blogipostitused üles, aga ei viitsi 😀 Esimest korda kindlasti oma 10a tagasi ja viimati ilmselt paar aastat tagasi. Just sellepärast, et see peaks olema NII lihtne ja palju tervislikum. Ainult et mul tuleb see ALATI õli maitsega. Ma olen kunagi googeldanud ja uurinud, mis võiks põhjus olla – no aastaid tagasi tegin seda ja mälust panen, kellegi arvates sellepärast, et õlimolekulid piisavalt peeneks ei lähe vms. Olen proovinud kõige tavalisema rapsiõliga, olen googeldanud, mis on kõige tervislikum maitsevaba külmpressiõli ja proovinud viinamarjaseemneõli… Ikka sama jama – maitseb õliselt. Ja asi pole ju vahekordades, kui retsepti järgi teen. Nii et olen alla andnud 😀

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll to Top