reisimine

Mida tehakse lennukisse unustatud asjadega?

Kui me sügisel siia lendasime, unustasin oma mantli lennukisse. Märkasin seda üsna varsti, kurtsin oma muret esimesele ettejuhtuvale lennujaamatöötajale, kes näitas mulle kätte õige leti, kus oma mure ära kurta (tulime Estonian Airiga, SASi lett oli vist) – pidime tunnikese ootama, sain oma mantli ilusti kätte. Nad vist helistasid ja said teada, et mantel on leitud, aga too hetk polnud kedagi lennuki juurest tulemas… Seega käisime söömas ja tegime aega parajaks, hiljem oli mantel ilusti letti ära toodud. No midagi sellist, täpsemalt ei mäleta.

Eile palus abi sõber, kes hommikul Norrast Londonisse lendas ja oma raamatu istme ette sahtlisse unustas. Raamatust, eks, oleks suva, aga raamatu vahel oli tema varsti sündiva esimese lapse UH pilt, mis on juba hoopis teine asi. Oli ka lennujaamast küsinud, aga teda saadeti vaid ühest kohast teise ning abi kuskilt ei saanud. Inglise keele oskus on tal võrdlemisi napp, aga usun, et probleemi seletas siiski arusaadavalt ära. Nii palju, kui aru sain, siis Norwegianil polnud ühtki taolist letti, kust abi paluma minna, ühesõnaga anti talle mingi UK number, kuhu pärast keskpäeva helistada, kust siis pidavat saama infot unustatud asjade kohta. Keskpäevani oli veel mitu tundi aega, enne seda oli tal võimalus vaid otse lennufirmasse helistada, aga seal ei võtnud keegi vastu. Arusaadavalt oli kõige suurem lootus raamatut tagasi saada kohe sealsamas lennujaamas, kuni lennuk polnud veel minema lennanud…

Nojah, s*ttagi. Polnud teha muud, kui helistada pärast keskpäeva tollel lennujaama numbril. Lubasin seda lahkesti teha. Otse loomulikult polnud neile raamatut toodud. Arvati, et võin järgmine päev veel helistada ja otse lennufirmasse ka proovida.

Tahtsin lennufirmasse meili saata, aga neil raibetel ongi ju ainult telefoninumbrid kontaktide all. Kell oli viis läbi, helistada enam ei saanud.

Helistasin siis täna kindluse mõttes kõigepealt uuesti lennujaama. Raamatut endiselt polnud. See tädike aga ütles, et enne väljumist tehakse lennuk korda ja kõik maha jäetud asjad antakse lennujaama, nii et pole eriti võimalust, et see lennukiga tagasi läheks.

Noo, helistasin igaks juhuks lennufirmasse ka, neil oli UK kontaktnumber täitsa olemas. Rääkisin esimesele jutu ära, suunati edasi. Istusin p*rsetäie aega muusikat kuulates ooteliinil, õnneks oli tavaline lauatelefon ja mul odav teenusepakkuja, 5p eest minutis võisin ju nats muusikat kuulata. Lõpuks sain oma jutu jälle ära räägitud, sealne tädike kinnitas ka, et lennuk koristatakse enne väljumist ära ja kõik maha unustatud asjad jäetakse lennujaama. Andis mulle küll ka mingi Norra numbri, aga arvas ise ka, et pole mõtet sinna helistada, kui ma olen juba UK lennujaamast küsinud ja seal pole.

Küsisin siis, mis sellest raamatust saada võis – kas on võimalik, et visati lihtsalt ära. Tema väitis, et äkki keegi teine inimene võttis endale. No blin. See pole ju võimalik, sest kõik inimesed läksid lennukist maha, ainult töötajad jäid peale. Töötajad, kes pidid lennuki enne uuesti väljumist ära koristama ja kõik ununenud asjad lennujaama jätma… Ja ma olen 100% kindel, et ükski neist ei tahtnud seda eestikeelset raamatut endale.

Minu meelest peaks igasugu leitud asjade puhul olema mingisugune kindel aeg, kuni neid alles hoitakse. Pole ju nii, et lihtsalt viskad minema. No vähemalt paar nädalat võiks ikka hoida, äkki inimene tuleb küsima. Samas, võõrkeelne raamat, raamatuid ikka jäetakse maha, kui läbi saavad, mõnedel on see kombeks. Kui vahele ei vaadanud ja pilti ei näinud, siis äkki tõesti viskasid lihtsalt ära?

Mul on lihtsalt sõbrast nii kahju – tean, mida ise tunneksin, kui oleks niiviisi Plika esimese UH foto ära kaotanud. Tahaks teda veel kuidagi aidata, aga antud asjaoludel tundub, et pole küll mõtet hakata orrasse helistamisele raha kulutama, kuna nii lennujaama kui lennufirma UK esinduse töötajad arvasid, et kui seda raamatut lennujaamas pole, siis seda enam kuidagi tagasi ei saagi.

Masendav.

Ei mingit tuhka

Lend hilines küll pool tundi, aga üldiselt läks kõik hästi – Plika vesi lubati alles jätta, kahe koti kohta keegi miskit ei öelnud, Stanstedis jõudsin täpselt plaanitust pool tundi hilisema bussi peale, mis oli õnneks pooltühi, pani kahe minuti pärast uksed kinni ja hakkas Londoni poole vurama.

Plikal seekord mingit võõristusperioodi polnud, võttis issi kohe omaks ja oli rõõmus nagu noor nirk muiste.

Hirmus väsimus on peal. Igasugu pilte tahaks siia panna ja Rootsist veel natuke rääkida ja… Homme 😛

Hea on kodus olla.

Närvide mäng

Tuhajamad jätkuvad. Loen BBC-st, et Heathrow, Gatwick ja London City lennujaamad olid kella seitsmeni suletud, nüüd on piiratud lennud. Stansted paistab seni puutumata olevat, koduleht väidab, et avatud. Kauaks? Ryanairi kodukal pole samuti sõnagi sellest, et miski mind puudutaks. Kauaks?

Me lihtsalt PEAME koju saama! Kohe täna. Nädal Rootsis oli väga tore, aga nüüd on vaja kodu ja rahu ja vaikust… Ja eelkõige muidugi Abikaasat. Igatsus on juba liiga suur.

Nii et taaskord – pöidlad pihku. Ise arvan küll, et läheb õnneks. PEAB minema 😛

Õnnelikult Rootsis

Reis möödus suhteliselt sündmustevaeselt. kõige traagilisem oli Plika ja Abikaasa hüvastijätt – Abikaasa lehvitas lennujaama viiva bussi akna taga, Plika pisarad muudkui voolasid… Sai räägitud küll juba eilsest saati mitu korda, et läheme reisile ja issit nädal aega ei näe, eriti ei aidanud. Noo, kui Abikaasa ära läks, siis sain Plika siiski paari minutiga maha rahustatud – söögiga 😛

Turvakontrollis taheti Plika joogipudel ära visata – see on jah tavaline 250 ml pudel, aga no krt, lapse vesi ikkagi! Kunagi pole probleeme olnud, olen lihtsalt ise sealt jooma pidanud. Igatahes palusin, et nad pudeli alles jätaks, veest on suva… Üks läkski siis ja kallas tühjaks. Veidrikud.

Käru ja kohvriga oli võrdlemisi lihtne liigelda. Õlakott Plika asjadega oli eraldi, keegi ei öelnud selle kohta midagi. Lennukisse minnes aidati mul käru kanda ja hiljem kohvrit lennukisse. Välja tulles oli Plika just magama jäänud, nii et pidin teda õlal kandma ja kohvrit tirima, siis tuli üks naine käru lahti tegemisel abi pakkuma. Ühesõnaga kõik laabus. Ja ei mingit tuhka 🙂

Rootsis oli mõnus ilm, soe ja päikseline. Plika päterdas vahepeal isegi palja tagumikuga verandal. Vanaema nägemisest oli rõõm suur, mingit võõristust enam küll pole. Koerast vaimustub ka, muudkui käib ja katsub ja naerab.

Oo, ja pisike Patrik muidugi… Mäletan, kui Kessu pärast Plika sündi esimest korda külla tuli ja imestas: kas midagi nii pisikest saab üldse olemas olla. Toona ei saanud sellest aru, nüüd oli endal sama emotsioon. Kas Plika oli ka tõesti kunagi niiii pisike?

Noo, kolme kuu pärast saan endale ka 😛

Hirmus väsimus on peal, öö jäi ju lühikeseks, reis ka väsitas. Nii bussis kui lennukis enamik ajast tukkusin, nii palju kui see Plika kõrvalt võimalik oli. Täna läheme ilmselt varakult magama.

Viige see tuhk minema!!!

Maris ei teadnud täna viimse hetkeni, kas tema lend läheb või mitte. Õnneks siiski läks, eriti palju ei hilinenud ka.

AGA… Olevat ennustatud täna õhtust-homsest pooleks nädalaks kuni nädalaks UK õhuruumi kohale paksu tuhapilve. Palvetage nüüd kõik, et see ennustus vale oleks, ma PEAN ülehomme Rootsi saama ja nädala pärast koju tagasi!!! Niuks…

Scroll to Top