TV/sarjad

Modellidest

Next Top Modeli vaatamine on mul üsna pikaajaline hobi, mis on iseenesest naljakas – arvestades seda, mida ma moemaailmast kui tööstusharust tegelikult arvan. See on minu jaoks nii vastumeelne, kui olla saab ja kuigi ma otse loomulikult tean, et moe mõiste on väga lai ja looming kui selline on ju äärmiselt tervitatav (ja noh, on ju Reet Aus ja nii edasi, superluks), siis enamik moemaailma reaalsusest on mu meelest täiesti haige. Alustades kiirmoest, lõpetades kõrgmoega ning kõik see jaburuste välja mõtlemine, modellide piinamine (liiga karm sõna, aga no meelakkumine modelli elu igatahes pole) ja tohutu raha raiskamine, mis sinna vahele jääb.

Ühesõnaga mina ei tahaks küll modell olla, kohe üldse mitte 😀 Ma saan muidugi aru, et on inimesi, kellele MEELDIB seda teha, andku minna. Kui nad on selle elukutse valinud, sest see on neile südamelähedane, siis ilmselt on õigustatud virin, et võta alla, sul on liiga suured puusad. Aga lihtsalt kurb oli vaadata imeilusat tüdrukut, kes polnud mitte ühegi standardi järgi paks, kellele muudkui terve neljas hooaeg Austraalia modellides räägiti, kuidas ta peab alla võtma. Eks jah, modellimaailmas ongi teised standardid, aga minu meelest on need haiged. Ja okei, elukutselised modellid võivad ju nende standardite nimel pingutada, aga lihtsalt õudne ja südantlõhestav on mõelda kõigile neile tavalistele tüdrukutele, neidudele ja naistele, kes elavad sama iluideaali järgi ning elu nautimise asemel oma kehaga rahul pole ja end dieetidega piinavad. Masendav!

No igatahes, tegelikult tahtsin ma hoopis modellisaadetest rääkida. Praegu vaatan paralleelselt USA, Eesti ja Austraalia omi – USA ja Eesti viimast hooaega, kui aga uued osad välja tulevad, Austraalia modellidega lõpetasin just neljanda hooaja, kolm on veel jäänud.

Eesti modellid pole endiselt nii hullud, kui ma oleks arvanud, Kaja Vunderi hääl on endiselt sama ärritav, Jõgger endiselt ei meeldi, Niit ja Volkmann on endiselt lahedad. Tüdrukud on kohati nii jaburad ja ma ei saa aru, kuidas nad ei saa aru, mida neilt oodatakse. Võiks arvata, et sellesse saatesse pürgijad on USA modelle telekast vaadanud ning võiks ometi teada… Krt, mina tean ka rohkem!

USA modellid olid alguses mõnusad, aga mida edasi, seda hullemaks asi läheb. Ja see praegune hooaeg on mulle suisa vastumeelne ning siiani ka üsna igav. Tyra lihtsalt pingutab iga hooajaga järjest rohkem üle, ilmselt ikka selleks, et oleks muudkui põnevam ja vaatajaid hoida… Ma ei tea, sihukese jamaga pigem kaotab. Iga kord räägitakse muudkui sellest, kuidas seekord on võistlus VEEL raskem ja auhinnad VEEL ägedamad ja vinti keeratakse tõepoolest VEEL rohkem üle.

Seekord siis on tehtud USA vs UK variant – kummastki riigist seitse tüdrukut, UK omad kõik endiste Briti modellide osalised. Ja nad ongi kohe tiimideks jagatud, kaks tuba, kummalgi riigil oma, igal võimalikul kombel õhutatakse vaenu ja tehakse võistlusi. Ma saan aru, et see ongi võistlus, et nad pole sinna saatesse kokku tulnud selleks, et uusi parimaid sõpru leida, aga seni on majas tekkinud sõprussuhted olnud siiski nauditav osa sellest sarjast. Nüüd näidatakse ainult arutlemist, kuidas saaks aga teisele tiimile ära panna.

Makeoveritega pingutati ka üle, sest oli ju vaja veel huvitavam olla. Üks sai lipuvärvides juuksed, teine roosa pea… Nojah, võib-olla MOOD ongi hetkel selline, aga andke andeks… Not my piece of cake. Mulle meeldivad värvilised juuksed, kui see on pungine vms, aga mitte sellises modellisaates. Vbla see näitab lihtsalt minu piiratud mõttemaailma 😛

Tyra käib juba ammu närvidele ja mida edasi, seda rohkem. See poose on lihtsalt õudne! Esimesed kaks osa, nagu mainitud, olid igavad. See pidev võistlemise ja ärapanemise soov on ärritav, pildistamised on minu jaoks täiesti idiootsed (no see on mu üldine probleem modellindusega – mulle meeldib vaadata tiba klassikalisemas mõttes ILUSAID pilte, mitte mingeid jaburdusi, kus kõik on üle võlli keeratud, sest moes mõeldakse ju igasugu asju välja) ja igavad… Esimest korda kaalun tõsiselt vaatamise pooleli jätmist, aga no ma veel vaatan.

Mida nõmedamaks muutub USA, seda mõnusam on vahele Austraaliat vaadata, seal ei keerata midagi üle võlli, aga sündmustik on tihti huvitavam. Kohutavalt tahaks Briti omi ka näha, aga need ei taha üldse tulla, jagajaid pole. Tähendab siis, ma pole muud proovinud, kui kaht esimest hooaega, mulle ju meeldib järjest vaadata, aga eks ma pärast Austraaliaga ühele poole saamist katsun hilisemate hooaegadega õnne, mõni uuem vast ikka õnnestub skoorida.

Hoolimata sellest, et moetööstus iseenesest on mulle vastumeelne ja minu jaoks täiesti mõttetu, on modellisarja vaatamine mõnus meelelahutus. Just psühholoogilisest aspektist, inimsuhted on alati huvitavad + põnevus + sekka ilusaid pilte ja ilusaid inimesi.

Ja kui ma oleks sunnitud telekast mingi kanali valima, mis taustaks mängiks, siis valiks ma kindlasti FTV. Mitte et ma viitsiks seda tundide kaupa passida, aga vahel on see tõesti mõnus taust. Igatahes mõnusam, kui mõni tavaline või muusikakanal. Aga noh, kõige parem telekas on ikka see, mis on kinni 😀

Ei saa mitte vaiki olla ehk muljed esimesest modellisaatest

Jajaa, sõbrad, jõulude paiku ostetud USB junn sai päriselt arvuti külge ühendatud, sest ma pidin seda KOHE nägema, mitte kunagi hiljem netist. Kanal 11 kahjuks küll ei näe, nii et ekstra jäi vaatamata.

Nii piinlik kusjuures polnudki, kui ma oleks arvanud, aga huumorit sai muidugi kõvasti. Igal juhul vaatamist väärt.

Eelvoorust jäi meelde grillkana, kes ütles, et ta ongi selline ja ei saa sinna midagi teha. Jajaa, saad küll. ÄRA KÄI SOLAARIUMIS ja oledki varsti normaalne 😀

Teine eelvooru pirn oli muidugi too pikk tšikk, kellele ei meeldinud, et Niit tal number suuremad teksad osta käskis. Ma küll hästi ei saanud aru, miks ta seda ülekaalus süüdistamisega võrdsustas, numbreid meenutades tundub ta küll alakaaluline olevat, aga ka alakaalulised võiks parajaid riideid kanda 😛

No ja kuulus disainer Fokin 😀 Ja see, kuidas kõik, kellelt mõne modelli nime küsiti, ikka esimeste hulgas Tyrat pakkusid. Oh jah. Aga no nalja peab saama, eks.

Kaja Vunder (miks ta nüüd äkki Wunder on, sellest ma aru ei saa) oli mulle äärmiselt tuttav nimi. Ma olin ju keska ajal maailmasuurim Brosnani ja Bondi fänn ning kui ta ühes filmis paariks sekundiks kaadrisse jõudis, kaasnes sellega ka Kroonika esikaas. Oo aegu ammuseid, see oli Tomorrow Never Dies, mida ma läksin vaatama ainult sellepärast, et plakatil oli nii ilus mees ja nii minust lootusetu Bondi fänn saigi. Aga mitte sellest ei tahtnud ma rääkida… Hoopis sellest, et ma ei kannata Kaja häält – ma ei oska selle kohta isegi sobivat omadussõna leida. Liiga peenike või piiksuv või… Maitea. Igatahes häirib.

Ja kui žürii grillkanasid kritiseeris, siis minu meelest on Jõgger ka näost liiga pruun, no ei jätnud just maailma kauneimat muljet 😛 Ja ega mind eriti ei huvita, kas see pruun tuli solaariumist või purgist, kole oli ikka.

Niit ja Volkmann olid ägedad.

Soengud oli nii igavad – kohe näha, et Eesti värk. Lõikame katkised otsad ära, föönitame ja korras. Enamiku puhul ju rohkemat ei tehtud! Ja MIKS oli nii suur draama, kui hirmpikkadest juustest osa maha lõigati, nii et jäid järele lihtsalt pikad juuksed 😀 Oleks poisipea lõigatud, siis saaks veel aru.

Minu esialgsed lemmikud on Keiu ja Lisann (ehkki ma ei saa kurbusega juurdlemata jätta, kui noor tema laps olla võis ja kui kaua nad lahus olema pidid) – ja nendest viimastest lisandujatest oli too tantsutreener (Kerli?) ka huvitav.

Ega’s midagi, ootame järgmist esmaspäeva. Miss J kohale lennutamine on muidugi superluks, annab asjale kohe vunki juurde.

Tsensuuriprobleemi Austraalias ei ole

Ma ei mäleta küll, et USA modellide 17 hooaja jooksul oleks alasti pildistamiste ajal päriselt tissi näidatud, ikka jäeti sellised kohad osavasti varju, vahel kasutati udustamist kah. Aga Austraalia esimeses kahes hooajas näidatakse ikka mõnuga 😀

Ja juudas, mida ülejäänud teisest hooajast oodata võib, kui nad juba enne esimest välja saatmist ennast segi joovad, omavahel amelevad ja ühel magaval tüdrukul kulmud ära raseerivad 😐

Esimesed muljed Austraalia modellidest

Aktsent on mõnus 🙂

See oli meeldiv, et sari algas alles sealt, kus kümme tükki oli ainult alles, ei näidatud castingut ja muud taolist ajaraiskamist, kohe asja juurde.

Ma ei tea, kui suure nihkega nende esimene hooaeg USA omast eetrisse läks ega viitsi ka uurida, aga täpselt nii, nagu USA esimeses hooajas näidati mõõtmist-kaalumist ja tehti bikiinideppi, oli see ka Austraalia omas. Minu mäletamist mööda USA variandis noid asju edaspidi ei näidatud (usun, et eetriväliselt tehti ikka) – eks näis, kuidas Austraaliaga läheb.

Saatejuht on kohal ka pildistamistel, Tyra küll enamasti polnud. Üldiselt on see kohtunike pool seal rahulikum, pole nii hulle isiksusi ja rõhutatud välimusi ja kiikse.

Ülesanded on ka senini normaalsed olnud, ei miskit ülearu idiootset, nagu see USAs viimasel ajal kombeks.

Kui lõpus hinnatakse ja üks välja saadetakse, siis igaühega räägitakse privaatselt, USA versioonis tõmmati ikka teiste nähes liistule.

Aga ma olen ainult kaks osa ära vaadanud, nii et mingeid põhjapanevaid järeldusi ei saa siit muidugi eeldada 😛

Austraalia modellid

Mõtlesin, et modellide uus hooaeg peaks ju pihta hakkama, uurisin veidike – hakkabki, 29. veebruaril. Sattusin aga lugema mingit artiklit eelmise hooaja lõpujama teemadel ning ühes kommentaaris jäi silma märkus, et Austraalia modellid olevat palju paremad. Ega’s midagi, neli esimest hooaega on olemas, viies ja kuues poole peal, seitsmes on ehk ka varsti ühes tükis saadaval.

Vaatame siis, kas on parem 😛 Mitte et mul nüüd ülearu palju vaba aega oleks, aga vahel, eriti õhtuti, on täpselt sellised hetked, kus tõesti mitte midagi asjalikku teha ei viitsi… Mis seal siis vahet, kas taon palle või vaatan modelle 😛

Briti versiooni tahaks isegi rohkem näha, aga vähemalt esimesed kaks hooaega ei taha kuidagi tulla, pole viitsinud uurida, kas netist otse ka vaadata saaks. Austraalia ajab esialgu asja ära.

Ja Eesti variant, no see tõotab igavene koomusk tulla. Ootan huviga, ehkki jälgimine saab ilmselt piinlik olema 😀

Scroll to Top