TV/sarjad

No olgem ausad, see oli ette teada

EESTI TIPPMODELL SPOILER: kui sa pole mingil põhjusel veel finaali näinud ja ei taha võitja nime teada saada, ära edasi loe!

Kuna ma ei mõelnud välja, kuidas siia tühja ruumi jätta, panin selle asemele ühe parasjagu kribu finaalsaate pildi, mille siit laenasin – loodetavasti ei tule Kanal 2 kaikaga autoriõiguste rikkumises süüdistama 😛

Vähemalt viiest viimasest alates oli aru saada, et Helina võidab. Ja no jumal tänatud, et Keiu finaali ei jäänud ning Triinu tagasi toodi – nii oli aus. Mida see Keiu seal nii kaua tegi, SELLEST ma aru ei saa, koos Mariga oleks võinud ta ära saata – tagasi oma boyfriendi juurde ja kooli lõpetama.

Kuulge, üks küsimus kah – miks Kaja Vunder kogu aeg sihukesi kottis kleite kannab? Mingi mood või? Moodi ma hinnata ei oska, see on ammu teada – finaali moeshow kleidid olid mu meelest ka üsna jubedad.

Helina on igal juhul äge. Alguses ta mulle silma ei jäänud, aga mida vähemaks jäi osalejaid ja mida rohkem iseloomud ning asjaolud välja tulid, seda enam oli selge, et tema on kõige õigem võitja. Ma pole juba aastaid ühtki Cosmot lugenud, aga juuni oma kavatsen küll lehitseda. Selveris või miskit 😛

Uued avastused sarjamaailmas

Kirjutasin pool aastat tagasi meie lemmiksarjadest. Võib öelda, et selle ajaga on seis mõneti muutunud.

Minu sooloprojekt modellide näol laienes kõvasti – kõik Austraalia hooajad said ära vaadatud ja soovitan soojalt. Uus-Meremaa esimest hooajast vaatasin paar esimest osa ära ja siis tekkis küllastumus, nii et modellid ootavad nüüd paremaid aegu. Liiga palju head asja ühekorraga pole ka hea.

Gossip Girl on endiselt väga huvitav (hooaja lõpp on ju lähedal ja kõikse põnevamad asjad saavad üksteise järel selgeks) ja vaatame uusi osi jooksvalt.

House‘ist sai viimati vaadatud 6. veebruari osa, seega järge ootab hetkel kaheksa – on veidi tagaplaanile jäänud, sest teised asjad tunduvad põnevamad, ootame House’i tuju, et siis ühekorraga ära vaadata.

Weedsi viimased hooajad vaatas Abikaasa sooloprojektina ära, mina piilusin vahel muu tegevuse kõrvalt üle tema õla, nii et üldiste arengutega olen kursis, rohkem aega raisata ei raatsinud.

Dexterit pole vaadanud, nii et hetkeseisuga neli hooaega purgis, kaks ootamas. Meil mõlemal on tunne, et ei viitsi eriti jätkata, kuidagi alla on käinud – esiteks Rita mängu tulek, nüüd tema tapmine… Need, kes on viimased kaks hooaega ka ära vaadanud (Kessu peaks vähemalt olema ja kindlasti keegi veel) – kuidas kommenteerite, kas tasub vaatamist jätkata? Spoilereid ei taha, ainult üldist hinnangut.

Eurekat ega My Familyt pole vaadanud – esimene jääbki ilmselt minu poolt sinnapaika ja saab ehk kunagi Abikaasa sooloprojektiks, teise vaatame mingil hetkel kindlasti lõpuni, aga see ootab sarnaselt House’ile TUJU – kui tuleb isu, siis vaatamegi.

Hustle jäi pool aastat tagasi üldse mainimata, seda vaatame ka kindlasti edasi, jällegi siis, kui tuju tuleb – kuus hooaega on vaadatud, kaks ootamas.

Aga räägime siis uutest lemmikutest, millele praegu põhiline aeg kulub.

Novembris avastasime tänu paari blogilugeja soovitustele White Collari ja sattusime sellest koheselt vaimustusse – see on üsnagi Hustle’i laadis. Miskipärast sai aga vaadatud vaid paar osa esimese hooaja algusest ja siis jäi pooleli. Igal juhul oli nii hea, et kindlasti vaatame miski hetk edasi.

Kõige värskemad lemmikud-sõltuvused on mõlemad tänu Tagele, keda ma tema soovide kohaselt sarjadega varustan. Kõigepealt Revenge – mida, olgem ausad, on kiitnud ka paljud teised. Selle kohta IMDB-st lugedes ei tundunud olevat päris minu teema, aga kui Abikaasa Tage jaoks tõmmatud esimest osa vaatama hakkas, siis jäin ise ka vaatama ja… Ütleme nii, et oli päris mitu väga lühikest ööd, kuna see oli nii põnev, et ei suutnud pooleli jätta 😀 Paraku oleme kõik ühel nõul ka selles, et viimastes osades on asi liiga üle vindi keeratud ning sari pole enam päris nii nauditav kui alguses. Mis muidugi ei tähenda, et nüüd vaatamise katki jätaks – vaja ju teada, kuidas nad selle jama ära lahendavad.

Kui Revenge’il on alles esimene hooaeg, mille ära vaatamine oli paari-kolme õhtu küsimus, siis Castle‘it on aga neli hooaega 😛 Tage tahtis neljandat hooaega, Abikaasale tuli meelde, et seda sarja on talle ennegi kiidetud, hakkas otsast vaatama, miski hetk teise hooaja keskel jäin tema kõrvalt kogemata üht osa vaatama ja olingi kadunud. Sellest ajast saadik oleme teist hooaega koos edasi vaadanud, eile just lõpetasime. Hakkasin paralleelselt alguse osi ka vaatama – noil vabadel hetkedel, kui Abikaasat kodus pole või oma mängudega hõivatud on. Esimesest hooajast on veel viimane osa vaadata, teisest hooajast ootavad esimesed kuus osa ja seitsmenda algus, sealt edasi vaatasime koos.

Nüüd te siis teate, miks ma blogi ei kirjuta – olen igal vabal hetkel ekraani ette kleebitud 😀

Uutest sarjadest innustatuna vaatasin taas läbi noid soovitusi, mis ma blogikommentaarides saanud olen, kirjutasin välja terve rea asju, mis võiks head olla. Millal neid kõiki muidugi vaadata jõuab, on iseasi, kõik käib tuju järgi. Vähemalt nimekiri on ootamas 😛

Aa, kusjuures, ühe huvitava tähelepaneku tegin ka. Kirjutasin kunagi, et üritasime vaadata Monki JA CSI-d, aga esimene oli liiga piinlik ja teine jättis lihtsalt külmaks. Klari kommenteeris selle peale, et CSI-s on täiesti puudu karakterid ja soovitas selle asemel NCISi. Kuna olin just avastanud, et ka Maris kiitis Castle’it ja mainis selle kõrvale oma teisi lemmikuid NCIS, Bones ja Criminal Minds, siis küsisin nüüd temalt, miks ta CSI-d ei vaata – peaks ju küll tema teema olema. Ja Maris ütles ka, et kuidagi emotsioonitud on nad seal – et telekast igavuse korral kõlbab vaadata, aga mitte järjest nautida. Ja värske Castle’i kogemuse valguses saan ma nüüd aru, et ilmselt häiris meid CSI puhul täpselt sama asi – juhtumid võisid küll huvitavad olla, aga selliste sarjade puhul on pool naudingut tegelaste omavahelistes suhtluses – kui see on igav, siis pikalt ei viitsi.

Ühesõnaga… Kui Castle läbi ja otsustame, et vanade pooleliolevate asemel tahaks midagi uut ja huvitavat ja krimi vallast, siis tundub, et NCIS või Bones – need pidavat Marise väitel lõbusad olema, samas kui Criminal Minds olevat pigem sünge ja sünge mulle ei istu 😛

Leverage on veel üks soovitus kellegi poolt, mis mulle silma jäi, tundub olevat midagi Hustle’i ja White Collari laadset, seega võiks äge olla… Eks näis, kas kunagi ka selleni jõuab.

Nojah, te ju teate mind – kui ma millegi lainele satun, siis on raudselt vaja põhjalik olla 😀 Praegu olen sarjade lainel. Näis, kui kauaks. Enne kindlasti rahu ei saa, kui Castle ära vaadatud, siis ehk teen väikese pausi. Vahel tuleks ju õhtul arvuti taga muid asju ka teha, blogi üle vaadata näiteks 😉

Austraalia modellid purgis!

Milline kena algus pühadenädalavahetusele! Mul polnud küll sugugi plaanis täna nii palju vaadata, aga kogemata juhtus nii 😀

Nüüd tuleb väike paus, sest Kanadast on kohal teine ja kolmas hooaeg, esimene alles tiksub. Ongi hea, saab vahepeal mõne filmi ka vaadata… Ja House’i viimased osad ootavad oma aega.

Aga mis kõige ägedam – teate küll, kuidas ühe saate ajal reklaamitakse üleval või all nurgas teisi, Austraalia modellides reklaamiti nii Uus-Meremaa modelle. neid on vist ka kolm hooaega nagu Kanadatki ja esimene hakkas ilusasti tulema – kui samamoodi edasi läheb, on homseks kohal. Hämmastav.

Selle kõige valguses on seda veidram, et UK omi kuidagi kätte ei saa. Aga vähemalt on mul siis Kanada ja Uus-Meremaa. Huvitav, kas on äkki veel mõni riik, mille peale ma pole tulnud, kus võiks olla ingliskeelsed modellid? Sest ausõna, peale Austraalia ja UK ei osanud ma ise edasi mõelda, siis tuli aga välja, et ka Kanada, täna avastasin Uus-Meremaa… Vinge!

Austraalia modellid on ägedad!

Vaatasin just ära kõige viimase ehk seitsmenda hooaja esimese osa ja olen juba ette vaimustuses 😛

Kui ma esimest hooaega vaatama hakkasin, siis vajas veidike harjumist, sest mõned asjad olid USA omast veidi erinevad. Harjumine läks aga kiirelt ja õige pea ma pigem nautisin neid erinevusi.

Seda olen kunagi varem maininud, et alguse poole näidati väga julgelt alastistseene, seda pole enam nagu olnud. See selleks, lihtsalt tuli meelde.

Saatejuhte on olnud kolm. Viimane neist, Sarah, on kõige kauem vastu pidanud (kolm hooaega vs Erica ja Jodhi kaks) ja meeldib mulle kõige rohkem ka. Mulle jäi küll kuskilt silma, et teda nimetati endiseks, see vist tähendab, et kaheksandal hooajal on juba uus? Eks näis.

Ülejäänud kohtunikud on algusest peale samad ja kõik kolm on väga lahedad. Igaühel oma iseloom ja pole suu peale kukkunud. Charlotte’il on mõnus iroonia ja Alex Perry “expensive” – klassika 😀

Need nö mentorid/stilistid, no teate, nagu see blond Mr Jay USA variandis, on ka hästi mõnusad olnud. Kolm erinevat – esimese kahe hooaja Michaelit ma enam isegi ei mäleta, aga Jonathan (3-5. hooaeg) ning Josh (6-7) on mõlemad ägedad.

Üldiselt tundub kogu sari mulle kuidagi… Ehtsam. USA oma oli alguses mõnus, aga mida edasi, seda ülepingutatum ja võltsim. Austraalia omas paistab saatejuht siiram, osalised ja juhtumised ka. Ma ei tea, võib-olla ma olen lihtsalt kallutatud või pime ja nad on sama võltsid kui USA omad 😛

Ma rõõmustasin iga hooaja alguses, et castingu näitamisele aega ei raisatud, vaid kohe asjaga pihta hakati, nüüd seitsmendas hooajas oli esimest korda casting ka – 100 -> 50 -> 30 -> 20 tüdrukut. Ja jumala lahe oli, üldse polnud igav. Kohe põnev oli jälgida.

Kõige parem hetk esimesest osast – üks tüdrukutest oli poolenisti erksiniste ja poolenisti neoonroosade juustega. Temalt küsiti, kaua tal see roosa pea olnud on. Ah, kaks ja pool aastat, mul oli lisaks lilla osa ka, aga sellest ma sain lahti – see oleks teie jaoks liig olnud 😀 Oi, ta on mul praegu lemmik ja sai finaali ka – muidugi 20-st saab järgmises osas 16, loodetavasti ta peab kaua vastu, ma kohe tahaks näha, mis temaga makeoveril tehakse.

No igatahes, ma soojalt soovitan Austraalia modelle kõigile modellifännidele, kes kunagi USA versiooni nautinud ja nüüd selles pettunud. Kui seitsmes hooaeg läbi saab, siis võtan ette hoopis Kanada modellid – ma poleks ise neid otsida osanudki, aga viimases USA osas mainiti, et on olemas… Ja krt, ma lugesin just täitsa kogemata ühe võitja ära, see on küll halvasti. Aga no mis seal ikka.

UK modellidega on endiselt kehvasti. Kui ma midagi välja ei mõtle, eks siis vaatan kuuenda hooajagi ära. Aga sinnani on veel neli hooaega muid modelle, ehk suudan vahepeal välja mõelda, kust ülejäänud UK omad saada.

Varsti olen ekspert valmis 😀

Kust ma saan UK modelle näha?

No täielik ikaldus, noh, Austraalia seitsmes hooaeg on veel vaadata ja siis ongi kõik. USA viimane hooaeg on nii nõme, et vaatan seda muu tegevuse kõrvale ja eriti ei viitsi üldse (praegu näiteks ootab kolm osa vaatamist).

Kangesti tahaks UK versiooni näha, aga mul on õnnestunud ainult kuues hooaeg skoorida, ülejäänutel lihtsalt pole jagajaid. Mingit netist vaatamise varianti pole ka leidnud, no jumal küll, kui need oleks DVD peal, ma äkki isegi maksaks 😀 Aga no pole ju… Vist.

Ühesõnaga ikaldus. Kas ma tõesti hakkangi vaatama kuuendast hooajast? Meeleheitlikult ringi googeldades lugesin mingi hooaja võitja nime kah kogemata ära, mis on muidugi eriline feil.

Sõltuvus, ausalt. Kui USA oma tõesti nii allakäinuks jääbki, et seda üldse vaadata ei kõlba, siis vähemalt kord aastas tuleb Austraalia uus hooaeg ikka – nii paljugi lohutust.

Scroll to Top