virin/urin

Oh sa rsk

[ettevaatust, tibipost]
(paraku mitte nii meeldiv, kui Kessul)

Paar päeva tagasi murdsin ühe varbaküüne ära, nii et see jäi teistega võrreldes pea poole lühem (no need küüned on ju nii pisikesed nagunii) ja paistis tänu punasele küünelakile küllaltki hästi silma.

Noh, täna suutsin ma suure varba niiviisi ära lüüa, et tükk küünelakki oli maas, veri jooksis ja paar tundi hiljem tuli tükk küünest maha.

Hüvasti, punane küünelakk, õige tükiks ajaks.

Mees ütles, nagu noil puhkudel ikka öeldakse: pulmadeks saab terveks. Aga kas tegelikult ka saab? Mul on üle kahe kuu aega küünt kasvatada, kas kolmandik kasvab selle ajaga tagasi?

Vastik, vastik, vastik!

Oleks keegi seda varem öelnud…

…et bookmarkide alla panemine käib Chrome’is aadressiribast vasakul asuval tähekesel klikkides.

Ma siiani klikkisin kogu aeg parema klahviga other bookmarks peal ja valisin add page, et saaks siis käsitsi lehe aadressi ja nime kopeerida ja kiruda ja mõelda, et PEAB ometi mingi lihtsam variant olema. Aga ega ma ju googeldada ei viitsinud enne kui nüüd, kuid pärast Chrome’i kasutamist.

Parem hilja kui mitte kunagi 😛

Need neetud laadapäevad

Soe soovitus Selveris ostlejatele – kui teil pole läheduses mõnd muud poodi, kuhu laadapäevade ajaks põgeneda, varustage end kassasabaks kannatliku meele ja juturaamatuga.

Lippasin üheksa paiku hädavajalikku söögikraami soetama ja püüdlikult valitud näiliselt lühimas sabas oli minu ees nii umbes 15 inimest. Pooled kassad olid üldse kinni. Mõistlik, tõepoolest.

Hirmus palju on vaja tagantjärele kirjutada, aga olen täna liiga väsinud – pildisegadikus tuleb ju ka enne kord luua. Homme…

Söö ise, kui tahad

Ausõna, mul on Plika toitmisest täiesti kõrini. Kui teist korda alustasime, seekord siis purgitoitudega, sõi ta algul täiesti normaalselt, aga viimasel ajal on jälle üks jama ja pirtsutamine. Üle poole purgi pole ta kunagi söönud (tähendab, ma pole proovinud andagi, viimased suutäied olen alati pidanud talle hädaga sisse meelitama), aga nüüd on vaja umbes kolmandast ampsust alates toidu vahele kätt suhu toppida või lusikat enda kätte haarata… Ja siis süles vingerdada ja kisada ja… Täna õhtul jäi niigi väikesest portsust pool alles ja püree oli kõikvõimalikes ja võimatutes kohtades, näiteks kõrva taga.

Asi pole selles ka, et talle ei maitseks, sedasama püreed sõi ta alguses rõõmuga.

Ma lihtsalt ei viitsi, noh. Ma lähen närvi. Minu poolest võiks ta vabalt süüa ainult kamapalle, vett ja tissi – neist kolmest ei keeldu ta kunagi.

Aga jajah, vaheldus ja vitamiinid ja kasvava lapse vajadused… No krt küll.

Mis putrudesse puutub, siis isegi Hippi oma ei läinud eriti kaubaks. Sõi nelja lusikatäie asemel kaheksa ja jättis ülejäänu ikka alles.

Krista kirjutas ka kunagi, kuidas tema noorem plika ei söönudki peaaegu midagi, kuni ta aastasena tissist võõrutati ja pärast seda sai kõik korda. Mul on hirmus tahtmine käega lüüa.

Aga ei saa ju. Raamatud ütlevad, et laps peab sööma.

Võib-olla peaks lihtsalt nädalakese vahet pidama ja siis uuesti proovima. Meil saidki just kõik purgitoidud otsa. Annakski lihtsalt natuke aega ainult kamapalle ja vett ja tissi…

Bhh.

Eesti realityd on piinlikud

Mhm, ma mõtlesin, kas kirjutada pealkirja tõsielusari või riäliti, aga kumbki ei meeldinud, sestap siis nii.

Igal juhul. Võtsin mina lõpuks kätte ja kiikasin netist Stiilipäeviku kaht esimest osa. Otsast lõpuni ei suutnud muidugi vaadata – algusest paar minutit, keskelt paarkümmend sekundit, lõpust paar minutit – ja juba judisesin vastikusest.

See pungitšikk. No ta oli ju nii äge enne! Olgu, saame aru, saatesse on vaja suuri muutusi, see kontseptsioon sobis hästi. AGA. Nokeskrtneedriidedvalis??? Kleit ehk veel kuidagi, aga see ehe sinna küll ei läinud. Ja see kooslus oli muidugi veel imeilus võrreldes allpool toimuvaga – need jubedad kingad ja ekstrajubedad retuusid. Õahh! Soeng oli ju iseenesest täitsa nunnu, meigist ei saanud eriti aru, miskit nagu ei karjunud. Ehk siis tüdruk ise oli kena nii enne kui pärast, aga nood uued riided võiks saatejuhid omale ise selga toppida.

Pereema – tema riideid ma enam ausalt öeldes ei mäletagi (vaatamisest on tubli veerandtund möödas), aga meik oli suht hirmus. Ja no sorry, kas te tõesti arvate, et tal on aega ja viitsimist hiljem kodus oma juukseid mingite kallite salongimöksidega hooldada või küüsi lakkida? Isegi mina ei viitsiks, saati siis kaheteistkümne lapse ema, kel käed tööd täis. Ja suht nukker oli vaadata, kuidas saatejuhid tema riidekapi sisu mõnitasid. Üks päev ei tee töökast maanaisest pealinna shopingutibi… Jumal tänatud selle eest. Einoh, üldises plaanis nägi ta ju kobedam välja küll…?

Ja siis veel see kaubanduskeskustes foto eksponeerimise teema… Julm!

Ma ei tea, välismaa tõsielusarjades tehakse ju kõike sedasama, aga seal tundub see loomulikum. Mõnitamine on ka loomulikum, ei kriibi niiviisi kõrva. Aga kõik need Eesti sarjad… Võta üks ja viska teist.

Scroll to Top